Премини към съдържание

С какви гуми си карате Аутландера?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, стана ми инересно с какви гуми карате паркетките. При мен оригиналния размер е 215/60R16, аз карам с 215/65R16 fulda 4x4 road. Колата се държи много добре имах притеснения, че може да стане по-неустоичива, но си е добре, и дупките по-добре ги понася. Как е при вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, стана ми инересно с какви гуми карате паркетките. При мен оригиналния размер е 215/60R16, аз карам с 215/65R16 fulda 4x4 road. Колата се държи много добре имах притеснения, че може да стане по-неустоичива, но си е добре, и дупките по-добре ги понася. Как е при вас?

Моята е фабрично с Бриджстоун 225х55х18 - държи се страхотно, въпреки че ми се струва малко шумна,но все пак зависи от настилката. За зимата задължително 215х70х16, но още се колебая за марката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Cooper CS4 Touring 215x60x16, гумата е уникално добра! Лошото е че не съм ги срещал в България и ако нещо стане с някоя от гумите, ще трябва да сменям и 4те... :icon_crying:

 

 

http://www.coopertire.com/FI_Uploads/products/tires/enlarge/CS4_T_Rated_Tread.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А колега при по рязки завой или такива с по-висока скорост чуваш ли подсвиркващ звук от гумите ? При мен със старите се чуваш, с новите не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колега при по рязки завой или такива с по-висока скорост чуваш ли подсвиркващ звук от гумите ? При мен със старите се чуваш, с новите не.

 

Никакъв звук, гумите са като залепени за асфалта! Произведени са миналата година.

 

На предишната ми кола бях с Kumho Solus KH15, не останах с много добро впечатление за тях.

 

http://www.euroshina.com.ua/catalogs/tyres/160/kumho_kh15.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, стана ми инересно с какви гуми карате паркетките. При мен оригиналния размер е 215/60R16, аз карам с 215/65R16 fulda 4x4 road. Колата се държи много добре имах притеснения, че може да стане по-неустоичива, но си е добре, и дупките по-добре ги понася. Как е при вас?

 

колеги :mitsu-smiley: обърнете внимание на тези гуми ако можете да си ги намерите някъде на приемлива цена ;)

аз карам с такива пинин , много добри при всякакви условия и най-важното много тихи на асфалт. За изван пътя малко са слабички, но зависи колко време карате на патя и изван него, имат и слава на гумите с най-късия спирачен път за 4x4. :icon_thumbup: може да погледнете тук http://www.tyretest.com/4x4_reifen/micheli...rone/index.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги :mitsu-smiley: обърнете внимание на тези гуми ако можете да си ги намерите някъде на приемлива цена ;)

аз карам с такива пинин , много добри при всякакви условия и най-важното много тихи на асфалт. За изван пътя малко са слабички, но зависи колко време карате на патя и изван него, имат и слава на гумите с най-късия спирачен път за 4x4. :icon_thumbup: може да погледнете тук http://www.tyretest.com/4x4_reifen/micheli...rone/index.html

За съжаление нещата нещо не се напасват, защото за Outlandera фабрично дават размер 215/70/16, а такъв за посочения от теб модел не се предлагат :sorry:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нещата нещо не се напасват, защото за Outlandera фабрично дават размер 215/70/16, а такъв за посочения от теб модел не се предлагат :sorry:

 

Фабричният размер е 215х60х16!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фабричният размер е 215х60х16!

Пешо, има разлика при стария и новия модел, затова не съвпадат :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, има разлика при стария и новия модел, затова не съвпадат :D

 

Шефе, виж за кой модел е темата - говорим за Аутлендър 2003-2006.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, виж за кой модел е темата - говорим за Аутлендър 2003-2006.

Ясно, де! Става въпрос, че в случая търсим най-доброто съотношение между качество и цена /при повече бройки/.Важното е да се спрем на марката и модела - а за малката разлика в размерите на новия и стария Outlander смятам, че няма да се отрази фатално на цената. /215 х 60х16 и 215 х 70 х 16 /. Имам вече предложения за джанти и гуми - ще ги пусна след малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, аз май смесих темите :sorry: Просто две теми са много близки и се преливат.Оттеглям се от тази и продължавам в актуалната. Посипвам си главата с пепел и ... :bang: :bang: :bang:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

В момента съм с новите зимни гуми - Nokian WR G2, не мога да изкажа конкретни отзиви, но на първо време се усеща, че са шумнички. Нямам проблеми с контрола при висока скорост и завои, като завали снежецът ще коментирам и грипа им. :)

 

http://digtator.dmp.fi/files/92/128544/nokian_WRsmall_p.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с новите зимни гуми - Nokian WR G2, не мога да изкажа конкретни отзиви, но на първо време се усеща, че са шумнички. Нямам проблеми с контрола при висока скорост и завои, като завали снежецът ще коментирам и грипа им. :)

 

http://digtator.dmp.fi/files/92/128544/nokian_WRsmall_p.png

 

Честито.... безаварийно да ги караш :icon_thumbup:

Тези 215/60 ли са?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито.... безаварийно да ги караш :icon_thumbup:

Тези 215/60 ли са?

 

Тези вече да. :icon_blush: Но цената им беше много изгодна - 160лв за бройка и с тази "бушуваща" зима навън, при условие, че са All season plus мисля са добра оферта. Днес видях обаче, че на шефа Рекстъна е обут със същите гуми, само, че джиповата шарка, а той се оплакваше много от тях през зимата и на сняг, но въпреки това още ги търкаля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
колеги :mitsu-smiley: обърнете внимание на тези гуми ако можете да си ги намерите някъде на приемлива цена ;)

аз карам с такива пинин , много добри при всякакви условия и най-важното много тихи на асфалт. За изван пътя малко са слабички, но зависи колко време карате на патя и изван него, имат и слава на гумите с най-късия спирачен път за 4x4. :icon_thumbup: може да погледнете тук http://www.tyretest.com/4x4_reifen/micheli...rone/index.html

Мойто е с такива гуми за през топлите месеци,ама на мен ми се струват малко шумни,иначе на дъжд се държаха много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи всички караме с заводксите или блиски до тях размери. Преди да пусна темата видях един аутландер с 225/65 16 и се зачудих как му се отразяват.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи всички караме с заводксите или блиски до тях размери. Преди да пусна темата видях един аутландер с 225/65 16 и се зачудих как му се отразяват.....

 

Искам да предупредя колегите с Аутлендъри като моят - първият модел. Гуми с размер 215/70/16 НЕ ВЛИЗАТ на нашите мицки! Не се опитвайте да ги сложите, аз вече пробвах вместо вас и резултатът не беше никак добър! :icon_blush:

 

Чудя се при избора на летни гуми, дали да не сътворя пак някоя простотия. Мисля си за гуми 225/60/16 или 225/55/16. Някой да е карал с такива размери? :icon_hmm:

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да предупредя колегите с Аутлендъри като моят - първият модел. Гуми с размер 215/70/16 НЕ ВЛИЗАТ на нашите мицки! Не се опитвайте да ги сложите, аз вече пробвах вместо вас и резултатът не беше никак добър! :icon_blush:

 

Чудя се при избора на летни гуми, дали да не сътворя пак някоя простотия. Мисля си за гуми 225/60/16 или 225/55/16. Някой да е карал с такива размери? :icon_hmm:

 

225/55/16 така ги карат в Щатите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте Колеги,изкам да ви питам нещо,днес загледах колата и сякаш гумите и седяха малко като джапанки а размера е 215/60/16 със заводска джанта и при вас ли е така?Тъй като зимата е много снеговита, някой дали кара с всесезонни гуми ,че да сподели мнения :icon_blush: .

Имате ли наблюдения за размер 215/65/16 как се държи на пътя?

:mitsu-smiley:

Редактирано от Angel Kirkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,изкам да ви питам нещо,днес загледах колата и сякаш гумите и седяха малко като джапанки а размера е 215/60/16 със заводска джанта и при вас ли е така?Тъй като зимата е много снеговита, някой дали кара с всесезонни гуми ,че да сподели мнения :icon_blush: .

Имате ли наблюдения за размер 215/65/16 как се държи на пътя?

:mitsu-smiley:

 

Заводските железни джанти са 16х6J и идват доста тесни за 215. От тук и вида на гумата, все едно леко е спаднала и е по-разлята. Летите ми джанти са 16х7,5J и на 215 стоят перфектно, дори си мисля като купувам нови летни гуми след време да сложа 225/55/16.

Аз пробвах да сложа 215/70/16 и гумите опираха и не може да се кара. За 65 не знам... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводските железни джанти са 16х6J и идват доста тесни за 215. От тук и вида на гумата, все едно леко е спаднала и е по-разлята. Летите ми джанти са 16х7,5J и на 215 стоят перфектно, дори си мисля като купувам нови летни гуми след време да сложа 225/55/16.

 

Аз съм с лети (стандартни петолъчки) и пак стоят тесни за 215 ,но може би на мен така изглежда :icon_crying:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с лети (стандартни петолъчки) и пак стоят тесни за 215 ,но може би на мен така изглежда :icon_crying:

:mitsu-smiley:

 

Ако търсиш визия може да експериментираш с размера.

Иначе 215/60/16 - и зиме и лете много добре се търкалят,

а и за возията по софийските дупки и катерене по третоари(парко места :D ) са си екстра ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...