Премини към съдържание

Водна помпа


kanelov_86

Препоръчано мнение

Здравейте!

Става вапрос за :mitsu-smiley: колт1.3 12в 75 к.с 4г13.

Дали някои е сменял водна помпа и при смяната дали агренажа пречи при монтажа и демонтажа или се сваля агренажа.

Ще сам ви много благодарен, защото ми е голям зора.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
http://www.picvalley.net/u/2913/115810623721368579571251967477ZDXILk7Fu33qjnJXK56f.JPG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 4Г92 задължително се сваля ангренажа, поради простата причина, че водната помпа е закачена на него. На 4Г13 - водната помпа е на отделен ремък, но не знам дали ангренажа ще пречи, не би трябвало...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е под ангренажа на 4Г13.

Сменял съм я когато си купих колта и вече не си спомням дали свалях ремъка или не, но мисля че се сваляше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи както споменах, на моя 4Г92 помпата изобщо не се вижда, защото е зацепена към ангренажния ремък със зъбно колело и се намира вътре в блока. На 4Г13 е закачена на пистов ремък заедно с алтернатора и е отвън на блока. Не виждам причина ангренажния ремък да пречи! Ето и снимки които направих токущо на 4Г13-то на жената:

 

http://media.snimka.bg/4177/014609284.jpghttp://media.snimka.bg/4177/014609287.jpg

 

П.С. Коко да не се бъркаш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де аз знам че я върти пистов ремък и прочие, но самото тяло на помпата се намира зад ангренажния ремък.

Може и да има вариант да се извади без да се сваля ремъка, защото оста на помпата минава отстрани.

Виж на Светльо снимката, там тази шайба дето е хванта за остта я няма и се вижда че 1/3 от охльова е под ремъка.

Спомням си че пилихме един болт, защото стърчеше и облягаше в ангренажа, защото водната ми помпа беше ментак (отливката беше леко различна) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина ангренажния ремък да пречи! Ето и снимки които направих токущо на 4Г13-то на жената:
Хубави снимки :icon_thumbup: ама другият път като сменяте на жена ти ремъка, снимай обтяжната ролка, къде е хваната....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обтяжна ролка няма до колкото знам, динамото го играе обтегач... Или питаш за ролката на ангренажа?

untitled.JPG

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На снимката ясно се вижда, че се сваля ангренажа. Опитвали сме и да не го сваляме, но е почти невъзможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

за сваляне на водната помпа на 4G13 се освобождава динамото, пистовия ремак, махаш ролката на андренажа и развива 6 болчета

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за сваляне на водната помпа на 4G13 се освобождава динамото, пистовия ремак, махаш ролката на андренажа и развива 6 болчета

Браво колега .:icon_clap:

5 години чакам някой да потвърди това което съм казал по горе и най после се появи .:)

Само малко дребни забележки имам . Ремък и болтове не се пишат така както си ги написал, :D а дренажи по тези коли има на тавите под люка (ако има такъв) и на кожуха на климатика, за да може да се изтича насъбраната вода .;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...