Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Задни носачи


naskokz

Препоръчано мнение

Здравейте,въпроса ми е такъв.Опитахме се в сервиз да свалим задните носачи за рециклиране на шарнирите,но немогат да се развият болтовете(въртят се с втулките),другия вариант е да се срежат болтовете и да се избие втулката с болта.Но болтовете са на ексцентрик и от тях се регулира задницата,та въпроса ми е може ли някъде да се намерят такива болтове или ако евентуално не намеря болтове откъде да поръчам нови носачи и дали към тях ще има болтове.Благодаря предварително.Модела е GALANT 1,8-16v 1995г хечбек

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не носачите не идват с болтове, трябва да ги купиш от Митсубиши дилър.

 

Рязане е единствения начин, аз ги рязах и сложих нови носачи ама тук е лесно да се намерят тези болтове.

 

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не носачите не идват с болтове, трябва да ги купиш от Митсубиши дилър.

 

Рязане е единствения начин, аз ги рязах и сложих нови носачи ама тук е лесно да се намерят тези болтове.

 

Успех

Къде да ги намеря тези болтове,ще съм много благодарен ако ме насочиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде да ги намеря тези болтове,ще съм много благодарен ако ме насочиш.

Пиши едно лично на Miroslav

той ще ти даде оферта,ако ги имат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля, ако има други по-краткосрочни оферти...

И в Ратола ги нямат в наличност.

Редактирано от DANI MG
Реклама
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля, ако има други по-краткосрочни оферти...

И в Ратола ги нямат в наличност.

Дай дължината на болтовете, диаметъра и стъпката на резбата. Аз мисля, че мога да ти намеря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай дължината на болтовете, диаметъра и стъпката на резбата. Аз мисля, че мога да ти намеря.
12x1.25 L- 92 мм. Стават и от Лансер, те са дълги 85 мм... Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12x1.25 L- 92 мм. Стават и от Лансер, те са дълги 85 мм...

Съжалявам, но няма да мога да помогна. Мислех, че на ТОЗИ ГАЛАНТ ще са същите болтове, но ги няма, човека ги е продал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но няма да мога да помогна.

Май ще се наложи тогава аз да му помогна, ама трябва да докара колата, да му сваля неговите болтове...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един стругар ще ти направи болтове..............

А какъв размер трябва да са болтовете и каква стъпка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв размер трябва да са болтовете и каква стъпка?

12x1.25 L- 92 мм тези с този размер стават ли? А ексцентрика как трябва да е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв размер трябва да са болтовете и каква стъпка?

12 мм дебелина ,дължина 95 мм, стъпка 1,25 ............като от пред гайката ще я свалиш,не е проблем това ,развива се, след нея трябва да свалите регл. шайба ,тя е с дебелина около 4 мм, и е почти кръгла , но има правоъгълен отвор ,който е екцентичен ..............по нея шайба ще направите и задната ,която е като "излята" от болта или по точно главата на болта...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12 мм дебелина ,дължина 95 мм, стъпка 1,25 ............като от пред гайката ще я свалиш,не е проблем това ,развива се, след нея трябва да свалите регл. шайба ,тя е с дебелина около 4 мм, и е почти кръгла , но има правоъгълен отвор ,който е екцентичен ..............по нея шайба ще направите и задната ,която е като "излята" от болта или по точно главата на болта...........

Благодаря за подробното обяснение,утре отивам да търся стругар който може да го направи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното обяснение,утре отивам да търся стругар който може да го направи

Ето ти мостра, за стругаря, че иначе цял ден трябва да му обясняваш какво да направи..

http://media.snimka.bg/3576/013406734.jpg

http://media.snimka.bg/3576/013406735.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти мостра, за стругаря, че иначе цял ден трябва да му обясняваш какво да направи..

http://media.snimka.bg/3576/013406734.jpg

http://media.snimka.bg/3576/013406735.jpg

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли да ги нагрявате прекалено дълго време с оксижен,моите така ги развиха.Ако не ти се занимава питай alex2511 дали има такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

А някой знае ли колко болта са? Имам проблем със задното окачване и поради тази причина вътрешната страна на гумите се изяжда много бързо. Казаха ми, че по всяка вероятност са много клеясали и че ще трябва да се режат. Обадих се до Ротола и една жена ми каза, че за моят автомобил са излезнали 2 вида болтове = 4 болта общо или тя бърка нещо.

JMBSNEA5AVZ001612 - това е номера на раматата.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли колко болта са? Имам проблем със задното окачване и поради тази причина вътрешната страна на гумите се изяжда много бързо. Казаха ми, че по всяка вероятност са много клеясали и че ще трябва да се режат. Обадих се до Ротола и една жена ми каза, че за моят автомобил са излезнали 2 вида болтове = 4 болта общо или тя бърка нещо.

JMBSNEA5AVZ001612 - това е номера на раматата.

Два са тези болтове които ги виждаш на картинката, има още два, но те са за другите носачи...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Два са тези болтове които ги виждаш на картинката, има още два, но те са за другите носачи...........

 

Значи ще мина "тънко" само 50лв за болтове:( А болтовете от по-специален метал ли са направени? Смисъл, дали стругар ще може да ми свърши работа? Понеже доколкото съм чувал, правят болтовете от арматурно желязо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще мина "тънко" само 50лв за болтове:( А болтовете от по-специален метал ли са направени? Смисъл, дали стругар ще може да ми свърши работа? Понеже доколкото съм чувал, правят болтовете от арматурно желязо.

Арматурата е мека , трябва ти Г65 или 45 стомана.........всеки стругар би трябвало да има ,но въпроса ми е защо ще го прави стругар ? дали ще му дадеш 30лв. или ще си ги купиш оригинални за 50 лв. разликата не е голяма..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 години ...

Здравейте, темата е доста стара , но все пак трябва да попитам. Тръгнах и аз да рециклирам задните носачи поради смяна на пружини , но болтовете се наложи да ги режат . Намерих 2та болта които са за реглажа , за 32лв , но не мога да намеря другите 2 болта които явно са само закрепващи , спейс рънър 95г , моля помагайте защото колата е на стенда и не е много гот да стои там ... майсторите ще ме разберат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...