Премини към съдържание

Компресора на климатика - въпросче


Препоръчано мнение

Здравейте , дали случайно някой му се е налагало свалянето на компресора на климатика на Еклипс 1Г ??? Ако някой може да помогне да каже нещичко!!! Дали може да се свали по някакъв начин на място или за него е необходимо да се извади с ДВГ-то ? Мерси предварително ! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , дали случайно някой му се е налагало свалянето на компресора на климатика на Еклипс 1Г ??? Ако някой може да помогне да каже нещичко!!! Дали може да се свали по някакъв начин на място или за него е необходимо да се извади с ДВГ-то ? Мерси предварително ! Поздрави :mitsu-smiley:

????

Бррррр............всичко може колега, но ако искаш за по лесно , извади мотора и после го откачи от него...........шегувам се .......... :D

Компресора се крепи на 4 олта 12 номер , отделно трябва да разкачиш и двата маркуча и той си пада .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Компресора се крепи на 4 олта 12 номер , отделно трябва да разкачиш и двата маркуча и той си пада .........
Забрави и ремъка и буксата на кабела... :P

И какви са тези болтове 12 номер ?...Ако ида в магазина и искам болт 12 номер, дали ще ми дадат болт 8 Х 100 , какъвто е на компресора, или ще ме гледат като индианец- пишеща машина... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забрави и ремъка и буксата на кабела... :P

И какви са тези болтове 12 номер ?...Ако ида в магазина и искам болт 12 номер, дали ще ми дадат болт 8 Х 100 , какъвто е на компресора, или ще ме гледат като индианец- пишеща машина... :lol:

Еми казах му с кой ключ да ги развие ,а не колко е дебелината на болта...........ббррррр :lol: :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ем мерси за тази информация !!! А само да добавите от каде излиза , смисъл предполагам отдолу , но дали трябва да сваля дългата полуоска или и без тази процедура ще го измъкна ??? Мерси предварително пак !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа че за да се извади компресора трябва да се свали полуоската !!! Ако някой някога го прави да го има впредвид !!! Иначе на моя компресор ми е за смяна лагера и ми е интересно дали ще намеря такъв ?! Надявам се да успея !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа че за да се извади компресора трябва да се свали полуоската !!! Ако някой някога го прави да го има впредвид !!! Иначе на моя компресор ми е за смяна лагера и ми е интересно дали ще намеря такъв ?! Надявам се да успея !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Не си спомням да се сваля полуоската, но мможе и да е така...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам от моя кош съм поразтоварил доста работи - вакуми, хидравлика, АБС, акумулатор.... и пак не го виждам да излезе компресора отгоре. Май по-добре ще е да пробваш отдолу. Полуоската при теб може и да не трябва да се маха, но при мен е за предпочитане, защото имам раздатка и даунпайп, а те честно казано не ми се вадят. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Полуоската при теб може и да не трябва да се маха, но при мен е за предпочитане, защото имам раздатка и даунпайп, а те честно казано не ми се вадят. :)

Вади ги ,вади ги бре, я виж колко е лесно даже при теб................... :D :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е типично за еклипс да се свали полуоска, за да се махне компресора. Тези коли са много добре сглобени и с мисъл за разглабянето в последствие. Но може и да има поне една част, която да се сваля сложно и тя да е компресора. Ако не намериш лагер - имам цял компресор ;) Свалих го много лесно...без да свалям полуоски...тъй като моторът беше изваден :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...
  • преди 1 месец ...

Моят съм го свалял 3 пъти и без никакъв проблем излиза отгоре.завърташ го с шайбата нагоре и го изваждаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , дали случайно някой му се е налагало свалянето на компресора на климатика на Еклипс 1Г ??? Ако някой може да помогне да каже нещичко!!! Дали може да се свали по някакъв начин на място или за него е необходимо да се извади с ДВГ-то ? Мерси предварително ! Поздрави :mitsu-smiley:

Не знам как е на 1г , ама на 2г го развих и го извадих отгоре , като развих казанчето за хидравликата и го изместих в страни , и от там през дупката под казанчето го измъкнах. Случайно някой ако има компресор за 2г да ми пише на ЛС. И дано сам помогнал..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...