Премини към съдържание

Тампони на предно окачване !


Paco_RZ

Препоръчано мнение

Моля ви кажете ми откъде да си поръчам читави тампони на предното окачване и колко струват ?? Това са големите гумени тампоните,които са над пружините и се захващат на каросерията - виждат се,като се отвори капака на двигателя !! Преди около година ги сменях,но пак се разбиха по нашите скапани пътища !!! Не помня точно колко платих за тях,но мисля че беше някъде по 90-100 лв единия тогава !!! Много трудно ги намерих и бяха по поръчка и чаках няколко дена!! Сега от същото място ми казаха,че пак могат да ми ги доставят на 110-120 лв единия !! Уж ми казаха че са оригинални,но малко ме съмнява - може ли да се разбият за около година ?!?!?! Сега пак си карам Carisma-та,но като въртя волана и се чува скърцане и се усеща нещо като прескачане на пружина !!! Това най-много се усеща като съм на място при пълен ляв или пълен десен,като изправям волана !! Някои ми викат,че само лагерите на тампоните били разбити и можели само те да се сменят,а други казват че лагерите били комплект с тампоните и не се продавали отделно !!! Кажете ми моля ви откъде да ги намеря ?? Сигурно оригиналните са много скъпи,но поне да са някои свестни !! Много си обичам Carisma-та и не искам да я сменям,но това скърцане ме дразни !! Иначе нямам никакви други проблеми с нея - колата си е супер и много съм доволен от нея !!!

Carisma-та ми е 1998 год.,1.6 бензин, 90 к.с. с климатроник. Номерът на рамата ми е: XMCLNDA1AWF062116

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти ползва ли търсачката, преди да питаш?

Попрехвърли ли някоя и друга тема из форума или чакаш всичко на готово? :mad:

......................

Напиши ЛС на Мирослав. С № на рамата и за един ден ще имаш тампоните...

И понеже ще ме питаш кой е Миро - ще те изпреваря. Това е човека, от който ще си купиш въпросните тампони. И други неща, ако се наложи. Ще го намериш ТУК.

......................

Не мога да повярвам, че от 23 април чакаш отговор, а не седна да разгърнеш форума и да си намериш каквото ти е нужно. :icon_doh:

............................

А ТУК и ТУК можеш да разцъкваш!

Ето ти и схема:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти ползва ли търсачката, преди да питаш?

Попрехвърли ли някоя и друга тема из форума или чакаш всичко на готово? :mad:

......................

Напиши ЛС на Мирослав. С № на рамата и за един ден ще имаш тампоните...

И понеже ще ме питаш кой е Миро - ще те изпреваря. Това е човека, от който ще си купиш въпросните тампони. И други неща, ако се наложи. Ще го намериш ТУК.

......................

Не мога да повярвам, че от 23 април чакаш отговор, а не седна да разгърнеш форума и да си намериш каквото ти е нужно. :icon_doh:

............................

А ТУК и ТУК можеш да разцъкваш!

Ето ти и схема:

 

Много Благодаря !!! Да ти кажа честно,търсих няколко пъти - но нищо не намерих !! :(( Може би не съм търсил правилно това, което трябва и затова писах тук във форума !!! Ще пиша на Миро да се разберем !! :) THANKS !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

До колегата valboss може ли да ми дадеш телефон на Мирослав да се свържа с него.

Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колегата valboss може ли да ми дадеш телефон на Мирослав да се свържа с него.

Благодаря предварително!!!

Имаш ЛС :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги имам едно питане относно подложката на предния амортисьор оригиналната е с нещо като пластмасово лагерче или тефлонова втулка. Купих си тампон от евро 07 заедно с лагера може ли да се направи нещо на старата подложка и да се ползва с новия тампон.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При преминаване през леки неравности с много ниска скорост се чува слаб, тъп тропащ звук от към двете предни колела някакви идеи от какво може да е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на стабилизираща щанга... :icon_hmm:

:yes3: Вътрешните, от към купето...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано. Утре като сменям гумите сигурно ще я вдигнат на подемник и ще се разбере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешните, от към купето...

 

За тези ли става на въпрос или съм в дълбока грешка?

 

http://img503.imageshack.us/img503/1070/screenshotrn.th.png

 

Кое от двете трябва да гледам 40699 или 40654 ? (от горната картинка)

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези ли става на въпрос или съм в дълбока грешка?

 

 

 

Кое от двете трябва да гледам 40699 или 40654 ? (от горната картинка)

Точно за 40699 става въпрос , или за това, което си заградил с червено...

А този дето е писал след теб, изобщо не го слушай...Той не знае че цифрите са магически, и всеки не може да ги види.... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах всички тампони що са по щангата и изглеждат добре след първоначален оглед (колата не беше много вдигната все пак), пробвах да разклатя щангата на ръка, почти нищо не стана и не усетих да има някъде луфт. като се видя с излишни пари ще ходя някъде да я гледат. Гумите като са ги оставили по-меки не се чува никакво тропане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Някой може ли да ми обясни последователността на работа при смяна на вътрешните тампони (40699) на стабилизиращата щанга? Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тия тампони са цели и може би трябва да се свали цялата щанга, но може и да греша. Първо развиваш болтовете на тампона, ако не може да се махне ще се досетиш какво да правиш. Аз като го гледах точно там няма нищо сложно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета. Мисълта ми беше ако някой го е правил сам или е присъствал на смяната им да обясни какво след какво се прави. Преди няколко дни я оглеждахме с един познат и според него тези тампони са за смяна. От схемите не изглежда толкова сложно, но точно за тези тампони няма обяснение, а и като я гледаш отдолу на канал са доста забутани нещата. В раздела за Colt четох едно описание, но не знам доколко са подобни нещата по окачването на двете коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като го гледам на картинката, тампона изглежда като една гума, обгръщаща щангата, отгоре я държи сгъната ламаринката, ако е така най сложната част ще е да се развият болтовете ако са ръждясали. Според мен не са забутани, може би ако се махнат колелата достъпа до тях да е по лесен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета. Мисълта ми беше ако някой го е правил сам или е присъствал на смяната им да обясни какво след какво се прави. Преди няколко дни я оглеждахме с един познат и според него тези тампони са за смяна. От схемите не изглежда толкова сложно, но точно за тези тампони няма обяснение, а и като я гледаш отдолу на канал са доста забутани нещата. В раздела за Colt четох едно описание, но не знам доколко са подобни нещата по окачването на двете коли.

За смяната на тези тампони не е никак лесно и се сваля целия мост .................да, без майтап,тъй като няма как да бръкнеш и да развиеш винчетата ,тъй като се отзад на планката ,а не отпред ............Аз обаче просто не го свалям целия , а го раазвивам от големмите болтове и той си увисва ...........после развивам болтовете на планкара и махам стария тампон, преди това режа новия тампон по надлъжност и го нанизвам на щангата, и после по обрания ред ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко е проста тая работа, но ако си мислите за тампоните на стабилизиращата щанга, не е толкова лесно, колкото ви изглежда. Аз ги сменях в сервиз и като се сетя, че беше разглобена почти цялата предница, просто нямате шанс да свършите работата с отвиването на два ръждясали болта на ламаринката. Не помня точно, но ми взеха около 50 лв. за труд, при положение, че тампоните ОЕМ са към 10 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги!

А ето какво открих на сайта на руския клуб Митсубиши Каризма:

 

http://www.carisma-club.ru/forum/index.php?showtopic=44246

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...