Премини към съдържание

Реле за аларма


mariqn_valkov

Препоръчано мнение

Здравей те момчета ,от скоро съм в този форум на скоро се сдобих с едно зверче :mitsu-smiley: интересува ме дали някои има фабрична аларма и дали може да ми направи снимка на релето.Оказа се че предишния собственик не му е харесвала алармата и е махнал релето а без него немога да си купя друго от ,морга ( говоря за 2-ръка )

Ще съм благодарян ако някои ми помогне. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те момчета ,от скоро съм в този форум на скоро се сдобих с едно зверче :mitsu-smiley: интересува ме дали някои има фабрична аларма и дали може да ми направи снимка на релето.Оказа се че предишния собственик не му е харесвала алармата и е махнал релето а без него немога да си купя друго от ,морга ( говоря за 2-ръка )

Ще съм благодарян ако някои ми помогне. :icon_thumbup:

 

Фабрична аларма??? Аз доколкото знам на Галант след 97-ма не се слага фабрично.

По добре кажи за каква кола говориш и какъв е проблема на алармата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фабрична аларма??? Аз доколкото знам на Галант след 97-ма не се слага фабрично.

По добре кажи за каква кола говориш и какъв е проблема на алармата.

 

Моята имаше фабрична аларма, но, естествено, я разкарах. Всъщност не работеше, но все още пазя дистанционното. Не съм виждал допълнително монтирани релета за заводската аларма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята имаше фабрична аларма, но, естествено, я разкарах. Всъщност не работеше, но все още пазя дистанционното. Не съм виждал допълнително монтирани релета за заводската аларма.

Фабрично не се монтира аларма на Галант. Има централно заключване с дистанционно, но това не е аларма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

значи момчета става дума за Галант 99г. Има аларма която работи само с ключа ( без дистанционо ) ,след като е затворена на таблото ти има сигнал ( светва лампичка с количка и ключ ) 10 секунди след което изгасва и почва да мига лампичката на волана ( поне там ми е на мен ) .Обаче за да ми работи иска реле което предишния собственик е премахнал :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично не се монтира аларма на Галант. Има централно заключване с дистанционно, но това не е аларма.

Нямаше сирена или звуков източник при демонтажа... А централното никога не е работело с оригиналната аларма. Но в книжката на колата е написано като анти тефт - картинката възпроизвежда точно формата и вида на моята аларма... Но щом казвате сигурно е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да питам аз един въпрос. Какво е това нещо и за какво точно е то, докосва се на таблото тук, но при мен нищо не се получава освен, че примигват мигачите а при запален мотор колата се заключва...

Не съм виждал други галанти с такава "екстра" :blink:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да питам аз един въпрос. Какво е това нещо и за какво точно е то, докосва се на таблото тук, но при мен нищо не се получава освен, че примигват мигачите а при запален мотор колата се заключва...

Не съм виждал други галанти с такава "екстра" :blink:

 

Имобилайзер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е за допалнителен Имобилайзер ( поне така си мисля и аз го имам но няма проблем да запаля и без него )

Значи отпед при двигателя на самото табло за бушоните и релетата също го има нарисувано кола с ключе

Никой ли няма такава екстра :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В двигателния отсек би трябвало да се намира това реле за което питаш.Виж на кутията трябва да я има същата картинка, на кола с ключ вътре,но се замисли защо го няма,може би колата да има някакъв електрически проблем и затова да е махнато това реле.Ако не си достатъчно вещ в ел.обзавеждането на автомобилите не си играй,а отиди при ел.монтьор за да ти разрешат проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали има проблем ,ама за да разбера дали има проблем трябва да намеря това реле ,ако някой знае поне къде да намеря снимков матерял или цифрите на самото реле .А самото реле е при двигателния отсек в таблото с бушончета и релета

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...ама за да разбера дали има проблем трябва да намеря това реле ,ако някой знае поне къде да намеря снимков матерял или цифрите на самото реле...

Toва е стандартно реле, същото като на климатика дето е до него. Ето тук на стр.23 има електрическата му схема.

Мисля, че изглежда така:

http://www.trade-taiwan.org/vender/27792722/image/200658143928-l.jpg

Редактирано от Къната
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...