Премини към съдържание

Външно почистване


Препоръчано мнение

Направих голямя простотия. Оставих колата една седмица под едно гадно дърво - мисля, че е липа. Валя и дъжд. Колата беше кошмарно мръсна и цялата лепнеше. Веднага я закарах да я измият. Сега изглежда чиста, но когато прекараш ръка по боята на покрива, че и на калниците, тя е грапава като шкурка. По лошо е положението със стъклата. Изглеждат чисти, но са толкова грапави, че чистачките стържат и се движат трудно.

Някой има ли идея как и с какво да се опитам да я чистя и дали, ако я дам да я пастират, ще се оправи. Приемам всякакви идеи. Боята е сив металик.

Друг колега сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих голямя простотия. Оставих колата една седмица под едно гадно дърво - мисля, че е липа. Валя и дъжд. Колата беше кошмарно мръсна и цялата лепнеше. Веднага я закарах да я измият. Сега изглежда чиста, но когато прекараш ръка по боята на покрива, че и на калниците, тя е грапава като шкурка. По лошо е положението със стъклата. Изглеждат чисти, но са толкова грапави, че чистачките стържат и се движат трудно.

Някой има ли идея как и с какво да се опитам да я чистя и дали, ако я дам да я пастират, ще се оправи. Приемам всякакви идеи. Боята е сив металик.

Друг колега сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Само пастиране му е майката............аз пък преди седмица паркирах под един бор и ме направи целия в смола..........естествено с пароструйката се изчисти ,но бая си играха момчетата и съответно ми взеха за 2 коли пари.......... :) Но няма и помен от смолата......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако боята е металик се, чисти с кореселин.Ако ми нямаш доверие пробвай на вътрешната страна на капака.Моята я бяха опръскали с грунд цялата,и стъклата.Толкова,че срещу слънцето не виждах нищо.С парцал и кореселин му е майката!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправихте ли проблема? :icon_hmm:

 

Успях със веро и много търкане да поизчистя предното стъкло. Със спирт и препарати за стъкло нищо не стана. За боятя смятам да я дам цялата да я пастират, ама ще стане по нататък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и предполагала че една липа може да създаде такива ядове....... ужас............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и предполагала че една липа може да създаде такива ядове....... ужас............

 

Не знам как е в София, но във Варна има много липи. Не бях се заглеждал досега, но автомобили, които не са се движили доста време, и са паркирани под липи, са като полети със захарен сироп. Лепнат, около тях на асфалта е очертано от мръсотия, а под тях чисто. Загледай се, и внимавай къде паркираш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успях със веро и много търкане да поизчистя предното стъкло. Със спирт и препарати за стъкло нищо не стана. За боятя смятам да я дам цялата да я пастират, ама ще стане по нататък.

Два,три пъти на безконтактно миене и ще се махне всичко,а ако си решил да я пастираш,иди на Пламекс(езерния път),след моста по посока Стара гара и търси Антон.Той да ти я измие и да ти каже как да отстраните проблема.Момчето много се старае и си разбира от работата :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сблъсках се с ,, липовият" проблем още преди 5 години в началото на шофьорската ми любителска кариера. Пред едно кафе я бях спрял под една липа, след 1 час колата беше цялата на мънички бобчета от нещо като смола. Дори когато вали дъжд тези липи изпускат пак такова вещество. Забелязал съм, че този проблем с тези дървета започва от пролетта и свърша след като липата се разцъфти и падне цвета й. Аз оправям проблема си, когато съм хванал процеса в наченак след 2 измивания на автомивка, но ако е стояла толкова дълго време смятам, че само пастиране може да помогне, пак е свързано с много търкане, но е решение. Иначе ако ви се случи както на мен да го хванете на момента и закарате колата още на следващият ден на автомивка с препарат за безконтактно измиване се оправя след второто измиване. Колеги винаги, когато паркирвате колите си под дърво поглеждаите какво е дървото, колкото и смешно да ви се струва, това може да ви спести много главоболия.

Смолата от бор е страшно коварна, и определено е по голяма беля от тази на липата. Един ден си играх да пастирам колата на моята приятелка и побелях от мъки, изтънявах смолата от бора, но така и не можах да я отстраня напълно :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...