Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Счупени скорости...


Препоръчано мнение

Здравейте , за жалост вчера се счупих скоростите или по точно оста в диференциалната касета :icon_crying: !!! От няколко дни нещо ми щракаше от време на време и колата по време на движение като щракне - се усещаше едно прескачане ... Надявах се да е някое каре колкото и да не ми се вярва , но вчера тъкмо спрях пред един приятел и гледам капки зад колата !!! Легнах и какво да видя - локва от масло , течащо от кожуха на с-ля !!! Днес свалих скоростите и какво да видя оста се движи свободно нагоре надолу в касетата , наляво надясно в сателитните ЗК ... и тя се е изместила така че е разцепила кожуха на с-ля !!! Кажете какъв им е проблема на тея скорости !!! Явно не са силни там тея коли , защото това не е първия Еклипс 1Г на който виждам точно такова положение със скоростите !!! Нещо някой да спомене ако има какво...................... Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , за жалост вчера се счупих скоростите или по точно оста в диференциалната касета :icon_crying: !!! От няколко дни нещо ми щракаше от време на време и колата по време на движение като щракне - се усещаше едно прескачане ... Надявах се да е някое каре колкото и да не ми се вярва , но вчера тъкмо спрях пред един приятел и гледам капки зад колата !!! Легнах и какво да видя - локва от масло , течащо от кожуха на с-ля !!! Днес свалих скоростите и какво да видя оста се движи свободно нагоре надолу в касетата , наляво надясно в сателитните ЗК ... и тя се е изместила така че е разцепила кожуха на с-ля !!! Кажете какъв им е проблема на тея скорости !!! Явно не са силни там тея коли , защото това не е първия Еклипс 1Г на който виждам точно такова положение със скоростите !!! Нещо някой да спомене ако има какво...................... Поздрави :mitsu-smiley:

 

 

Cкоростите на Eclipse FWD особено не турбо модела са много слаби няма оправия.Ако искаш здрави скорости намери си от Eclipse 4Х4 и си готов :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е пак сложих от такъв еклипс скорости .... пък тея повече ще ги пазя !!! А може ли да се намерят попринцип такива скорости от 4х4 и дали може да се монтират на еклис с предно като не се връзва фланеца за назад... ? Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е пак сложих от такъв еклипс скорости .... пък тея повече ще ги пазя !!! А може ли да се намерят попринцип такива скорости от 4х4 и дали може да се монтират на еклис с предно като не се връзва фланеца за назад... ? Поздрави :mitsu-smiley:

 

Може, ама не е същото като да караш скорости за предно. По принцип се сменя виско муфата с такава, която не заключва, но го пише, че се препоръчва единствено, ако колата се мери на дино, което мери само един мост.

 

Иначе скоростите от атмосферния еклипс 2г са като на турбо еклипс, но с други предавателни числа така че и те са здрави. Моите вече 1 година държат на 50 коня отгоре...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първа не я знам, Втора е до 90, трета не помня точно (130-140), четвърта е до 190 мисля, пета е до 250+

Добре че не са ти сложили и 6-та и 7-ма :lol: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ем аз на 1-ва - 60/7100об/мин. , 2-ра 100/7100 , 3-та 150/7500 ... другите 2 не мога да кажа !!! Ем мерси за съвета , но не мисля да сменям пак скорости :icon_angel: !!! За сега толкова и нов с-л сложих , сега е :icon_thumbup: !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хъх, на галанта са по-дълги скоростите, мотора е като вашите, кутията предполагам че и тя -

на втора 125-130 на 7500 оборота, трета около 170 пак на 7500, четвърта и пета не съм пробвал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ем да но като си с по къси скорости се набира по бързо !!! А на Галанта са му сложили толкова дълги скорости защото са предвидили че това ще е кола за дълъг път , придружен с нисък разход на гориво !!! А Еклипса ... за други цели :icon_rock: Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...