Премини към съдържание

Грандис


rodgerss

Препоръчано мнение

....и тоя VW-дизел ме притеснява....Иначе много го харесвам Грандиса още откакто излезе! :icon_thumbup:

Мотора си е екстра. Питай във ФВ или Ауди форумите...Не всички 2.0 тди горят масло, а и разход от 1л на 10 000км, не ми се струва кой-знае какъв проблем. за сметка на това динамиката е много добра, а разхода на гориво перфектен. Помпа-дюза е много добра технология.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора си е екстра. Питай във ФВ или Ауди форумите...Не всички 2.0 тди горят масло, а и разход от 1л на 10 000км, не ми се струва кой-знае какъв проблем. за сметка на това динамиката е много добра, а разхода на гориво перфектен. Помпа-дюза е много добра технология.

Да бе, вЕрвай си .......

Точно този мотор си похапва много масло, около 2 литра, а не 1 л. но и това не е ясно за колко км. ги похапва, защото при мен са идвали различни коли с този мотор ,и все различно количество разход на масло, явно зависи как се кара - дали спокойно или на "ръчка"............

Второ- помпа-дюзата не е много добра технология, те и за това се върнаха на комън рейл системата освен това този мотор е комън рейл.........

Мотора е на Фоксваген и е германски, но е доста шумен ,в сравнение с бензиновия мотор...........

По принцип динамика има, доускорение също, но разлика с бензиновия не е голяма ,по скоро минимална............

Разхода му е около 10-11л./100км. софийско градско , а извънградско е около 6-7 л./100км. (това са показания на клиенти , не мои)..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вЕрвай си .......

Точно този мотор си похапва много масло, около 2 литра, а не 1 л. но и това не е ясно за колко км. ги похапва, защото при мен са идвали различни коли с този мотор ,и все различно количество разход на масло, явно зависи как се кара - дали спокойно или на "ръчка"............

Второ- помпа-дюзата не е много добра технология, те и за това се върнаха на комън рейл системата освен това този мотор е комън рейл.........

Мотора е на Фоксваген и е германски, но е доста шумен ,в сравнение с бензиновия мотор...........

По принцип динамика има, доускорение също, но разлика с бензиновия не е голяма ,по скоро минимална............

Разхода му е около 10-11л./100км. софийско градско , а извънградско е около 6-7 л./100км. (това са показания на клиенти , не мои)..........

Мерси и на двамата! А като поведение на пътя и здравина на окачването, как е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вЕрвай си .......

Точно този мотор си похапва много масло, около 2 литра, а не 1 л. но и това не е ясно за колко км. ги похапва, защото при мен са идвали различни коли с този мотор ,и все различно количество разход на масло, явно зависи как се кара - дали спокойно или на "ръчка"............

Зависи с какво масло се кара...След определена година този проблем е решен. Колегата казва за 15К км- 1.5л...е тва за турбо мотор е почти нормално...

Второ- помпа-дюзата не е много добра технология, те и за това се върнаха на комън рейл системата освен това този мотор е комън рейл.........

Не са се връщали , а създадоха комън-рейл. Изоставиха помпа-дюза, защото е с по-висока себестойност и заради Еко-норми, а не защото не я бива. Вземете изяснете мотора на Грандис и този на Лансер какви са, защото в една тема е Помпа Дюза в друга Комън Рейл...По принцип ПД е по-шумния мотор , но е и по-динамичния...

Мотора е на Фоксваген и е германски, но е доста шумен ,в сравнение с бензиновия мотор...........

Все едно да кажеш, че бензиновия е много шумен...в сравнение с електрически :D

По принцип динамика има, доускорение също, но разлика с бензиновия не е голяма ,по скоро минимална............

Разхода му е около 10-11л./100км. софийско градско , а извънградско е около 6-7 л./100км. (това са показания на клиенти , не мои)..........

Около 2 литра на 100 би трябвало да е разликата с бензина...по думи на собственици на Лансер с такъв мотор 2.4 - 13 градско и 8-9 извън...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата! А като поведение на пътя и здравина на окачването, как е?

Ами моя е на 100 хил. км вече и не съм му пипал окачването ,а само аз съм навъртял 35 хил. км по нашите страшни пътища.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какво масло се кара...След определена година този проблем е решен. Колегата казва за 15К км- 1.5л...е тва за турбо мотор е почти нормално...

 

Не са се връщали , а създадоха комън-рейл. Изоставиха помпа-дюза, защото е с по-висока себестойност и заради Еко-норми, а не защото не я бива. Вземете изяснете мотора на Грандис и този на Лансер какви са, защото в една тема е Помпа Дюза в друга Комън Рейл...По принцип ПД е по-шумния мотор , но е и по-динамичния...

 

Все едно да кажеш, че бензиновия е много шумен...в сравнение с електрически :D

 

Около 2 литра на 100 би трябвало да е разликата с бензина...по думи на собственици на Лансер с такъв мотор 2.4 - 13 градско и 8-9 извън...

До колкото знам, комън рейла е създаден много преди ФВ да създадат Помпа Дюзата , и не са го създали те, те създават ПД като отговор на комън рейла...........

М/у Лансер и Грандис правиш ли разлика??Грандиса ми харчи 12 градско и около 8 изънградско........а вчера ми даде 7.5л. с гръцкия бензин..........

ЗА останалото си прав.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, комън рейла е създаден много преди ФВ да създадат Помпа Дюзата , и не са го създали те, те създават ПД като отговор на комън рейла...........

М/у Лансер и Грандис правиш ли разлика??Грандиса ми харчи 12 градско и около 8 изънградско........а вчера ми даде 7.5л. с гръцкия бензин..........

ЗА останалото си прав.........

Той и за това е прав, не само за останалото ..

Тодор казва че не са се върнали към комънрейла, а са преминали на тази система, защото преди ПД не са били на комънрейл ..

Апък за разхода е абсолютно прав, колкото и да ти е мъчно, винаги си с 2 л. над дизела (и това минимум) :P а 2 литра са си 5 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Апък за разхода е абсолютно прав, колкото и да ти е мъчно, винаги си с 2 л. над дизела (и това минимум) :P а 2 литра са си 5 лв.

.......сметкаджия си на дребно, а колко ще се изръсиш за един катализатор за твърди частички??? А колко за нова турбинка?? А колко за нови инжектори ,ааа......забравих че ти нафтата я купуваш на далавера от държавния резерв......там нафтата е супер ,само за котли става ,ама карай нали гори все пак............ :lol: :P

Ти що не си купиш такава кола с такъв мотор???? :P :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, едно въпросче относно дизеловия мотор на грандиса, 2.0 di-d къде е произведен? Искам да си купя грандис, но ме притеснява , че гори много масло! Става въпрос за нова кола и ако някой може да пиши за слабите и места и на колко километра се появяват, че са си пари и все още имам избор между нея и версо!

Колега, ако си купуваш чисто нов Граднис, който ще го караш 5 години и не повече от 150 хил. км. то купи си дизелов ,но ако си го купуваш втора ръка и на над 150 хил. км. то по добре си вземи бензиновия мотор............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си купуваш чисто нов Граднис, който ще го караш 5 години и не повече от 150 хил. км. то купи си дизелов ,но ако си го купуваш втора ръка и на над 150 хил. км. то по добре си вземи бензиновия мотор............

За нов иде реч, а аз по-принцип искам дизел и то грандис, ама пък на версото 2.0 дизел е много здрав мотор и това ме кара да се двоумя !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За нов иде реч, а аз по-принцип искам дизел и то грандис, ама пък на версото 2.0 дизел е много здрав мотор и това ме кара да се двоумя !

Е ,тогава дизел .............Версо е по малък автомобил от Грандис, но с малко .......все пак обаче ако имаш възможност се качи и на двата, единия е модел от 2003 година, а другия е модел от 2009 година, и може би ще откриеш голяма пропаст м/у двата...........но Тойотата е по "пластмасова" ...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......сметкаджия си на дребно, а колко ще се изръсиш за един катализатор за твърди частички??? А колко за нова турбинка?? А колко за нови инжектори ,ааа......

Kолко да се изръси като ДПФ директно се маха и пада разхода и се увеличава динамиката...Нова турбинка не е задължително, както и нови инжектори...Тези мотори са произведени в милионен тираж, така че за части втора ръка или нови проблеми никакви, дори ще стават все по-евтини.

 

За нов иде реч, а аз по-принцип искам дизел и то грандис, ама пък на версото 2.0 дизел е много здрав мотор и това ме кара да се двоумя !

На твое място бих погледнал Мазда 5...ако няма да е Грандис . Всъщност Тойота отдавна са просто една ширпотреба, която нито е здрава, нито блести с комфорт или динамика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолко да се изръси като ДПФ директно се маха и пада разхода и се увеличава динамиката...

Ела при мен и ми махни ДПФ-а на един Аутлендър че аз се опитвах, но той ми се опъва и казва " цт, не стаа брато по българе "........и си влиза там в некъв негов си режим там и така.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам координати, искат и малко пари...прави се софтуерно ,но пък забравяш после за сервизни режими, запушен филтър, разхода леко пада и динамиката се подобрява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти що не си купиш такава кола с такъв мотор???? :P :D

Защото съм тарикат :P и знам кои са най здравите дизели, а това определено не са коНУмрейл, нито помпа дюза ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

На твое място бих погледнал Мазда 5...ако няма да е Грандис . Всъщност Тойота отдавна са просто една ширпотреба, която нито е здрава, нито блести с комфорт или динамика.

Във форума на Мазда има много негативни коментари относно петицата, а и не ме кефи самата марка! Мерси на всички за коментарите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене,каква е разликата между моя и твоя мотор, освен визуалната?...........или дай номера на двг.,аз сам ще видя! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене,каква е разликата между моя и твоя мотор, освен визуалната?...........или дай номера на двг.,аз сам ще видя! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Никаква, само в това че твоята е за щатския пазар и електрониката е малко по различна и то в областта на "екологията"....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като собственик на Grandis 2.0 D-ID, къде бихте ме насочили за резервни части!? Определено представителстовото на Балканстар бих го подминал, за сега си мисля за ebay.com там обаче нямаш шанс да върнеш купеното ако нещо нестава. Отделно мисля че не е нормално да купувам един въздушен филтър за близо 90 лв. от Балканстар. До сега не съм пробвал с Ратола но не ми вдъхват много надежда и те...

 

Относно до другите - като цяло колата ми е супер! Много съм доволен с голямо семейство съм и определено е супер мултифункционална. Ако ще си купувам "нова" кола това ще е някоя друга без да си продавам грандиса!

Харчи масло но това зависи как го юркаш - карам на масло Castrol - дадено за този тип двигател (ако искате ще ви дам повече инфо)

На дълго го карам около 140 - 160 км/ч и ми дава около 10 л. - градско 10 със сигурност - дори не падам под 10 л.

Окачването е железно - сега е на 65 000 км нямам никакви ядове - за да избягам задръстванията редовно минавам по някоя вътрешна "калдаръмена" уличка и натоварването му е голямо но се справя идеално

 

що се отнася за ремонти за сега - нямам нищо конкретно като забележка - освен консумативи

Сложил съм във фаровете bi-xenon прожектори и що годе свети вече добре - иначе не ми харесваше как свети вечер

 

преди да си купя грандиса гледах мазда 5 - но определено бързо я забравих след покупката на грандиса

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като собственик на Grandis 2.0 D-ID, къде бихте ме насочили за резервни части!? Определено представителстовото на Балканстар бих го подминал, за сега си мисля за ebay.com там обаче нямаш шанс да върнеш купеното ако нещо нестава. Отделно мисля че не е нормално да купувам един въздушен филтър за близо 90 лв. от Балканстар. До сега не съм пробвал с Ратола но не ми вдъхват много надежда и те...

 

Относно до другите - като цяло колата ми е супер! Много съм доволен с голямо семейство съм и определено е супер мултифункционална. Ако ще си купувам "нова" кола това ще е някоя друга без да си продавам грандиса!

Харчи масло но това зависи как го юркаш - карам на масло Castrol - дадено за този тип двигател (ако искате ще ви дам повече инфо)

На дълго го карам около 140 - 160 км/ч и ми дава около 10 л. - градско 10 със сигурност - дори не падам под 10 л.

Окачването е железно - сега е на 65 000 км нямам никакви ядове - за да избягам задръстванията редовно минавам по някоя вътрешна "калдаръмена" уличка и натоварването му е голямо но се справя идеално

 

що се отнася за ремонти за сега - нямам нищо конкретно като забележка - освен консумативи

Сложил съм във фаровете bi-xenon прожектори и що годе свети вече добре - иначе не ми харесваше как свети вечер

 

преди да си купя грандиса гледах мазда 5 - но определено бързо я забравих след покупката на грандиса

Честито колега, моя е вече на 106 хил. км. и по окачването нищо,само едни накладки, ремъци и ролки и маслата.........по отношение на Мазда 5............тук има хора ,които хвалят Маздата, но те или не са се качвали на нея ,или на Грандис за да дават сравнения.........Мазда 5 е като Астра Комби пред Грандиса, а за возия и т.н. просто няма смисъл да давам мнение.......

По отношение на разхода, аз отодавна спрях да сравнявам, защото за мен този мотор не е въобще това ,което приказват за него , легенди колко бил здрав, колко малко харчел и т.н. ..........тъй като тъй като аз като сервиз ,подържам и двата типа мотори, и мога да ви кажа че 2.4 МИВЕК мотора дава почти същия разход от немската нафта ,но е къде къде по безшумен и комфортен.........и най вече , не гори грам масло ,за разлика от великия немски мотор ,къде трябва да мъкнеш тубичките с масло в багажника да доливаш.......типично по български карайки 30 годишна жигула........... :D

Иначе части имам за него .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се мъчете, вземете си масло Eneos да ви е мирна главата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Като собственик на Grandis 2.0 D-ID, къде бихте ме насочили за резервни части!? Определено представителстовото на Балканстар бих го подминал, за сега си мисля за ebay.com там обаче нямаш шанс да върнеш купеното ако нещо нестава. Отделно мисля че не е нормално да купувам един въздушен филтър за близо 90 лв. от Балканстар. До сега не съм пробвал с Ратола но не ми вдъхват много надежда и те...

 

Относно до другите - като цяло колата ми е супер! Много съм доволен с голямо семейство съм и определено е супер мултифункционална. Ако ще си купувам "нова" кола това ще е някоя друга без да си продавам грандиса!

Харчи масло но това зависи как го юркаш - карам на масло Castrol - дадено за този тип двигател (ако искате ще ви дам повече инфо)

На дълго го карам около 140 - 160 км/ч и ми дава около 10 л. - градско 10 със сигурност - дори не падам под 10 л.

Окачването е железно - сега е на 65 000 км нямам никакви ядове - за да избягам задръстванията редовно минавам по някоя вътрешна "калдаръмена" уличка и натоварването му е голямо но се справя идеално

 

що се отнася за ремонти за сега - нямам нищо конкретно като забележка - освен консумативи

Сложил съм във фаровете bi-xenon прожектори и що годе свети вече добре - иначе не ми харесваше как свети вечер

 

преди да си купя грандиса гледах мазда 5 - но определено бързо я забравих след покупката на грандиса

Здравей Valio 4

Аз карам Grandis 2.0 DID от 5 години и вече е на 190000 до последната смяна на масло не съм видял за харченето което казвате.Аз карам с Motul спецификация за VW мотори или 504 00 507 00.Последния път сложих пак Motul 5W30 300V Power Racing като си мислех че ще е за добро от от него започна да консумира масалце.Моя грандис е 2006 и от тогава до сега не е имал проблем с маслото макар че преди година и полвина забелчзах че има омасляване около отдушника за маслото.За разхода на гориво моя го чипнах и освен че стана близо 170 коня градския разход ми падна много дори и по показания на бордовия компютър.От 7 до 9 е градско.Знаеш че е относително все пак.Как си със спирачките?Аз моите предни апарати и дискове ги смених с такива от EVO.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...