Премини към съдържание

Скъсан оптегач на жило за скорости. Питане?


Препоръчано мнение

Колеги, тия дни ми се скъса въпросния оптегач и останах без 2-ра, 4-та и задна предавки. Бях на един паркинг и зорна я обърнах, после само 1-ва, 3-та и се прибрах. Днес оправих проблема, като скъсаните планки ги нитовах. Чудех се защо дръпнатия ги е направил с пресована гума? Сигурно е имало замисъл да е мека връзката... Аз ако трябва да съм откровен, за сефте виждам система с жила, на другите коли които съм карал е с лостове. Ето как представлява на колта:

http://media.snimka.bg/2717/011689430-big.jpg

 

Ето и как реших проблема: http://media.snimka.bg/2717/011689431-big.jpg

Скоростите си работят добре в момента. Просто в момента е нитовано и няма способността която е имало да се усуква. Това дали би могло да бъде проблем за в бъдеще?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като сега се сменят скоростите значи е добре.

Явно си маистор щом си го оправил сам.

За усукването не знам може след време да се осети нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Христос Воскресе колеги,на мен ми изхвърля 4та скорост.Дали може да е от въпросните жила или трябва да се рови навътре в кутията?

Благодаря. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като сега се сменят скоростите значи е добре.

Явно си маистор щом си го оправил сам.

За усукването не знам може след време да се осети нещо.

 

Ами да разхвърля малко чаркове и да стигна до въпросната планка не беше трудно, но с изкарването на клиновете които държат жилата видях доста зор и пот в гаража :D Важното е че сега бачка идеално. Ходих малко на тест драйв и всичко е на 6 :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите си работят добре в момента. Просто в момента е нитовано и няма способността която е имало да се усуква. Това дали би могло да бъде проблем за в бъдеще?

Няма проблем....На по старите колтове, тази планка е цяла и не се усуква.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем....На по старите колтове, тази планка е цяла и не се усуква.....

 

И защо хамавите са го направили с тия гуми, а не цяло? И аз това се чудех... Важното е, че стана ;) То се скъса само долното, но аз реших да се застраховам и боднах един нит и на горното. Ако идвам на Стара Загора, при дечурлигите, ще се види на айтоския проход колко е здраво :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И защо хамавите са го направили с тия гуми, а не цяло? И аз това се чудех...
За по малко вибрации в скоростния лост.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, е те гумичките пак са си там, нитовете минават през тях. Всичко е ясно вече. Заключвам темата, пуснах я ако на някой му се наложи някога..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...