Премини към съдържание

Амортисьори ?


Препоръчано мнение

Здарсти, дойде време да си закупя амортисьори, може ли да ми препорачете някакви, който да са на нормални цени до 150лв/единия, трябват ми само предни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

KYB GR-2 се водят сменки за оригинални, но са една идейка по-стегнати според мен. За моя еклипс бяха по 90 лв единия. Предполагам и за 1г ще е подобна цената. Има ги в Косер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

KYB GR-2 се водят сменки за оригинални, но са една идейка по-стегнати според мен. За моя еклипс бяха по 90 лв единия. Предполагам и за 1г ще е подобна цената. Има ги в Косер

Разликата м/у твоите и неговите са от земята до небето..............неговата е 1 ген. а твоята е 2-ра ген..............за 1-ва ген. амортесиорите са около 150-250 лв./бр. защото е Мкферсон............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има представа за окачване(пружини и амортесьори) за 1Г - каква марка може да се намери , от къде и естествено какви са цените ?! И още 1 въпросче на 2Г пружините не са на амортесьорите , така ли ? Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че и от галант стават, ако може някой да ме светне от кой модел по точно ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има представа за окачване(пружини и амортесьори) за 1Г - каква марка може да се намери , от къде и естествено какви са цените ?! И още 1 въпросче на 2Г пружините не са на амортесьорите , така ли ? Поздрави :mitsu-smiley:

Каквито искаш,има Каяби, Токико,Боге,Закс и т.н. Пружини каквито си намериш ,аз слагам някакви швейцарски.............от прехвалените Косер нищо няма да си купя, защото поне половината им части са пълни ментаци...........омръзна ми да ми правят рекламации на мен ,после аз на тях в резултат на което нищо не се случва, правят се на ударени.............

Пружините и на двата модела са на амортесиорите, разликата обаче е че при 1Г носещата конструкция е самия амортесиор, докато при 2Г носеща е шенкела.............това е и причината ам-рите на 1Г да са двойно-тройно по скъпи , защото те са и много по усилени.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че и от галант стават, ако може някой да ме светне от кой модел по точно ?

На 1Г окачването е изцяло като на Галант Е33А, на 2Г е на ЕА2,3,5,6А Галантите, разлики имат само в задните амортесиори, които на Галанта са с по дълъг ход............и са и по скъпи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, ще проверя за амортисьори на галант, да видя там как ще стоят нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ги степенувал така:

 

1. Кони спорт (жълти) - около 650$ за 4

2. KYB AGX ( регулируеми газови ) - около 400$ за 4

3. KYB GR-2 - 180$ за 4 бр.

4. Всички останали :)

 

Разбира се това са цени в Америка, но предполагам че с още 50-80$ могат да дойдат до БГ.

Номер 3 са добра оферта за ограничен бюджет според мен. Има ги ако се поразтърсиш....

 

А именно:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KYB-GR2-SHO...sQ5fAccessories

Редактирано от Drive-Maniac
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен отзад са ми Кони спорт (жълти). Отпред си нямам представа, но май ще си сложа KYB GR-2, ако някой може да ми предложи такива да ми пише едно лс, мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са само амортесьори , нали ?! Поздрави :mitsu-smiley:

 

Какво имаш в предвид "само"?!?!

Както каза колегата по-горе, предните амортесъори за ведно с макферсона.

Т.е. идват си с него!!! Това от линка е комплект. Купуваш и слагаш с 2 думи.

Единствено КОНИ се предлагат само пълнител. Там трябва да модифицираш твоя макферсон. А именно режеш го, вадиш всичко и слагаш КОНИТО.

 

http://www.vfaq.com/mods/Konis.html

Редактирано от Drive-Maniac
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги :icon_bye:

 

Аз си взех жълто Кони спорт с регулиране на твърдоста от Руди 96 за 230 лв. бройката,става въпрос за предни.Задните са 160 лв.бройката,но както каза колегата те са само пълнители.Реже се макферсона отгоре,пробива се отдолу,махаш стария амортесиор,слагаш новият пълнител завива се отдолу болтът,който е в комплекта 2 броя за двата пълнителя и си готов.А за пружини си поръчах от ebay Megan racing оранжеви на цвят за 240 долара с доставката.Та цялата работа ми излезе към 800 лв. без пари за майстора, но то елементарно Хората си дават подробно описание как става монтирането на Кони-та.

Поздрави и успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само имам предвид че става въпрос само за амортесьори , без пружини !!! Колегата Devilsown мисля че се е справил доста добре по въпроса с окачването като цяло !!! И аз имам такава идея , но като му дойде времето :icon_blush: ! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако и маш такава идея е добре да си взземеш амортисьори за по-ниски пружини, които да си стоят у вас докато не вземеш и пружини. По-скъпи са от предвиденото от теб, но все пак си заслужават. Погледни койловърите на Ground Control. Те са с Eibach пружини и са на доста приятни цени. Та прецени си какви пружини ще слагаш и след това си намери амортисьори за тях..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте колеги,

 

зная, че темата е стара, но реших все пак да попитам. Къде да намеря свестен магазин за амортисъори? Попитах вече в няколко, но не предлагат части за моята кошница ... :no2: Наясно съм, че от САЩ е по-евтино, но ако тук разликата не е голяма, ще си взема направо от БГ. Тъй като съм намислил да сменя всичко по окачването, интересуват ме още всички тампони (противоударни) и маншони покрай амортисъорите, малките (предните) тампони на носачите отпред и тампоните на предния мост (не носачите). Ако някой има идея откъде да ги взема и горе-долу колко струват, моля да сподели :help: Пружини няма да сменявам - трябват ми сменки на оригиналните амортисъори.

 

П.С. Моля да извините досаждането ми с толкова въпроси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В магазини КОСЕР има. Самите амортисъори са KYB и бяха около 240 лв, тази цена е с намаление 30%.

Редактирано от Jan4o0o0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...