Премини към съдържание

Ngk


dido varna

Препоръчано мнение

Днес си взех свещи от ратола NGK Made in Japan. Досегашните ми бяха също NGk, бях ги купил от Нипартс, но след като ги разопаковах, чак тогава видях че са френски (гадост) . Не можах да ги изтърпя тия френски неща дълго в колата и се надявам тия все пак да са си както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дензо-платиниеви, а жената е с дензо-обикновени от ратола, и двата колта се държат отлично с тях. Японски са разбира се. А колта ми от Германия дойде с NGK и също мотора си пееше :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дензо-платиниеви, а жената е с дензо-обикновени от ратола, и двата колта се държат отлично с тях. Японски са разбира се. А колта ми от Германия дойде с NGK и също мотора си пееше :)

 

Чак сега разбрах къде била истината , старите освен че били френски, но и не отговарят за тоя модел. Старите свещи - BPR5ES с разтояние между електродите 0.8 мм, дадоха ми ги от Нипартс по каталог (уж). Тия сега са BPR5ES-11, с разтояние между електродите 1.1 мм, и точно тия дават в каталога на NGK за моят модел .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От нипартс не ти ли отрязаха главата, те там цените са зверски! За тойотата на майка ми искаха 300 лв. за кабели за свещи! Аз купих японски за 70 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От нипартс не ти ли отрязаха главата, те там цените са зверски! За тойотата на майка ми искаха 300 лв. за кабели за свещи! Аз купих японски за 70 :)

 

Ами уж не са, или поне не съм усетил.. Но наистина сега установих че изобщо че със старите свещи са ме прецакали. В каталога на NGK тия свещи са използваеми само за Colt I. И надявам се това да е причината , поради която бяха доста зацапани, все пак тази разлика в разстоянията между електродите( 0.9 срещу 1.2 на оригиналните) си е оказвала отражението върху работата на мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам като цени във Варна - Балкан партс(не е реклама), кабели за свещи, японски - 50 лв :)

Редактирано от Ra1N
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

dido varna, ходи обясни на градския ти какви свещи да си купи, че вероятно е попаднал на ментета

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=13723

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...