Премини към съдържание

Space Star-понякога не пали


Препоръчано мнение

Здравейте,от десетина дена карам Space Star 1,9 DID.Когато я купувах ми казаха,че имала имобилайзер,и че той се включвал понякога сам,дадоха ми едно дистанционно и казаха,че ако имам проблем със запалването да натисна "отключи"и всичко ще е о.к.Да ама не.Преди пет дена не запали от първия път и аз натиснах копчето,но уви-пак не запали.Продължих да пробвам, като натисках проклетото копче,давах на контакт,пак натисках и накрая запали.От тогава ми прави този номер по един-два пъти на ден,като понякога пали веднага след"копчето",понякога след няколко опита.Преди два дни сложих аларма,и днес открих,че с това дистанционно,което ми дадоха за имобилайзера мога да отключвам и заключвам колата.Искам да попитам,възможно ли е това дистанционно наистина да е за имобилайзера,и как мога да разбера дали наистина имам имобилайзер,или просто имам проблем с паленето?

(Ключа с който купих :mitsu-smiley: няма чип)Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с паленето. Дистанционното няма нищо общо с чипа в ключа........По тази кола всичко може да е Рено, но електрониката си е на Mitsubishi.....Ако проблема е с имобилаизера. То обикновенно става така.....Даваш на контакт, изчакваш, чека изгасва и след секунда светка пак.....В такъв случай няма да запалиш. Ама все пак е най-добре да се направи една диагностика.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с паленето. Дистанционното няма нищо общо с чипа в ключа........По тази кола всичко може да е Рено, но електрониката си е на Mitsubishi.....Ако проблема е с имобилаизера. То обикновенно става така.....Даваш на контакт, изчакваш, чека изгасва и след секунда светка пак.....В такъв случай няма да запалиш. Ама все пак е най-добре да се направи една диагностика.

Като дам на контакт изчаквам всички лампи да изгаснат и тогава правя опит да запаля.Нищо не светва отново,но понякога не пали :icon_blush: (остават да светят само маслото и акумулатора)

Каде във Варна могат да ми направят диагностика?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от десетина дена карам Space Star 1,9 DID.Когато я купувах ми казаха,че имала имобилайзер,и че той се включвал понякога сам,дадоха ми едно дистанционно и казаха,че ако имам проблем със запалването да натисна "отключи"и всичко ще е о.к.Да ама не.Преди пет дена не запали от първия път и аз натиснах копчето,но уви-пак не запали.Продължих да пробвам, като натисках проклетото копче,давах на контакт,пак натисках и накрая запали.От тогава ми прави този номер по един-два пъти на ден,като понякога пали веднага след"копчето",понякога след няколко опита.Преди два дни сложих аларма,и днес открих,че с това дистанционно,което ми дадоха за имобилайзера мога да отключвам и заключвам колата.Искам да попитам,възможно ли е това дистанционно наистина да е за имобилайзера,и как мога да разбера дали наистина имам имобилайзер,или просто имам проблем с паленето?

(Ключа с който купих :mitsu-smiley: няма чип)Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля да сподели.

Имах подобен проблем със същия Спейс стар и той се оказа че не стига ток до свещите..........но дали е там проблема и при вас - не знам.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително смени батерията на това дистанционно, тъй като ако е слаба, няма да праща сигнал към електрониката на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да има сложен допълнителен имобилайзер, и той да е сдал багажа. Едно време по същата причина бутах безрезултатно един галант с втори имобилайзер. Иначе рендетата имат батерия в ключа/дистанционното и без нея имобилайзера не сработва, един съсед му сменили батерийката само за 40лв... :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да има сложен допълнителен имобилайзер, и той да е сдал багажа. Едно време по същата причина бутах безрезултатно един галант с втори имобилайзер. Иначе рендетата имат батерия в ключа/дистанционното и без нея имобилайзера не сработва, един съсед му сменили батерийката само за 40лв... :giggle:

Утре ще купя нови батерии за дистанционното и ако не се оправи...незнам.Ако някой от Варна знае къде може да ми направят свястна диагностика нека да сподели :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я ми прочети поста по-нагоре в темата.......Не батериика , ами дори и тотално да си загубиш дистанционното, пак ще запалиш без проблем. Това не е Рено..........дистанционното няма общо с паленето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я ми прочети поста по-нагоре в темата.......Не батериика , ами дори и тотално да си загубиш дистанционното, пак ще запалиш без проблем. Това не е Рено..........дистанционното няма общо с паленето.

О.к.Milen_z,".Ако проблема е с имобилаизера. То обикновенно става така.....Даваш на контакт, изчакваш, чека изгасва и след секунда светка пак...."-това значи че проблема ми не е свързан с имобилайзера,понеже чека не светва пак след секунда.Как тогава да разбера какъв е праблема?Никой от Варна ли не знае свестен сервиз???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много други причини. Налягане на нафтата , датчика които го измерва, клапана които го поддържа. Датчик колянов вал, разпределителен вал. Все проблеми характерни за Рено изпълнение. Няма как да стане без диагностика. За сервиз незнам ..... определено има апаратури дето ще прочетат информацията, но това няма да реши проблема.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Ако проблема е с имобилаизера. То обикновенно става така.....Даваш на контакт, изчакваш, чека изгасва и след секунда светка пак...."

 

Ако са сложили втори имобилайзер, заедно с дистанционно за централното заключване (и за това са ти дали дистанционото, да го натискаш), един бог знае какво е прекъснато.

Ако има втори имобилайзер е вероятно той да не сигнализира по никакъв начин.

 

Преди два дни сложих аларма,и днес открих,че с това дистанционно,което ми дадоха за имобилайзера мога да отключвам и заключвам колата.

Друго дистанционно има ли? Да не би да си имал аларма и да и е бил изгорял бушона? Алармата изключва ли се от старото дистанционно? (Ако е така - нещо много съмнителна работата);

 

Съвета ми е като пак откаже да пали пробвай да я запалиш няколко пъти без дистанционното ако запали не е от това.

Следващия експеримент - включи алармата в безшумен режим, докато си вътре и пробвай да запалиш, ако не иска е възможно да има някаква блокировка, после като изключиш алармата и запали - 100% има нещо.

Като за начало се консултирай с алармаджията дали има някаква допълнителна блокировка на запалването, да я потърси и ако може да я отстрани (ако още имаш проблеми);

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слушай Милен, той през рацете са му минали доста случаи на "болни пациенти", нещо като доктор Хаус е за мицубишитата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...