Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Профилактика и ремонт на амбриажни помпи


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, това е профилактиката и ремонта на помпите на съединителя.

Главен механик DJ Tymbi :first:

 

 

Тъмната течност е показател за това, че гумичките са за смяна. Лесно се установява като отворите капачката.

 

http://images08.snimka.bg/000826378.jpg

 

Самата капачка е с половин резба и се отвива лесно.

 

http://images08.snimka.bg/000826379.jpg

 

Течността се изтегля със спринцовка.

 

http://images08.snimka.bg/000826380.jpg

 

Тук се вижда колко е течността в горната помпа.

 

http://images08.snimka.bg/000826384.jpg

 

Горната помпа е закрепена за купето с от двете страни. За да се разглоби в този вид се отвива и гайка, която е над педала на съединителя от вътрешната страна на колата.

 

http://images08.snimka.bg/000826385.jpg

 

Подмяна на ремонтния комплект. Вижда се буталцето с гуменият пръстен, който се изхабява от годините и пружината.

 

http://images08.snimka.bg/000826386.jpg

 

Почти аналогично изглежда и долната помпа с малки изменения.

Накрая внимателно се обезвъздушава от пробката в най-ниската точка. Използва се спирачна течност DOT3 или DOT4.

 

Тази процедура е препоръчителна за коли около и над 9-10 години. Така ще бъдете сигурни, че някоя от тези помпи няма да ви откаже по време на път.

 

Благодаря на DJ Tymbi :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Хаа, не очаквах че ще ги качиш тук......... :D Ма нека нещо полезно има.......... :first:

Като допълнение ще кажа, че на различните модели :mitsu-smiley: -та които са с хидравлични помпи за съединителя, са различни ремонтните комплекти............на външен вид помпите са почти еднакви, но принципа на работа е различен, а това води до конструктивни изменения...........на Е33А е едно, на Е52 е друго и на А6,7.........е трето.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това със спринцовката можете да не го правите, а просто оставете пробката отворена и то ще си изтече отдолу, но понеже аз обичам чистото, та реших да я изтегля течността със спринцовка ,вместо да оливам всичко с масло...... :D :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако искате, мога при всеки един ремонт да го документирам в снимки и после да се поства тук, :D Така ще имате по ясна представа за какво става въпрос и ще можете по лесно да се оправяте ..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това DJ е много добро предложение, но и не е много лесно за изпълнение! Но ако имаш помощник и не те затруднява ще бъде много полезно за всички нас! :) Щото само слушаме, че DJ тая кола оправил, оная кола оправил ама всичко си остава скрито за нас потребителите! :) Сигурен съм че на много хора ще им е интересно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, и няма да те спам-ват за щяло и нещяло, а ще гледат разказа в картинки по съответната тема и ще ремонтират това-онова сами ! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега не бях снимал текущи ремонти , защото си мислех да не "разкрасявам" форума, освен това нямах и фото,щото много често изчезват ........... :icon_blush: ма щом искате, няма проблеми, ще ги документираме............. :D :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Поради големия интерес към темата и позитивните отзиви на колегите ще кажа на админа ни да инсталира мод с опция "Галерия Гараж".

Там ще поместваме всички видове текущи ремонти.

Също така всеки ще си има собствена галерия в която може да покаже свои снимки :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ей това е направо № :first: така ще може и да си помагаме с нещо ново научено и да го казваме на другите, ако някой пита за нещо - другия ще го има нагледно и евентуално сам ще се справи по-лесно :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е перфектна. Big Boss ако не се лъжа тази тема води началото си от преди доста време....беше пускал едни снимки които показваха нагледно как се сваля таблото(или пък да не са били само обяснения :icon_hmm: )

Както и да е, смятам че такава тема ще е от голяма помощ за всички. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК..........гледам много позитивни мнения има тук по тази тема ,и затова сега ще направя една тема "Гараж" или нещо такова, и там ще се постват само теми за ремонти, придружени със снимков материал....... :D Е, предлагам да гласуваме как да се казва темата , която ще е като основна тема стартовата страница "Форум" :D Вие как мислите???

Дайте идея как да се казва и дали да е само със снимки и без тях, или да е само придружен със снимков материал??? :icon_hmm: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

ОК..........гледам много позитивни мнения има тук по тази тема ,и затова сега ще направя една тема "Гараж" или нещо такова, и там ще се постват само теми за ремонти, придружени със снимков материал....... :D Е, предлагам да гласуваме как да се казва темата , която ще е като основна тема стартовата страница "Форум" :D Вие как мислите???

Дайте идея как да се казва и дали да е само със снимки и без тях, или да е само придружен със снимков материал??? :icon_hmm: :D

 

DJ Tymbi, в момента работиме с админа по въпроса за нов мод с Галеря. Тя ще се намира горе при бутоните Чат/ Помощ/ Търсене/ Потребители/ Календар/.

Като се натисне този бутон ще излиза цял подфорум с галерии :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi, в момента работиме с админа по въпроса за нов мод с Галеря. Тя ще се намира горе при бутоните Чат/ Помощ/ Търсене/ Потребители/ Календар/.

Като се натисне този бутон ще излиза цял подфорум с галерии :)

:icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: Май тази ще ми бъде любимата..... :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Хаа, не очаквах че ще ги качиш тук......... :D Ма нека нещо полезно има.......... :first:

Като допълнение ще кажа, че на различните модели :mitsu-smiley: -та които са с хидравлични помпи за съединителя, са различни ремонтните комплекти............на външен вид помпите са почти еднакви, но принципа на работа е различен, а това води до конструктивни изменения...........на Е33А е едно, на Е52 е друго и на А6,7.........е трето.... :D

 

еииий супер

още утре ще проверя, че нещо ми прави проблем съединителя

имам чувството, че отделя на различни позиции

например като сам минал 50-60км и отделя по-горе

някой има ли идея?

 

Росс

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Имате ли представа какви пари струва ремонтният комплект за горната помпа на Е57 ? Казаха ми цена от 125 лв. за оригинален комплект. Дали е нормална ? :icon_hmm: Другата оферта беше за неоригинална помпа на цена 150 лв., но ми се струва, че за едни гумички няма смисъл да се смения помпа. Какво ще ме посъветвате ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли представа какви пари струва ремонтният комплект за горната помпа на Е57 ? Казаха ми цена от 125 лв. за оригинален комплект. Дали е нормална ? :icon_hmm: Другата оферта беше за неоригинална помпа на цена 150 лв., но ми се струва, че за едни гумички няма смисъл да се смения помпа. Какво ще ме посъветвате ?

М/у 30 и 40 лв. е за горния ,това е цял ремонтен комплект,включващ и щангата..... :D А дали си струва или не, това може да се каже когато се разглоби.......но принципно само гумички може да се сменят, но рискуваш ,защото може самото буталце да е износено и тогава пак ще протече........ :icon_blush: Иначе за гумички ще дадеш 10 лв. а за рем. комплект 30 лв. това е разликата, но ще трябва да ходиш от магазин на магазин , да обикаляш ,ще ти отиде половин ден ......а така за 1 час си готов.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

30-40 лв. е супер цена, няма нищо общо със 120 :D. А от къде мога да си купя ремонтен комплект ? Проблема е, че съм от В. Търново, а тук освен местното представителство на Самурай не открих други да продават такива комплекти. :mad: Дали някой от софийските магазини предлага изпращане с куриер ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

30-40 лв. е супер цена, няма нищо общо със 120 :D. А от къде мога да си купя ремонтен комплект ? Проблема е, че съм от В. Търново, а тук освен местното представителство на Самурай не открих други да продават такива комплекти. :mad: Дали някой от софийските магазини предлага изпращане с куриер ?

Ми от едно място в София и няма нищо общо с магазините......... :D Аз мога да го пратя по куриер, но трябва да си сигурен за точно какъв модел и модификация става дума............защото са поне 5 модификации...........ако е като на Big Boss помпата, която сме снимали, нямаш проблеми, поръчвам и ми ги носи, ако обаче не е като на снимките, то трябва да го разглобиш и да ги снимаш за да видя точно за какво става въпрос.........чак тогава ще ти свърша работата.......... :D

Тече ли от помпата или???? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...