Премини към съдържание

Шлайф на вал!


Препоръчано мнение

Момчета много спешно ми трябва да знам дали коляновия вал на мотора 4g63 държи на шлайф ???? И дали после ако се кара на стъпка няма да се разтрака пак ??????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, ами ако е за повече ще държили, ако някой друг е правил моля да сподели,че имам приятел с еклипс 1г. и таман си я купи мина 1200 км и се разхлопа вала :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом продават лагери за първи/0.25/ и втори/0.5/ ремонт би трябвало да няма проблем.Чувал съм и мнение,че японски вал не се шлайфа,както и,че японски двигател не се отваря......Ама аз си го отварям на 1.5-2 години и то заради пишман оригинални части.Сега заради ориг. ремък Гейтс на 55 000км.Гледам и оригиналните ми гумички на клапаните дето са на 15 000 са текли,преди това нови бутала на 5000км се счупиха...Вече само от УСА!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А лагери някаква фимра или нещо такова ? И ако някой е имал сроден проблем нека пише :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А лагери някаква фимра или нещо такова ? И ако някой е имал сроден проблем нека пише :)

 

Аз бих направил опит да си намеря друг вал, не да го шлайфам. Ако се спреш на 0.25 сигурно няма да е проблем.

Ама този твой приятел отворил ли е мотора. Може да няма нужда от шлайф, само лагера да е отишъл.

А за марка на лагери, аз съм с CLEVITE, които са на Mahle. МАсово слагат и ACL.

Най-добре от УСА, тука всичко е ...., а пък и там са на смешни пари просто!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да отворен е двигателя, ама за втора ръка вал му искат 350 лв, пък на него ну му се дават :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да отворен е двигателя, ама за втора ръка вал му искат 350 лв, пък на него ну му се дават :(
Слушай внимателно, няма да повтарям... :D

250 лв. нормален(не шлайфан) вал + комплект основни и биелни лагери- неговите си...

Колата е на малко километри, и вала и е перфектен....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми той приятеля ми се съгласи, ама при паржа генерация има ли разлика, при захващането на маховика към вала, там болтовете колко са ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До април 92г. са с шест болта,после със седем.Май имат разлика и биелите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай в талона какво пише, а по ВИН номера на колата гледай кога е произведена. Така и така сте го свалили виж колко дупки има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...