Премини към съдържание

За задните габарити


dark

Препоръчано мнение

Отзад когато са пуснати фаровете светят две крушки. Едната е от външната страна, другата от вътрешната. И двете имат по две жички. Вътрешната крушка е за габарити и стоп. Външната само за габарити. Защо външната има две жички, а свети само едната? Нормално ли е?

 

Единствено ми хрумнва, че ако изгори стопа, лесно мога да заменя с външната крушка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото такава е сложил предишния собственик сигурно. Аз си сложих отдясно още една във десния стоп за мъгла, става много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото такава са сложили. Аз си сложих отдясно още една във десния стоп за мъгла, става много добре.

А от къде намери цокъл за тази крушка( в другия фар за мъгла).....и аз го мисля този вариант....но май не е много често срещан стандарт този вид цокъл ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От магазин за части и аксесоари. Един пасмасов за 2лв. Може и от някоя на части да се намери.

 

http://img139.imageshack.us/img139/2821/dsc09115.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А от къде намери цокъл за тази крушка( в другия фар за мъгла).....и аз го мисля този вариант....но май не е много често срещан стандарт този вид цокъл ?

И аз отворих десния стоп и обмислям вариант откъде да си купя цокъл за да сложа още една крушка за мъгла.От снимката се вижда ,че е добре :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм виждал серийно кола с два стоп за мъгла... трябва да има причина...

 

Води се "заден фар за мъгла" /"rear fog lamp"/ и има и с два - например FIAT131 mirafiori.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От магазин за части и аксесоари. Един пасмасов за 2лв. Може и от някоя на части да се намери.

 

http://img139.imageshack.us/img139/2821/dsc09115.jpg

 

Това и аз го направих със същият успех като теб колега още при закупуването на автомобила, докато си играх със всички нередности и копчолъци по колата. Само да те питам ти какви крушки си сложил за двете мъгли? Защото аз и двете смених със 5w, ако е със стандартната по сила крушка за мъгла много заслепява каращият зад теб, и е страшно неприятно. А твоите ми се вижда, че са доста силни за тази цел? Може и да греша?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда моята кола погледната отзад. Снимката я направих преди минутки, защото темата ми стана интересна. Включвам ги много рядко и то ако много ме хване шубе, че е намалена видимостта. Крушките на мъглите са 5w, за да не дразнят останалите водачи на ППС движещи се зад мен. С една дума силата на крушките е точно толкова ярка, колкото и на задните габарити.

post-2546-1240855835.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...