Премини към съдържание

Space Star-ремъци и ролки


Препоръчано мнение

Нов съм във форума и може би не съм прочел всичко, но моля за малко помощ.

Трябва да сменям ремъци и ролки на звездичката, но незнам какви да купя и от къде. Ако някой от Варна може да помогне.. :icon_dance: . Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Редактирано от rosko
Колега, ползвай главни букви и препинателни знаци!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума и може би не съм прочел всичко, но моля за малко помощ.

Трябва да сменям ремъци и ролки на звездичката, но незнам какви да купя и от къде. Ако някой от Варна може да помогне.. :icon_dance: . Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Ремък или оригинален от Ратола или SUN ама Японски , защото има и Тайвански и Сингапурски- или Европейски- Контитех(Континентал), Дайко (Пирели) или Гейтс, но и Гейтса има много имитации...

С ролките нещата са същите.. Или Койо или NTN, NSK ако искаш Японски... GMB- го избягвай, че повечето е Корейско...

От Европейските ролки, хубави са на INA и SKF ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума и може би не съм прочел всичко, но моля за малко помощ.

Трябва да сменям ремъци и ролки на звездичката, но незнам какви да купя и от къде. Ако някой от Варна може да помогне.. :icon_dance: . Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Добре дошъл във форума колега! Искам само да ти кажа да внимаваш и със дайкото, защото на еклипса ми беше такъв преди и се получи инцидент! На около 5 хил. км малко се поизпокъса. Сега съм с Мицобоши но и той е под съмнение, защото е пройзводство от Малаизия. Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако Mitsuboshi-то е истинско, а не менте не се притеснявай и Малаизия да е произведено пак е качествено.

Така е колега, ама аз вече съм се наплашил! Все пак благодаря за успокоението :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите,колеги :icon_thumbup: Искам да попитам само,понеже двигателя е на Рено,дали бих могъл да ги сменя във сервиза на Рено във гр.Варна?И колко ли ще ми струва?(досега карах ОРЕl и сам си сменях всичко,затова никога не съм стъпвал в сервиз и малко се плаша от това което чета и чувам :icon_blush: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами цените са поне двойни, но частите гарантирано са 100% оригинални и поемат някаква отговорност, не като при кварталния "майстор" като сложи неправилно ремък менте и се скъса след 2-3хил км. да ти каже "оправяй се". Може и да пробваш в Балкан Стар какво ще кажат. Вариант да минеш по-евтино е при някой от доверените майстори във форума, те разполагат с качествени части, но на по-разумни цени. Иначе предполагам че ще е поне около 500лв цената която ще ти кажат в БС, ако си със слабо сърце може да глътнеш 2-3 успокоителни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал добри отзиви за който и да е от фирмените сервизи във Варна. Лични впечатления имам само от Карго Експрес преди почти две години. Не мога да ги похваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То май се е видяло,че ще си ги сменям сам :icon_crying: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После ще съжаляваш за загубеното време и нерви, освен това е добре да не ги сменяш с менте, имай предвид че не е опел (то на опела и аз мога да му сменя ремъка за отрицарелно време). Вече като го почнеш, ще почнеш да съжаляваш че си се захванал. Няма и гаранция че ще го монтираш правилно. Важното е ремъка да е стока, иначе вярвам във всеки по-читав сервиз ще го сменят сравнително лесно и без проблем.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После ще съжаляваш за загубеното време и нерви, освен това е добре да не ги сменяш с менте, имай предвид че не е опел (то на опела и аз мога да му сменя ремъка за отрицарелно време). Вече като го почнеш, ще почнеш да съжаляваш че си се захванал. Няма и гаранция че ще го монтираш правилно. Важното е ремъка да е стока, иначе вярвам във всеки по-читав сервиз ще го сменят сравнително лесно и без проблем.
Абе не си виждал работата на техните майстори, за това така мислиш...

Май наистина е по добре да си го смени сам ремъка, щом има понятие какво прави...Само трябва да внимава с датчика на коляновият вал, да не го счупи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е толкова зле положението във Варна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После ще съжаляваш за загубеното време и нерви, освен това е добре да не ги сменяш с менте, имай предвид че не е опел (то на опела и аз мога да му сменя ремъка за отрицарелно време). Вече като го почнеш, ще почнеш да съжаляваш че си се захванал. Няма и гаранция че ще го монтираш правилно. Важното е ремъка да е стока, иначе вярвам във всеки по-читав сервиз ще го сменят сравнително лесно и без проблем.

Съгласен съм със теб колега,но как да разбера кой ремък е стока?Какъв дае-френски (ДВГ-то е рено)или японски,или някакъв друг?Който е сменял да каже какъв е сложил и дали е доволен :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някой от "майсторите" да ти прати ремъка и ролките, разправят че са японско производство.

Другия вариант е някой ден ако имаш път към Пловдив/Стамболийски.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със теб колега,но как да разбера кой ремък е стока?Какъв дае-френски (ДВГ-то е рено)или японски,или някакъв друг?Който е сменял да каже какъв е сложил и дали е доволен :mitsu-smiley:
Виж сега, ремък е в мъжки род, но е като жената- на късмет.. Каквото ти се падне- такова...

Ако е писано да изкара 100к , няма да се скъса на 5к... :D

И да ти даде някой отзиви, не е гаранция че същата марка ремък, не може да се скъса никога...

То и никой сервиз не дава гаранция за ремъка...Така че харесвай си някоя от марките които съм ти изредил по горе, и вземай...

Аз лично съм най доволен от Контитех ремъци, и ролки Койо...

Ако няма там от къде да си вземеш, можеш да ми пишеш на лични да ти изпратя...

Ако пък искаш оригинален ремък, можеш да се обърнеш на лични към Miroslav...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някой от "майсторите" да ти прати ремъка и ролките, разправят че са японско производство.

Другия вариант е някой ден ако имаш път към Пловдив/Стамболийски.

Пък ако беше махнал кавичките на Майсторите - нямаше да ме хване яд........

И един личен въпрос - колко ремъка си сменил, че се изказваш толкова компетентно?

Някой майстори знаят какво правят и цял ден са се гърчили по колата ми (вече вчера) и работата е толкова професионално свършена, колата така заспа след интервенцията на пловдивско-стамболийските майстори, че и аз за малко да заспя навръщане оттам днес. И след като половината (че и повечето) от варненските колеги се обръщат за помощ в тази дестинация - явно има защо.... "Софианци" не ни споменавам, че ни е близо и не се брои!

 

Към колегата bokoto - и аз се качих на мицко от Орел. И там, и тук - има интервенции, които си правя сам. Намери схемите за смяната на ремъка, огледай ги и прецени. Не познавам този двигател лично, но след като зет ми успя да си ги смени сам на такъв - явно не е толкова трудно. И дано попаднеш на читава стока!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам защо го приемаш толкова лично. Имах в предвид някой от доверените майстори във форума.

Той опела не се брои, защото като скъса ремъка нищо не става, държа си стария при резервната гума, новия беше 12лв. :D При :mitsu-smiley: не стоят така нещата, защото караме малко по-нови коли с по-"нови" двигатели и в повечето случаи както вероятно знаеш от опит резултата от скъсания ремък е плачевен. Аз не бих сложил какъв да е ремък, също така не бих закарал колата на първия срещтнат квартален майстор - до една-две седмици ще се опитам да мина през оторизиран сервиз, при недостатъчна финансова възможност може и до Пловдив/Стамболийски да отида заради ремъка...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам защо го приемаш толкова лично. Имах в предвид някой от доверените майстори във форума.

Той опела не се брои, защото като скъса ремъка нищо не става, държа си стария при резервната гума, новия беше 12лв. :D При :mitsu-smiley: не стоят така нещата, защото караме малко по-нови коли с по-"нови" двигатели и в повечето случаи както вероятно знаеш от опит резултата от скъсания ремък е плачевен. Аз не бих сложил какъв да е ремък, също така не бих закарал колата на първия срещтнат квартален майстор - до една-две седмици ще се опитам да мина през оторизиран сервиз, при недостатъчна финансова възможност може и до Пловдив/Стамболийски да отида заради ремъка...

Приемам го лично, защото е малко на всяко гърне мерудия твоята работа. Нито пък е вярно това, което казваш за Опела, не всеки двигател е запазен. 1,3 да, но другите също удрят клапаните.

Що се отнася до оторизиран сервиз - аз пък не бих си завел колата в софийската Ратола. И според теб хората са глупави да пътуват половин България, за да заведат колите си при Милен, така ли? И ако на тях казваш квартални "майстори" - то в Ратола и БС са в предучилищна възраст. Особено що се отнася до GDI..... Тъй че - запази си "компетентното" мнение за себе си и не подвеждай колегите. Пък ти ако искаш - може и в БС да си ремонтираш колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що купих ремък,ролка,филтри и обявих фалит :icon_crying: От утре почвам да подменям-стискайте палци :mitsu-smiley:

(при орлетата и на 1,6 не удря клапани) :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що купих ремък,ролка,филтри и обявих фалит :icon_crying: От утре почвам да подменям-стискайте палци :mitsu-smiley:

(при орлетата и на 1,6 не удря клапани) :rolleyes:

Съветвам те да не подменяш нищо, а да се възползваш от предложението на Milen_Z,което е два поста по-нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изрови ли схемите за смяната? Гледам, че "майстора" от Стамболийски е в темата - батко, кажи на човека какво да гледа и прави, ако има нещо специфично.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що купих ремък,ролка,филтри и обявих фалит :icon_crying: От утре почвам да подменям-стискайте палци :mitsu-smiley:

(при орлетата и на 1,6 не удря клапани) :rolleyes:

То и при 1.8 не удря при орлетата, но за сметка на това, разпределителният вал и кобилиците при тях са консуматив, и се сменят на всеки 100 к... :lol:

 

 

Изрови ли схемите за смяната? Гледам, че "майстора" от Стамболийски е в темата - батко, кажи на човека какво да гледа и прави, ако има нещо специфично.....
Аз съм му писал по горе специфичното- да внимава с датчика на вала...Останалото си е лесно, щом го е правил...

Докарва си зъбчатките на белези, сваля старият ремък и ролките, слага новият и е в джаза...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и при 1.8 не удря при орлетата, но за сметка на това, разпределителният вал и кобилиците при тях са консуматив, и се сменят на всеки 100 к... :lol:

 

 

Аз съм му писал по горе специфичното- да внимава с датчика на вала...Останалото си е лесно, щом го е правил...

Докарва си зъбчатките на белези, сваля старият ремък и ролките, слага новият и е в джаза...

Rosko,ако знаеш от къде да изровя схемите-пиши

а на колегата Milen_z-благодаря,но 10,07ми е малко далече а и звездичката ми трябва всеки ден,плюс това на 3-ти пътувам за София :mitsu-smiley:

Утре сменям,и ще пиша какво е станало :mitsu-smiley: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пускам линк, дано да се отвори, после е въпрос на търсене вътре.

 

Поздрави и успех!

 

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/Space/Manuals/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин във 8,30 започнах операцията и във 12,30 приключих :icon_thumbup: След четири часа пот и мъки му чух гласа отново-мърка като котенце :icon_dance: Обух си звездичката и с нови гуми ,и вече съм готов за "нашите прекрасни пътища" :mitsu-smiley: Благодаря на всички колеги които ми помогнаха със съвети във форума :mitsu-smiley: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...