Премини към съдържание

Купих си каризма - тд


ceka7a1

Препоръчано мнение

Здравейте.

За първи път имам митсубиши и за първи път карам дизел, та имам един въпрос:

- Понеже не пише да има интеркулер, видях,у че турбото не вкарва въздуха директно в двигателя, а отива към предения ляв калник - почти пред гумата, но не се вижда какво има там, а от долу - точно под мястото на влизане на маркуча, излиза друг със същата големина и отива във двигателя. Мисля, че би следвало да има там интеркулер?

Имам и друг въпрос:

-Ако се сложи чип и спортен филтър, колко коне може горе-долу да вдигне колата? Тя е 95 г. и на нея пише само "ТД"?

Благодаря предварително и да ви кажа - не целя олимпийски резултати.

 

 

 

 

 

Колега, с този си пост засрами всички потребители на форума!

Развил си въпросите които те вълнуват, прегледно, издържано и с всяка строфа показваш уважение и респект към другите участници. :icon_clap:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така като ти гледам поста, знаеш ли кое е най-интересното в него??? Надписа накрая, че е редактиран :bang:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам потребителското име и поста, направо работата е за БАН :)

 

П.С. Вальо къде си бре? :D

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравеите са прав пьт имам митсубиши и за прьв пьт карам дизел та имам един вапрос понейе не пи6е да има интреколер но турбото не вкарва вьздоха директно в двигателия а отива кам преден лияв калник подшти пред гумата но несе вивда какво има там а от доло то4но под мястото на влизане не марку4а излиза друг сас са6тата големина и отижа вав двигателя и мисля 4е биследвало да има там интерколер, аимам и друг вапрос ако се сложи 4ип и спортен филтар колко коне може горе дпло да вдигне колата е 95г и на нея пише само тд.благодаря предварително и не целя олемписки резултати

 

 

Като гледам потребителското име и поста, направо работата е за БАН :)

 

П.С. Вальо къде си бре? :D

 

Ей ма, бре!

Ходих да наточа манарчето... :D

 

 

 

 

 

 

Тълковен речник:

манарче - брадвичка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ще се обезглавявате,ако не му помогнете кой ще го направи?

 

Дали основното му образование не е имало тази задача? Да поправиш нечия грешка, или да сложиш препинателен знак е едно, но този пост е абсурден. '

Съгласи се, че това е автомобилен форум. Модераторите да раздават буквари и читанки ли?!

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел поста, преди да се намесят модераторите.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама хич не се извинявай и оправдавай! Само се виж кви ги пишеш! И къв колеж, ти явно и до 3-ти клас не си ходил на училище. Или уважавай форума, правилата му и колегите или отивай на училище отново!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

 

Горе-долу добре се справя с превода от всякаква маймуница, но трябва да се наблегне и обърне внимание най-вече на правописа и да се оставя разстояние между думите. После най-простия начин е да се копира в M$ Word например и да се натисне F7 от клавиатурата. Сгрешеното ще се подчертае.

 

Мисля че ще получиш отговор, чак като се научиш да пишеш правилно и грамотно. В повечето форуми не се толерира неграмотното писане.

P.S. Отделно мисля, че на въпросите ти най-вероятно вече е отговаряно и е добре преди да се пусне нова тема да се провери с търсачката. Може и заради това да не получаваш разбиране от страна на останалите потребители.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да ползва търсачката,трябва да може да напише поне една дума правилно,което в случая ми се струва невъзможно. :icon_refuse:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали поне някога ще получа отговор.
Отговор все някога ще получиш... Майката му е търпение.. :lol:

 

Колата ти е TDI , нищо че отзад на капака пише само ТД и имаш интеркулер ...

Така че спокойно можеш да си залепиш буквичката "И" след ТД , току виж и мощността се вдигнала... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е заради буквичката, а просто исках да знам дали има. А сега ако ми кажете дали има смисъл от чип и спортен филтър и горе долу колко кс вдига ще съм много благодарен.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл от чип не само, че няма - ами и няма кой да я свърши тая интервенция. От спортен филтър смисъл има, ако е панелен (такъв който заема мястото на оригиналния в кутията) до толкова, че мотора ще се чувства по-комфортно при рязко подаване на газ и навлизане във високи обороти. Най-голямата кирия обаче е в това, че хубавия спортен филтър пречиства по-добре въздуха от нормалния, има много дълъг живот и само се пере (не как да е разбира се).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то на този двигател къде да му сложиш чипа........ :icon_hmm: Поне да беше DI-D.
На жилото на газта... :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И чипа сигурно ще е във вид на тухла четворка. :icon_dance:

Сега сериозно към колегата, да сложиш чип на една кола означава да се модифицира софтуера в които е зададен целия алгоритъм за управление на двигателя. На този автомобил такова нещо не може да се сложи по простата причина че всичко е изцяло механично, няма електроника на която да може да се повлияе по горе описания начин.........

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,относно правописа-пиши просто на кирилица.По въпроса ти,ето линк към тема която пуснах преди време http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...F7%E5+%EC%EE%F9 много добре обяснено с най-малките подробности.

 

П.С. За което благодаря на всички колеги от форума :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах няма никакъв шанс за чип или нещо подобно на чип, защото няма електроника. А за филтъра не е ли по добре да е конусовиден и във този link дето го е дал колегата има питане за някакви съпротивления но и никoй не беше дал отговор. Благодаря предварително.

Редактирано от mali
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...