Премини към съдържание

Лампа на резервата на бензина


Konstantin Patev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!!

Извинявам се , че повдигам тема от края на 2008 г., но там много се разводняват нещата.

Значи проблема ми е ,че лампата на резервата светва изведнъж при положение, че в колата има минимум 10-15 л. бензин.Обикновено го прави при първоначално запалване на автомобила,след това свети 5 мин.,изгасне, и после пак....и така.Във форума отсях 2 професионални мнения.Едното е на Марин/mario64/,който казва,че проблема е в променливо съпротивление,променящо интензитета на осветеността,т.е.започва по слабо и постепенно се засилва светлината.Преди Каризмата имах Колт и при него действително беше така,но при Каризмата не съм забелязал подобно нещо.Просто си светва и като заредиш изгасва.Другото е на Пламен/DJ..../.Той казва,че проблема е в една ампула в резервоара,в която има топче или съчма.Та тя като падне на дъното и светва лампата.Ако тя е клеясала или залепнала ще се появи светене.

Добре,съгласен съм.Но ако е така би трябвало да си свети постоянно,даже и догоре да заредиш.

Моля за вашите мнения.Ако някой е имал подобен проблем нека сподели как го е разрешил.Не съм отварял досега такова нещо.Вероятно под задната седалка ще има контролен отвор,вероятно от там ще се вадят помпата,содата и т. н.Само предполагам....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Особено важно е, какво е положението ти спрямо хоризонта. Ако ти е вдигната предницата повече където паркираш, а после става хоризонтално или обратен наклона е нормално да се получава този ефект.

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно е болест това нещо с лампата :)

И аз го имам и то започна от както напълних резевоара за първи път до горе ( и от тогава все така го пълня ) свети когато и скимне .Мързи ме да отварям рзервоара и за това хич не и обръщам внимание. Свети и когато е на догоре резервоара !

Следя си стрелката и километрите които съм минал !

Редактирано от BallAtriX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Ан така... Вие имате проблем с лампичката, а аз имам проблем със стрелката... Днес стелката ми отиде на Full, а в колата имах около 10тина литра я има я нема.. много знам какво става в резервоара. Ако някой е разрешил проблема да сподели как ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж датчика в резервоара и връзката с него.

 

http://img413.imageshack.us/img413/3117/67504826.gif

 

http://img585.imageshack.us/img585/8924/79780833.gif

 

По-скоро излиза, че съпротивлението е по-ниско. Другия вариант е проблем в таблото.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги да се включа и аз в тази тема с един въпрос всички модели на каризма ли имат лампа за горивото защото от както татко си взе неговата (сега и аз я покарвам) няма светване стрелката отива почти в червеното и нищо та преди да разглобявам таблото да питам.

И още нещо любопитно напълних резервоара догоре и в първите 500 километра тая стрелка немръдна после до средата отиде за около 200 и пак забави ход шантава работа???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги да се включа и аз в тази тема с един въпрос всички модели на каризма ли имат лампа за горивото защото от както татко си взе неговата (сега и аз я покарвам) няма светване стрелката отива почти в червеното и нищо та преди да разглобявам таблото да питам.

И още нещо любопитно напълних резервоара догоре и в първите 500 километра тая стрелка немръдна после до средата отиде за около 200 и пак забави ход шантава работа???

 

Нормално е поведението на стрелката,не се притеснявай.И моята така правеше,а лампата трябва да ти светне след като стрелката е паднала най-долу и даже малко под червения сектор.По документи имаш 9 литра резерва след като ти светне лампата.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...