Премини към съдържание

Няколко съвета за Лансер 1.6 93 год.


shturm681

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, или по-скоро бъдещи колеги. Тази седмица ще се сдобия с Лансер 1.6 1993 год бензин от един съфорумец. Тъй като съм бос в японските коли, искам да ми дадете няколко технически съвета за този модел. Кои са му силните и слабите страни (слабите повече ме интересуват, силните сам ще ги открия ;) ) ? Какво да очаквам от модела (като цяло, знам, че си зависи от колата) като технически неизправности, какво се чупи най-често, за какво да внимавам и всякакви такива работи свързани с подръжка на возилото.

 

Мерси много предварително и наздраве !

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом те интересуват предимно слабите страни, няма какво да ти пишем тогава... :D

Те Японските коли от онези години, нямат такива слаби страни...Освен ръждата разбира се, но тя не прощава на никоя кола... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо, като го вземеш, смени електролитните кондензатори в компа.

После - лесно.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземай Лансерчето и карай. Тази кола се плаши най-вече от стоенето на едно място. Почти няма да намериш, някой който да се оплаква от тези дтари :mitsu-smiley: . При тях проблемите се получават най-вече от небрежност.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намират и как изглеждат тези джаджи ? Защо трябва да се сменят ?

Електролитните кондензатори имат определен живот. После протичат. От там - куп неприятности....

Иначе ги има почти във всеки бивш магазин "Млад техник" и струват 2-3 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравей,

моето мнение е малко като средностатистическа извадка понеже съм собственик на три точно такива Лансера, купени от 2005 до сега. Смело мога да кажа , че за трите съм сменил една в. помпа, един кормилен накрайник, тампони на предни носачи 2 бр., и два предни амортисьора - 2006 г имаше ниска температура минус 18 градуса и тогава изпусна единия.

На първия съм навил 40 000 на втория вече 33 000, а третия е с по малко около 8-9 000 км.

Основен проблем за мен в тия Лансери са поизносени синхронизатори на първите три предавки.

Но на фона на никакви други проблеми това си е нищо. Да не забравяме че тия коли са на по 16 цели години.

Вярвай никакви други проблеми за разлика от доста други марки на тези години.

Но основно според мен е обслужването: ролка , ремък, свещи, в. филтър, палец и капачка и добро масло включително на ск. кутия.

Това е от мен.

Задължително обикновена газова уредба !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително обикновена газова уредба !!!

Защо трябва да е обикновенна газовата уредба? Аз на моя лансер мисля да му слагам газов ижекцион.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

не ме разбирай погрешно, че трябва, имам предвид че може и е изпитан този вариант и като разход и като вървене.

Нали питаш за съвет и моя е такъв от гледна точка на по- евтин вариант. Понеже не си струва за толкова евтин автомобил да се дават пари за газов инжекцион - пак си е мое мнение. След година две ще се замислиш за друго Митсубиши...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей.

Аз също карам лансер 93 1.6 16 и мога да кажа, че е много здрава кола и още повече много корав мотор. Общо взето, корава машина! Тая кола иска само ръчка и си върви добре.

Да попитам още нещо - бе хора, тук къде мога да пусна обява за продажба на части и разрешено ли е във форума?

 

 

Колега, моля, потрудете се повече при публикуването на мнения във форума. Днес поправих всички ваши постове!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега, този Лансер има ли емблемата :mitsu-smiley: на задна броня в средата? Ако е така значи е моята бивша колица (преди човека от ,който си я взел) и мога да ти разкажа всичко за нея. Ако искаш пиши на лични да не пълним темата излишно.

 

Еххххх как съжалявам ,че я продадох........ това е най здравата кола ,която съм карал.

Но се разболях по манията Галант и я продадох.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...