Премини към съдържание

Профилактика и ремонт на амбриажни помпи


Препоръчано мнение

Бих ти бил много благодарен, стига да не те затруднявам. Иначе помпата изглежда като на Биг Бос. Гледах и VIN-а, там пише, че модела е Е57, което сигурно е вярно, щото мотора е дизелов :D. Разбрал съм се в понеделник сутринта да закарам колата на майстор, за да свали помпата. Тогава ще мога да я снимам и да ти пратя снимка за всеки случай.

Проблема на помпата е, че тече в купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Бих ти бил много благодарен, стига да не те затруднявам. Иначе помпата изглежда като на Биг Бос. Гледах и VIN-а, там пише, че модела е Е57, което сигурно е вярно, щото мотора е дизелов :D. Разбрал съм се в понеделник сутринта да закарам колата на майстор, за да свали помпата. Тогава ще мога да я снимам и да ти пратя снимка за всеки случай.

Проблема на помпата е, че тече в купето.

Ясно, така и предполагах ,че тече в купето, т.е. изпуснала ти е гимичките и понеже края на помпата е вътре и ти тече под педалите или по скоро педала на съединителя....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

До сега не бях снимал текущи ремонти , защото си мислех да не "разкрасявам" форума, освен това нямах и фото,щото много често изчезват ........... :icon_blush: ма щом искате, няма проблеми, ще ги документираме............. :D :icon_thumbup:

Щте взема да снимам и моя ремонт на скоростите :rolleyes: Щте документирам каво се случва на бързите :mitsu-smiley: галанти :plane: ,когато много бързат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

За бъдещи ремонти ако имате нужда от ПРО фотографска техника, мога да

се отзовавам на помощ.... :icon_rock: :icon_rock: и да снимко-Документирам.

(Canon 30D + Lens EF 24-70mm f/2.8L USM Autofocus Lens)

 

т.е. Вие си бачкате , аз само ще задавам глупави въпроси зад обектива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте. Много ще сам ви благодарен ако някой може да ми каже от къде мога да си купя ремонтен комплект за амбрияжната помпа, че и на моя галант се скапа нещо или дали тези гумички стават от нещо друго, и какво точно се сменя само гумичките или и друго. Благодаря ви предварително приятели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте.много ще сам ви благодарен ако някой може да ми каже от къде мога да си купя ремонтен комплект за амбрияжната помпа,4е и на моя галант се скапа нещо или дали тези гумички стават от нещо друго,и какво точно се сменя само гумичките или и друго.Благодаря ви предварително приятели.

По принцип дефектират гумичките, обаче те са със специфични профили и обикновеннни няма да станат.........продават се цели ремонтни комплекти ,и е по добре да си вземеш комплектите защото се износват и буталцата ( различно е де ) мога да ти намеря рем. комплекти за горна и долна помпа, но трябва да ми пуснеш ВИН номера на рамата или поне да кажеш какъв е точно Галанта ти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първо мерси.галанта е 95 година 1.8 16в с един вал 125 коня.номера на рамта е JMBSNE52ASZ002809.И ако можеш да ми кажеш някаква ценичка ще е перфектно. Мерси много отново

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първо мерси.галанта е 95 година 1.8 16в с един вал 125 коня.номера на рамта е JMBSNE52ASZ002809.И ако можеш да ми кажеш някаква ценичка ще е перфектно. Мерси много отново

Мии ......рем. комплект долна помпа -27 лв. , рем. комплект горна помпа - около 40 лв. ......идват с всички джаджи по помпата, може да има по магазините същите, но не са пълни комплектите......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами ти от каде си как ще се разберем като ги намериш да ми ги пратиш че ми трябват спешно. :icon_clap:и ако може приятел някакъв тел. да ми дадеш че да се разберем по лесно и бързо става мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами ти от каде си как ще се разберем като ги намериш да ми ги пратиш че ми трябват спешно. :icon_clap:и ако може приятел някакъв тел. да ми дадеш че да се разберем по лесно и бързо става мерси

Лично съобщение имаш.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги, аз имам същия проблем и реших да сменя буталцето, гумичките и там каквото включва ремонтния комплект за помпата. Намерих такива само с поръчка, казаха ми че са оригинални. Склонен съм да вярвам на жената, защото само от нея си пазарувам части за колите, но цената беше 80 лв. само за това, без помпата. Не знам това скъпо ли е или не, тъй като от няма и седмица притежавам ЧУДОТО, наречено :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз имам същия проблем и реших да сменя буталцето, гумичките и там каквото включва ремонтния комплект за помпата. Намерих такива само с поръчка, казаха ми че са оригинални. Склонен съм да вярвам на жената, защото само от нея си пазарувам части за колите, но цената беше 80 лв. само за това, без помпата. Не знам това скъпо ли е или не, тъй като от няма и седмица притежавам ЧУДОТО, наречено :mitsu-smiley:

За коя помпа става въпрос и каква е колата? Година, модел и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Може ли някой да ми помогне с намирането на ремонтен комплект за горна и долна амбриажни помпи на Galant 2500, 98 год., JMBSNEA5AWZ000896? Благодаря ви предварително.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

на мене тоя ремонт на времето ми излезе 270 лв. :icon_box: на двете помпи..................

Ремонта :blink: или смяна на помпите ? ..

Аз вчера изпратих на един колега двете помпи за Галант 2.5 V6 за 190 лв. а имаше и по евтини варианти ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта :blink: или смяна на помпите ? ..

Аз вчера изпратих на един колега двете помпи за Галант 2.5 V6 за 190 лв. а имаше и по евтини варианти ..:)

 

Ремонтни комплекти от Хюндай ми беше обяснено,а това стана при "музиканта"на Митсубишитата от София....много добре си спомням 270 лв.,но така става като се доберявам ихвърлям веднага!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтни комплекти от Хюндай ми беше обяснено,а това стана при "музиканта"на Митсубишитата от София....много добре си спомням 270 лв.,но така става като се доберявам ихвърлям веднага!!!!

Може би намекваш за мен колега ? Не си спомням кой си и с какво си идвал при мен , и защо въобще се е налагало да се сменят помпите ,но помпи има всякакви и на различни цени...........а и преди 2-3 години цените може да са били други .......ако искаш , попитай в Ратола колко е само горната помпа.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение за кой намеквам той си знае...от всяка пръчка свирка не става ,и е пълно в Бг с гайкаджий.

темата е пусната 2006 година ....аз съм ги сменял 2008 края.Да живет измислините тарикати ,но така е като някой работят без да се отчитат никъде и без касови апарати и после върви доказвай ,че са те одрусали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Музиканта" на форума е истински професионален DJ !!!Реално, коректно поведение.Моя грешка е ,че не се допитах първо до него .За което моля за извинение:mitsu-smiley:

Горещо го препоръчвам за всички бъдещи болежки по нашите коли !!!

УСЕПХ

Редактирано от nikolay vanchev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги мисля че тук е темата в която мога да задам въпрос относно помпите за съединителя. Между горната и долната помпа има някаква японска чудесия която моите майстори изкормиха и се чудят за какво служи. Течноста влиза и излиза през него но не намират логика за какво може да е. Понеже ще сменят ремонтни комплекти и за двете помпи и се чудят дали това да го върнат обратно. Утре ще приложа и снимки. Дано някой знае какво е това.Благодаря предварително. Колата е Галант 98г 2,0 ТД.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги мисля че тук е темата в която мога да задам въпрос относно помпите за съединителя. Между горната и долната помпа има някаква японска чудесия която моите майстори изкормиха и се чудят за какво служи. Течноста влиза и излиза през него но не намират логика за какво може да е. Понеже ще сменят ремонтни комплекти и за двете помпи и се чудят дали това да го върнат обратно. Утре ще приложа и снимки. Дано някой знае какво е това.Благодаря предварително. Колата е Галант 98г 2,0 ТД.

Тази чудесия служи за да отпуска съединителя по плавно.........можете да я махнете ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Dj Tymbi Благодаря за бързия отговор на моя въпрос. След смяна на ремонтния комлект н двете помпи си взех колата и докато беше студена нямаше проблем.

Когато обаче загря започна отново да придърпва колата при натиснат до ламарината съединител. На другия ден я върнах обратно в сервиза и два дена вече нямам отговор от там какво става. Предполагам че може да се наложи смяна на помпа или ремонт ако подлежат на такъв, ако на някой му се случвал същия проблем ще се радвам ако сподели как го е решил. Разбира се ме интересува и професионалното мнение на Dj Tymbi. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...