Премини към съдържание

Проблем с Srs


Препоръчано мнение

Здравейте,

Карам Колт 1.3 98-ма, но наскоро направих един проблем. При слагане на стерео на колата направихме грешка и срязохме жиците на една букса, която си мислехме, че е за тонколоните, тъй като беше с цвят зелена жичка, бяла жичка, но се оказа, че е за нещо друго и аз незнам за какво. На тези 2 жици имаше букса, към която не бе свързано нищо, просто така си висеше. След 1 ден някъде започна да ми свети постоянно SRS лампичката. Иначе колата си се движи както преди и всичко е нормално с изключение на тази лапичка, която преди при старт на двигателя си изгасваше, но сега си свети постоянно. Какво е станало според вас и сериозен ли е проблема? може ли да се кара така колата или е опасно?

Как може да се оправи?

Ако отново свържа буксата дали ще се реши проблема или компютъра вече е дал грешка и трябва да се изчисти по друг начин?

 

Проблем е , че жиците са много навътре, стигам до тях, но ми е трудно да работя по свързването им. Опитах се да сваля жабката и да работя оттам, но не се получи, незнам как е закрепена тази жабка, всички болтчета развинтих и пак не се сваля капака на жабката.

 

мерси предварително за отговорите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опасно е до толкова, че няма да ти се отворят аербеците ако се наложи. Не знам дали след свързването на прекъснатите проводници, няма да се наложи изчистване на грешка (тук трябва Милен да се обади). Що се отнася до жабката, не разбирам как точно не можеш да я свалиш??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По добре да я погледне някой разбиращ, че да не си гръмне възглавниците. Един френд с мерцесес си слагаше спортен волан и така беше укъсил работите, че всичките му 8 вв гръмнаха :shock: . И голяма бела си е. После ще търсиш кори и други работи. Специализиран сервиз най-добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опасно е до толкова, че няма да ти се отворят аербеците ако се наложи. Не знам дали след свързването на прекъснатите проводници, няма да се наложи изчистване на грешка (тук трябва Милен да се обади). Що се отнася до жабката, не разбирам как точно не можеш да я свалиш??

колега, за srs-a ясно, аз си знаех, че японките не са за пипане, ама на. Преди това имах един голф и него си го разглобявах, то и нямаше електроника по него/за голф 2-ка говоря/, а тук с тия кабели и жици е доста по-сериозна работата.

Относно жабката, ами не мога. отвинтих 3-те болта отляво /един голям и 2 малки/ отвинтих и отдолу и общо 5 болта махнах и жабката си е все така здраво закрепена, незнам как е направена и на какво се държи, пък и не искам да дърпам по-силно да не чупя нещо, че после тия неща трудно се намират и са скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега, за srs-a ясно, аз си знаех, че японките не са за пипане, ама на. Преди това имах един голф и него си го разглобявах, то и нямаше електроника по него/за голф 2-ка говоря/, а тук с тия кабели и жици е доста по-сериозна работата.

Относно жабката, ами не мога. отвинтих 3-те болта отляво /един голям и 2 малки/ отвинтих и отдолу и общо 5 болта махнах и жабката си е все така здраво закрепена, незнам как е направена и на какво се държи, пък и не искам да дърпам по-силно да не чупя нещо, че после тия неща трудно се намират и са скъпи.

Отиди при Милен да ти го оправи..........Milen_Z е ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В моята практика на електричар и диагностик съм установил, че Голфа променя човека и го уврежда трайно, формирайки начина му на мислене. Няма бивш голфаджия, бивш негър, бивш полицай и т.н. Всеки карал такава лагерница страда от заблудата че може всичко да пипа и да реже жици на посоки докато уцели вярната. Разглобяват колата си и я сглобяват някак си 3 пъти дневно преди хранене. Музиката им е най-важния елемент на колата. SRSа е излишна екстра. Много хляб има в такива хора. Хвала на умелите българи!!!

На темата: Всичко по SRSа работи на затворени електрически вериги. Всички букси са жълти или жълто-червени на цвят. Кабелите са в жълт цветен шлаух също. Висящи букси не му влияят ( няма затворени вериги там ). Проблема е другаде. Може би със музиката е дошло и Голямото миене. Някое буксичка се е удавила..... Трябва да се попита компа да си каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...