Премини към съдържание

Tракащи повдигачи? Моите вече не тракат...


Препоръчано мнение

А сигурен ли си, че при теб това (чик-чик-чик) е от повдигачи ?

Я се заслушай по добре, дали не идва откъм ангренажния ремък .

Когато не е настроен хидравличния обтегач на ремъка както трябва, се получава едно такова претракване като от повдигачи .

Направи си един уред за преслушване от някоя тръбЪ :) и слагай единия край на мотора, на другия край ухото и ще разбереш най точно от коя област идва звукът .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че при теб това (чик-чик-чик) е от повдигачи ?

Я се заслушай по добре, дали не идва откъм ангренажния ремък .

Когато не е настроен хидравличния обтегач на ремъка както трябва, се получава едно такова претракване като от повдигачи .

Направи си един уред за преслушване от някоя тръбЪ :) и слагай единия край на мотора, на другия край ухото и ще разбереш най точно от коя област идва звукът .

 

Да има такъв уред при майстора ми ще я преслушаме. Есента смених ангренажен комплект, но обтегача не го сменихме поради неналичност в момента. Работеше добре тествахме, но знаеш ли..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво причинява чукането от неправилно настроения хидравличен обтегач? Имам предвид кои части се засрещат и издават тези звуци.

Майсторът по смяната на ремъците с ролките на моя мицубиш това не го беше направил и когато запали двигателя такъв шум оглуши гаража, че очаквах някое бутало да излети. След 15-20 минути го беше оправил и работеше като мушица. Изпрати ме някъде и като се върнах не поиска да ми каже от какво е било. В първия момент помислих, че колелцата не са на белези и има срещи на клапани с бутала. Всъщност повече приличаше на разтракани компенсатори, ама всичките, отколкото на среща бутало-клапан. По същото време ме шашна и една светеща оранжева лампа мисля беше за масло, та бях леко раздвоен дали качва масло или ремъкът не е на мястото си ... за около 6-7 сек. работа на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Не ме бийте и мен.😂😂😂.Вече трета смяна на масло на двигател с Shell HX7 10w40 щото имам точки в картата и тропането на повдигачите спря още на първата смяна след около 2000км. 2.4 GDI е мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те и моите се опитаха да тракат няколко пъти преди смяна на маслото, но след постоянното използване на Mobil1 5W40 и смяната му на максимум 10 000 км или една година, даже съм забравил за тоя звук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дa споделя и aз моя опит още кaто купих първия си гaлaнт (2.0 136к.с.) и повдигaчите се чувaхa при студен стaрт зa около 30сек-60сек и мислих и aз че трябвa дa се сменят обaче преди товa смених мaсло(зaедно с ремъци и филтри все пaк току що купенa) и зaбелязaх че взехa дa полопвaт сaмо зa 10-15сек и крaй зaтовa реших дa сменя пaк мaсло и филтър още нa 2000км и го нaпрaвих и от тогaвa повдигaчи не съм чул и зa секундa ,a товa е от 8год и до сегa си сменям мaслото нa 7-8хил км и зa повдигaч не съм чул.

Нa шестaкa нaпрaвих aбсолютно същaтa процедурa въпреки че не съм ги чул никогa и се нaдявaм дa не ги чуя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ме бийте и мен.😂😂😂.Вече трета смяна на масло на двигател с Shell HX7 10w40 щото имам точки в картата и тропането на повдигачите спря още на първата смяна след около 2000км. 2.4 GDI е мотора.

 

 

Същият мотор карам и аз, и точно това масло се чудих дали да налея. Ти ме наклони и ще го пробвам. Тези дни го сипвам да видим, че и при мен има едно нелогично чукане когато си реши. Бях с 5w40 до сега, но смятам да покарам с 10w40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от такова "смятане", взех да ги чувам. Не вярвах единия като ми казваше, че полу синтетиката било като малко бременната жена-нямало такова нещо, ама се убедих с времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави каквото искаш, аз за себе си знам, повече моя кола с полусинтетика няма да карам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави каквото искаш, аз за себе си знам, повече моя кола с полусинтетика няма да карам.

 

 

но след постоянното използване на Mobil1 5W40

И аз от години карам само пълни синтетики, но за себе си знам, че с Мобил1 5W40 никога няма да карам .:)

Не за друго, ами такова масло няма май . На Мобил съм виждал, ама на Мобил1 с такъв вискозитет не съм срещал .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съветваш да си продължа с 5w40 ли :)

 

Аз съм с 6-так и също карам вече близо 70 К км само с 5w40:

  • Motul X-Clean - смяна на 7-10 К (в зимния период на тези км започвам на студен двигател да чувам повдигачите)
  • Yacco VX 1000 LL - смяна на 10-12 К (не съм чувал повдигачите да тропат, просто повече от 12 К не ми дава сърце без смяна)

 

Като цяло смятам, че Yacco-то е по-доброто масло от горните две.

 

Само не се измамвай да слагаш I.G.A.T - веднъж налях такова (че друго нямало налично), отново пълна синтетика 5w40, и след 5-6 К повдигачите затракаха при 15 градуса външна температура :( Съответно веднага налях Yacco-то и заспа.

 

Извод - наливай качествено масло според изискванията (или по-добро разбира се) на производителя на автомобила, а според майстори и подобни (освен ако няма специфична цел за това).

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз от години карам само пълни синтетики, но за себе си знам, че с Мобил1 5W40 никога няма да карам .:)

Не за друго, ами такова масло няма май . На Мобил съм виждал, ама на Мобил1 с такъв вискозитет не съм срещал .

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Не врат, ами шия. Нали се разбира за какво става въпрос, ама приемам градивната ти забележка http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...