Премини към съдържание

Имам няколко проблема


Препоръчано мнение

Абе под капака на Иван си е цяло изкуство :) Тоя талон ако беше 4х4, просто щеше да плачи за драг шампионата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почистих дросела , почистих дебитомера, макар че беше чист ,сглобих всичко обаче без промяна. Днес пробвах д аотида на диагностика ,но ми казаха 4е след като не свети лампата чек енджин значи е механичен проблема ,предположиха че е запушен резервоар или тръбопровод, нямам идея какво д аправя вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,вижте какво ми дойде на главата :

 

 

 

 

 

Това е на дълъг път ,прибирах се от Пловдив до Варна и след 300км почна да прави следното ,обяснявам понеже на клипчето нищо не е ясно. От известно време при градско каране усещам че колата по-трудно качва оборотите и се усеща тромава, сякаш нещо я задушава... сменил съм въздушен и бензинов филтър. Като подам газ за момент тръгва нормално ,после започва да качва бавно оборотите сякаш нещо запушва притока на въздух. Така ,проблема който се появи днес на извънградско е следния . При изпреване ,имам чувството ,че карам малолитражка ,куца работа ,на моменти толкова заглъхват оборотите ,че като подам газ се чува едно глухо бучене и стрелката изобщо не мърда, такава е ситуацията на клипчето, настъпал съм до край газта на 4-та ,а нито оборотите нито скоростта расте, все едно свършва бензина и така. Този проблем ми го е правила и когато я докарвах от Германия преди една година ,на 80км преди Варна. След това нямаше проблеми ,но като започне да заглъхва така ида не качва оборотите спирам за известно време и като си почине тръгва горе долу нормално ,но пак тромаво и понякога при изпреварване като ми трябва мощност ,няма никой. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?!

 

 

Имах преди време подобен проблем-оказа се,че кондензаторите/на ЕКУто/ са текнали.Правеше точно така,от време на време само.Губеше мощност,все едно вървеше на два цилиндъра и се чуваше някакво странно пърполене.ЧекЕнджина свети когато има проблем извън компютъра.

Може да се държи така колата,когато не ти е наред антидетонационния датчик.Екуто мисли,че имаш детонации и връща аванса.Колата минава в авариен режим и не вдига обороти с цел защита мотора и се чува само едно странно бучене.Но би трябвало да ти светне чекенджина.Даже и той не светва винаги.Ако проблема не е постоянен,лампата не светва,но в ЕКУто се отбелязват грешките.Лампата светва ако проблема стане постоянен.Ако не си закачал ЕКУто на тестер,мини да му закачим W/A metara и да видим дали е отчел грешка 'нечовешка'.Аз съм от Варна.

.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди време подобен проблем-оказа се,че кондензаторите/на ЕКУто/ са текнали.Правеше точно така,от време на време само.Губеше мощност,все едно вървеше на два цилиндъра и се чуваше някакво странно пърполене.ЧекЕнджина свети когато има проблем извън компютъра.

Може да се държи така колата,когато не ти е наред антидетонационния датчик.Екуто мисли,че имаш детонации и връща аванса.Колата минава в авариен режим и не вдига обороти с цел защита мотора и се чува само едно странно бучене.Но би трябвало да ти светне чекенджина.Даже и той не светва винаги.Ако проблема не е постоянен,лампата не светва,но в ЕКУто се отбелязват грешките.Лампата светва ако проблема стане постоянен.Ако не си закачал ЕКУто на тестер,мини да му закачим W/A metara и да видим дали е отчел грешка 'нечовешка'.Аз съм от Варна.

.

Точно така е, но наред с това да се види и дебитомера.......

Ако е ЕКУ-то, тогава на някои екземпляри че дава грешки във всички дадчици накуп, което не е възможно.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...