Премини към съдържание

Почукване във волана


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Преди няколко дни на извънградско ми направи впечатление, че при скорост над 100 км/ч се появява доста осезаемо почукване, все едно съм натиснал спирачката с криви дискове или поне подобно е усещането. И с увеличаването на скоростта се усилва, иначе при ниска скорост под 80 км/ч не се усеща нищо. Но поради липса на възможност не съм пробвал дали при по-висока скорост не изчезва това почукване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Преди няколко дни на извънградско ми направи впечатление че при скорост над 100 км/ч се появява доста осезаемо почукване, все едно съм натиснал спирачката с криви дискове или поне подобно е усещането. И с увеличаването на скоростта се усилва иначе при ниска скорост под 80 не се усеща нищо. Но поради липса на възможност не съм пробвал дали при по-висока скорост не изчезва това почукване .

 

Първото нещо, което трябва да направиш е да си балансираш гумите. Щом го усещаш на волана, най-вероятно е свързано с криви (не балансирани) предни гуми. Проблема може да е и от другаде, но първо баланса.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Преди няколко дни на извънградско ми направи впечатление, че при скорост над 100 км/ч се появява доста осезаемо почукване, все едно съм натиснал спирачката с криви дискове или поне подобно е усещането. И с увеличаването на скоростта се усилва, иначе при ниска скорост под 80 км/ч не се усеща нищо. Но поради липса на възможност не съм пробвал дали при по-висока скорост не изчезва това почукване.

 

 

Може и от настилката да е, но най-вероятно изкривена гума или паднал баланс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно при тази скорост - 80 км/ч - започват да се усещат небалансирани гуми/джанти, криви джанти, криви гуми. Понякога от дисковете може да се получи биене, но трябва да са много криви, а също и от тасовете на джантите. Би трябвало като се засилиш към 140-150, да спре да бие във волана, но ако иска големи тежести за балансирането, няма да спре, ами ще се усили и може да си разбиеш предницата на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен баланс на гумите, провери си и външните и вътрешните накрайници, провери и за разбита рейка........ а ако и в казанчето на хидравликата е понамаляла течността - то със сигурност чукането идва от рейката.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...