Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Към колегите, които паркират на Медицинска Академия.


Препоръчано мнение

Бе то и аз на село не си заключвам колата, ключовете на контакта, касетофони, панели, багажи - всички екстри. Ама я да я оставя тук така?

Последните два месеца на мои познати им изчезнаха целите коли - Авенсиса на шефката и Наварата на един приятел.... На по година и нещо и двете..... А февруари - Ленд Круизър на друга позната..... на един месец и два дни...... Явно нещо са се активизирали пак, или е просто съвпадение!

 

Само не споменавай кое ти е селото :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сливенско село. Какво друго да е..... Там не се краде. Щото няма братовчеди......... Ни един, но е дълго за разказване ;-)

 

П.П. Аз вече се издадох, то е единствено по рода си, просто не съм срещал друго такова :worthy: :worthy: :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такива крадливи говеда като ги хванеш да им отрежеш мръсните ръчички! За моя радост до сега не са ми разбивали никоя от колите които съм имал, а като се замисля и аз никога не махам панела от таблото.

Толкова ли е безлюдно там та се осмеляват посред бял ден да разбиват колите на хората?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е безлюдно, напротив, но масовия гражданин няма да направи нищо за да спре престъпление. Стандартната реакция е да се обърнеш и да се направиш на невидял. Пък при толкова калпави аларми дето се задействат от всяко куче дето се изпикае на гумите, никой не обръща внимание на поредната пищялка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе безлюдно?! Циганорите свалят сенджири от вратовете на хората, на публични места и никой не реагира... А какъв случай съм виждал? Преди години до катедралата във Варна...Имаше масички с разни работи за продан. Една жена оглежда нещо, а мъжът и метри по-назад гледа на друга масичка. Циганката посред бял ден и сред куп народ мина и скъса сенджира на жената, че чак и зачерви врата. Хората не мръднаха дори, но мъжът на жената много бързо настигна крадлата. Взе да и вика, а тя? Изхрачи му се в лицето на човека и он не издържа - ПЛЯС един мъжки шамар и я сурна по задник, а оная продължава да го храни... То такава наглост няма! И друг случай - още по фрапиращ! Пътувам с автобус. Рейса спира на спирката и виждам през стъклото как двама роми на сила изземват портфейла на един дядо, а хората на спирката се правят, че не виждат!!! Беше покъртителна гледка. Оказа се, че в автобуса се возят двама органи на реда и бързо слязоха и закопчаха единия ром, другия с портфейла хукна с все сила. На следващата спирка виждам, мангалчето запъхтяно как изхвърля порфейла... Абе не ми се говори по тая тема, на хората не им пука какво става вече. Изнасилват се жени, а минувачи подминават...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сливенско село. Какво друго да е..... Там не се краде. Щото няма братовчеди......... Ни един, но е дълго за разказване ;-)

 

П.П. Аз вече се издадох, то е единствено по рода си, просто не съм срещал друго такова :worthy: :worthy: :worthy:

 

 

Има има, в селото откъдето са родителите ми няма нито един циганин. Опитвали са да се заселят няколко пъти, но местните са ги изритвали. Този уикенд бях там - панела на касетофона, радар-детектора на таблото и портфейла с документите в жабката не съм ги махал. Страната е България, а годината е 2009-а... :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin

Пак откраднаха емблемите на колите ни пред блока. Не ми е ясно този народ няма ли да спре да краде всичко...?!

Деца са, знам. Но как са възпитани от родителите, да крадат емблеми от колите? Това е огромен проблем. Трябва този народ да промени начина си на възпитание! Купих турски емблеми от ул. "Симеон" всяка за по 2 лева и вече имаме нови. Този път залепени с монтажен силикон!

Не мога да повярвам как през 2009 година, при положение, че толкова много неща еволюираха, българина продължава да тъпче на едно място с манталитет от преди 50 години!

Няма да се оправим никога така!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак откраднаха емблемите на колите ни пред блока. Не ми е ясно този народ няма ли да спре да краде всичко...?!

Деца са, знам. Но как са възпитани от родителите, да крадат емблеми от колите? Това е огромен проблем. Трябва този народ да промени начина си на възпитание! Купих турски емблеми от ул. "Симеон" всяка за по 2 лева и вече имаме нови. Този път залепени с монтажен силикон!

Не мога да повярвам как през 2009 година, при положение, че толкова много неща еволюираха, българина продължава да тъпче на едно място с манталитет от преди 50 години!

Няма да се оправим никога така!

Хубаво е,че си намерил емблеми.Аз не можах да намеря за мойта и се принудих да си правя самоделна емблема,след като ми я гепиха преди 2-3 месеца.Гарантирам,че от самолет не можеш да откриеш разлика. :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Оооо, това е много трудно, защото на модела Е5 е с извивка и наистина рядко се намират. За щастие мицуто не беше пострадало, защото я бях залепил със силикон. Как си я направил? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, това е много трудно, защото на модела Е5 е с извивка и наистина рядко се намират. За щастие мицуто не беше пострадало, защото я бях залепил със силикон. Как си я направил? :)

Мога да ти продам правата. :icon_thumbup:

От нещо,като балатум (но по-дебело),лака за нокти на жената и много нерви. :)

Добре стана...по-добре от това да ми стоят дупките от старата емблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Договорихме се! :friends:

На следващата среща, като се видим ще се доразберем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак откраднаха емблемите на колите ни пред блока. Не ми е ясно този народ няма ли да спре да краде всичко...?!

Деца са, знам. Но как са възпитани от родителите, да крадат емблеми от колите? Това е огромен проблем. Трябва този народ да промени начина си на възпитание! Купих турски емблеми от ул. "Симеон" всяка за по 2 лева и вече имаме нови. Този път залепени с монтажен силикон!

Не мога да повярвам как през 2009 година, при положение, че толкова много неща еволюираха, българина продължава да тъпче на едно място с манталитет от преди 50 години!

Няма да се оправим никога така!

Ейййй!Голяма простотия!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Договорихме се! :friends:

На следващата среща, като се видим ще се доразберем!

Ще я видиш...не си личи много :) Прилоша ми,като си видях колата обезобразена и се принудих да импровизирам,след като не можах да намеря еблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали да не драснем едно писмо до Японците, когато произвеждат автомобили за Източно Европейския пазар и най-вече за България, да слагат механизъм за прибиране на емблемата. :kolet:

Нещо, което отдавна се прави на Ролс Ройс. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има има, в селото откъдето са родителите ми няма нито един циганин. Опитвали са да се заселят няколко пъти, но местните са ги изритвали. Този уикенд бях там - панела на касетофона, радар-детектора на таблото и портфейла с документите в жабката не съм ги махал. Страната е България, а годината е 2009-а... :) :)

Аз за сливенските села говорех. Всъщност като се замисля - може и да има и други такива, но някъде из балкана..... Не знам, да чукам на дърво - там си е приказно..... Появяват се, разбира се, от време на време гастрольори, но след като гепиха едни и ги направиха трудни за рисуване - не съм чувал повече изцепки да има. Малко расистки постъпват, ама явно няма как друго яче. Лошата новина е, че не можеш да намериш никой да ти свърши някаква работа..... та ходим по съседните села... И ако не ги придружаваш в селото - може да пострадат, докато се придвижват..... Малко сложни са моите съселяни.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
..... Малко сложни са моите съселяни.....

То цялата ни държава е сложна.

ЕТО и други разсъждения за сложноста на страната ни...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Малко да дигна старата и забравена тема с малко лоша новина - днес сутринта, като за добро завършване на седмицата, си намерих "зверчето" с потрошено стъкло - добрата новина - радиото беше на място, лошата - GPS-а не. И сега се почват мъките :( Някой ако е минал по тез "трънливи" пътища да сподели малко опит - а за нашия БГ манталитет - no comment

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах преди три седмици.

Ако имаш каско, утре заран първо в полицията - за жалба. Въпреки че е трябвало още днес да ги уведомиш.

От тях взимаш вх.номер и с него отиваш при застрахователният си брокер или в компанията която ти е издала полицата.

Те ти снимат щетата и подписвате двустранен протокол.

Внимавай какво е описано в него....

После, в зависимост от каското, /1/си оставяш автомобила в доверен сервиз, да го отремонтират, /2/отремонтирваш си го сам.

След 5-10 дена получаваш протокол от полицията, заверен, подписан и т.н - който носиш в застр.компания или на брокера си и след седмица до месец, ти превеждат сумата за ремонта/по-тяхна оценка/ на твоя банкова сметка.

Разбира се, ако автомобила ти е приет за ремонт в доверен сервиц, не ти плащат нищо.

Подписваш само протокол, че нямаш забележки, когато си прибираш автомобила.

...................

Ако нямаш каско, не прави нищо от горенаписаното.

Само излишно губене на нерви, време и хабене на хартия......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже и да имаш каско, ще ти оправят щетите по колата, но GPS-а не влиза, даже и радиото. Съчувствам ти, но си търси друг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми е толкова за GPS-a колкото за нервите по стъклото - иначе полицията вече мина и във вторник ще взема бележката. А утре е на ред застрахователя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами - гадове!!!

Аз обикновено кълна, защото са ми казвали,че мъжката клетва лови /за разлика от женската/ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...