Премини към съдържание

Джанти


Препоръчано мнение

Не е проблема 18 или 19, та дори и 20 или 21 цола. Проблема е в пътищата.

Днес например се наложи да се кача от стария на новия асфалт със скорост под 5 км/ч и то с 16 цола, а на отиване го нямаше това. Ами ако бях с 18 или 19 цола и не видя този 10 см праг с остри ръбове къде отивам тогава? Ако бях толкова богат да давам всяка седмица по 2000 лв. за джанти и 1000-1500лв. за гуми нямаше да карам кола за 40000лв., а за 200 000 лв.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и привет от Приморско колеги.Искам да попитам, дали някой от вас се е пристрашил да се качи на 19-ки.

Ами ако БС ги продаваха на нормални цени, мисля че доста хора щяха да са с 19".

А иначе 18" са много здрави джанти.

Личен опит. :icon_thumbup:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да найстина цените в БС са "чудесни" - новите 19ки за брой са по 600-700 лв. 18ки - 850-870 лв. за джанта.

А проблема с по-големите джанти не е в толкова много в пътя и дупките кокото до качествата на гумите.

Хубавите по-скъпи гуми са с много по подсилен и здрав борд и самата гума е много по устойчива от обикновенната.

Говорим обаче за гуми 18 цолови над 400 лв. за брой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да найстина цените в БС са "чудесни" - новите 19ки за брой са по 600-700 лв. 18ки - 850-870 лв. за джанта.

А проблема с по-големите джанти не е в толкова много в пътя и дупките кокото до качествата на гумите.

Хубавите по-скъпи гуми са с много по подсилен и здрав борд и самата гума е много по устойчива от обикновенната.

Говорим обаче за гуми 18 цолови над 400 лв. за брой.

Колега, то ако пътищата ни бяха ОК, тогава няма значение цолажа. Дали ще се караш с 16" или 21" не те бърка. Возията щеше да е една и съща, само разлики в цените ще има. Но тогава, всеки ще е спестил от подръжката на колата по ходовата част и ще се метне на 19", 20" или 21". :icon_thumbup:

В крайна сметка пътя троши колата, а не гумата ! :victory:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всичко казано до тук сте прави.Но,мисля че ,19-ката би предала на колата убийствен вид.Някой знае ли какъв ще е размерът на гумата на такава джанта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-близкия размер е - 235/35/19. Разликата е +5 мм. Също така 215/40/19 - разлика +2 мм.

Основно трябва да се съобразиш с височината и ширината на гумата, за да не закача никъде дори и при по-големи неравности по пътя.

Много гъзарско ще стоят и 245/25/21. Разликата идва +4 мм по отношение на диаметъра, но незнам дали няма да опира при завой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всичко казано до тук сте прави.Но,мисля че ,19-ката би предала на колата убийствен вид.Някой знае ли какъв ще е размерът на гумата на такава джанта.

Аз сега карам с 225/45/18" и колата се чуства много добре. Но смятам да мина на 235/40 или 35/18" за следващото лято. Ако кризата мине по-скоро може и на 21" да скоча, но за сега запазвам цолажа и сменям само размера. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...