Премини към съдържание

Смяна антифриз на Space Star


Tenev68

Препоръчано мнение

Здравейте,

интересува ме някой сменял ли е антифриз на Спейс Стар с двигател 4G13? От задната страна на блока на двигателя има пробка, за която в инструкцията пише, че трябва да се развие, за да се източи антифриза от блока. След това, обаче е посочено, че се уплътнява с "Nut Locking Part No4171" на 3М. Предполагам, че това е нещо от рода на Loctite за уплътняване на резбови съединения, обаче не можах да го намеря на сайта на 3М (поне в българския). Някой сблъсквал ли се е с проблема и какво е решението? Между другото пробката е на доста неприятно място под инжекциона и достъпа и видимостта са силно затруднени, поради което не ми се иска да експериментирам на сляпо.

Предварително благодаря за съдействието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен майстора отви някаква тапа на радиатора /от страната на ремъците/ и източи, но ми направи впечатление, че неможа да се оттече цялата течност-вода. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
При мен майстора отви някаква тапа на радиатора /от страната на ремъците/ и източи, но ми направи впечатление, че неможа да се оттече цялата течност-вода. :mitsu-smiley:

Здравейте,

Според мен първо се замерва антифриза и се определи точка на замръзване и чак тогава ако има нужда се източва примерно литър два след което се долива концентрат и така проблема се решава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза се сменя независимо от точката на замръзване. Освен другото трябва и да смазва и пази от ръжда и т.н. На 2-3 години е нормално да се смени.

Вероятно е да не е необходимо да се сваля пробката на двигателя, ще остане 2 л примерно ама чак пък толкоз... После като промиваш ще остане вода, доливаш концентрат антифриз и правиш сметката като знаеш колко е общо.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Черпиш гледам, да не е с антифриз :)

 

Книжка на колата няма ли или е по-лесно така?

Ето ти, ако няма http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubish...20potrebitelia/

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех,че оня ден съм сменил антифриза.Майстора разви пробката на радиатора и изтече има-няма 2 литра,когато го попитах не е ли малко,ми каза,че в блока има най много още литър.Добре,че долях само концентрат.Ще трябва да премеря тази точка на замръзване. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...