Премини към съдържание

Скъсан ангренажен ремък на Галант дизел 99година


MaxBass

Препоръчано мнение

Здравейте!Случва се така ,че днес сестра ми докато е карала Галанта се е скъсал ремъка :( Уж беше сменено всичко ,но уви....Всичко е станало докато е паркирала и при опит да запали ...Демек на място. Колата не е карана така ,но се вижда през капачката на маслото се вижда ,че кобилиците са натрошени :( Предполагам ,че щом те са натрошени ще има филм и при клапаните ами се надявам буталата да се оживели....утре ще го отворим ,но какво да очаквам? И като цени скъпо ли е?

Аз ще проверя от утре всичко, но реших да споделя и тук за да изясним случая, та ако на някой му се случи(недай боже) да знае какво го чака :)

Поздрави!

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Случва се така ,че днес сестра ми докато е карала Галанта се е скъсал ремъка :( Уж беше сменено всичко ,но уви....Всичко е станало докато е паркирала и при опит да запали ...Демек на място. Колата не е карана така ,но се вижда през капачката на маслото се вижда ,че кобилиците са натрошени :( Предполагам ,че щом те са натрошени ще има филм и при клапаните ами се надявам буталата да се уживели....утре ще го отворим ,но какво да учаквам?И като цени скъпо ли е ?

Аз ще проверя от утре всичко ,но реших да споделя и тук за да изесним случея та ако на някой му се случи(недай боже) да знае какво го чака :)

Поздарави!

 

 

Клапани криви със сигурност ще има и кобилици щом си ги видял . С буталата всичко ще е наред според мен ...

 

Клапани нови има на добри цени , проблема е със кобилиците че нови са скъпички . Аз тези части ги нямам но колегите във форума със сигурност имат ..... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Случва се така ,че днес сестра ми докато е карала Галанта се е скъсал ремъка :( Уж беше сменено всичко ,но уви....Всичко е станало докато е паркирала и при опит да запали ...Демек на място. Колата не е карана така ,но се вижда през капачката на маслото се вижда ,че кобилиците са натрошени :( Предполагам ,че щом те са натрошени ще има филм и при клапаните ами се надявам буталата да се уживели....утре ще го отворим ,но какво да учаквам?И като цени скъпо ли е ?

Аз ще проверя от утре всичко ,но реших да споделя и тук за да изесним случея та ако на някой му се случи(недай боже) да знае какво го чака :)

Поздарави!

 

 

Не знам коя година е Галанта ти. Ако е по-старичък си мисля, че няма да има дори и криви клапани. На мен ми се случи това с моят Лансер 1,8д 1990г. Скъсах агренажа със около 50км/час и така се разтрака, че си мислих че никога няма да тръгне отново :icon_blush: За моя радост и голямо учудване на майстора, дето го прави се оказа, че има счупени само 5 кобилици - даже не сваляхме главата, а само капака. Намерих кобилици 2-ра ръка и ги сложихме. Минаха 5-6 години и 100 000км. оттогава и колата си върви перфектно - даже не бих я продал вече никога. Сега карам Галант 2000г бензин, но изработката на Лансера от 90г. е по-добра от тази на Галанта от 2000г. (това си е мое мнение де). Така че може да се разминеш само с кобилици :icon_thumbup: Късмет!

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам коя година е Галанта ти. Ако е по-старичък си мисля, че няма да има дори и криви клапани. На мен ми се случи това с моят Лансер 1,8д 1990г. Скъсах агренажа със около 50км/час и така се разтрака, че си мислих че никога няма да тръгне отново :icon_blush: За моя радост и голямо учудване на майстора, дето го прави се оказа, че има счупени само 5 кобилици - даже не сваляхме главата, а само капака. Намерих кобилици 2-ра ръка и ги сложихме. Минаха 5-6 години и 100 000км. оттогава и колата си върви перфектно - даже не бих я продал вече никога. Сега карам Галант 2000г бензин, но изработката на Лансера от 90г. е по-добра от тази на Галанта от 2000г. (това си е мое мнение де). Така че може да се разминеш само с кобилици :icon_thumbup: Късмет!

 

 

Галанта е 99 година за добро или лошо :)

На един приятел бусчето л300 ако не се лъжа също скъса ангренаж и също се размина само с кобилици...

Утре отваряме капака да видим :) и надолу ако е нужно де :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта е 99 година за добро или лошо :)

На един приятел бусчето л300 ако не се лъжа също скъса ангренаж и също се размина само с кобилици...

Утре отваряме капака да видим :) и надолу ако е нужно де :)

Точно така, при теб буталата удрят клапаните, но вероятността да се изкривят е 50 % ,тъй като те са перпендикулярни спрямо буталата, и при удар силата е само нагоре ,което ще рече че по вероятно е да има счупена/ни кобилици отколкото криви клапани..........още повече че не е станало в движение..........т.е. има голяма вероятност да не се отваря мотора.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И дано датчика на Хол на коляновия вал да не е заминал. Както и онази ламаринка към него ремъка да не е изкривил при скъсването, че тя струва 14лв в Ратола, а по моргите и искат 20-30 и трудно се намира.

А искам да питам, къде и кой е обслужвал колата и преди колко км ?

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...