Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Който има проблеми с дискове и амортесьори...


Dolphin 18

Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги имах проблеми с предните дискове, а задният десен амортесьор беше изпуснал тотално. :icon_doh: Чудех се какво да направя, защото знаете, че тези части са добра цифра.

Благодарение на информацията в нашият форум т.е.

 

Лукан стругар 0889473991 :moil: и

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1103

 

успях качествено и безпроблемнно да разреша проблемите си. Въобще ние сме си :mitsu-smiley: :first: :mitsu-smiley:

Ако някой друг има нужда от подобни ремонти ви съветвам да се доверите на тези майстори, защото хората работят много качествено :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Mайсторите са проверени с годините от иво дизела - за Лукан :first: Той освен шлайфане на дискове прави всички стругарски елементи по двигателя - гърбици, глави...всичко. Много висок клас майстор :icon_clap:

Другият - за амортисьорите се казва Любо и е проверен от DJ Tymbi :first: Питал съм го дали прави за Галант, Лансер, Колт.....всички модели - няма проблем. Днеска оправяше един Лансер 96.

Успех на всички колеги :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Днес и на мен ми шлайфаха дисковете и гадното биене при спиране изчезна....мога отново да давам газ, без да се стряскам, че после ще трябва и да спирам :D Шлайфах ги на друго място, но в случая това не е от значение. Казаха ми, че имало някакъв спрей, с който се пръскали профилактично дисковете и накладките, за да се поддържат чисти и като цяло да бъдат в по добро състояние. Има ли някой от вас информация за това, какъв е този спрей, къде може да се намери, на каква цена и най вече, дали всъщност върши някаква работа, или е поредната измишльотина, за която се хвърлят пари на вятъра? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблеми с биене при спиране в предните колела при голяма скорост.Първо си мислех че е от дисковете, но след като ги свалихме с големи мъки, се оказа че са идеално прави.Просто колата е стояла в случая твърде много време на едно място от което ръждата появила се там е била целия проблем.Шлайфахме само повърхността която е лежала към главината и то съвсем леко, понеже точно тази ръжда с течение на времето е надигнала диска от главината и е променяла равнината върху която е лягал диска към главината и се е получило биене.Заех се и с чистене на апаратите, понеже и по тях се беше натрупала доста ръжда и мизерия,която би довела до по-нататъшни проблеми. Отне ми около половин ден да ги изчистя до метал както трябва и после ги закарах да ги боядисат. Като така ще се опитам да ги предпазя най- дълго време от ръжда и полепване на мръсотия. Междувремено смених предните накладки и двата лагера на главините при които от стоенето единия беше получил язви по вътрешната черупка и леко виеше,а другия просто беше "изпищял" и в последствие се оказа греста почерняла отвътре. Интересното беше, че старите бяха KOYO-usa .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем престъргах дисковете обаче "маисторът" само влоши работата като натиснах спира4ката здраво с 160 жабката се отвори и щях да хвръкна от пътя жестоки вибрации.купих нови дискове биенето намаля но още го има.Смених и лагерите(за всеки случаи).Джантите ги изправих и балансирах но проблема остава.Какво може да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем престъргах дисковете обаче "маисторът" само влоши работата като натиснах спира4ката здраво с 160 жабката се отвори и щях да хвръкна от пътя жестоки вибрации.купих нови дискове биенето намаля но още го има.Смених и лагерите(за всеки случаи).Джантите ги изправих и балансирах но проблема остава.Какво може да е?

При мен, след шлайфането нещата коренно се подобриха...сега чак ми е кеф да натискам спирачките. За твоя случай ще трябва да се изкаже някой от разбиращите тази материя.....тук слава богу има такива :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем престъргах дисковете обаче "маисторът" само влоши работата като натиснах спира4ката здраво с 160 жабката се отвори и щях да хвръкна от пътя жестоки вибрации.купих нови дискове биенето намаля но още го има.Смених и лагерите(за всеки случаи).Джантите ги изправих и балансирах но проблема остава.Какво може да е?

Значи, може да имаш проблем с окачването ...............каква е колата и коя година е.........??? :icon_hmm: Това че си сменил спир. дискове ,не значи обезатеелно да игнорираш проблема в тях , ако са от евтините, може и те да са криви, нищо че са нови, хубавите спир. дискове предни вървят по 140 лв. парчето и са Брембо Германско производство,обаче за Галант Е5 и Е7 нямат ...........като сложиш и накладки хубави за Галант и те са по 70-90 лв. к-кта и си става цифра вече.............

Така че ако си си сложил Делфи или там некви други евтини ,нищо чудно да са криви или просто небалансирани.............. :mad: другия вариант е да имаш проблем с окачването, това могат да бъдат шарнири, тампони на носачите и т.н. :icon_hmm:

Има и друг вариант ,ако си сменил само дисковее а накладките не, има вариант заради тях да бие предницата, но това е много малко вероятно ................защото накладките не лягат добре в/у спир. повърхност цялата и се получава неравномерно зацепване на спир. повърхност спрямо феродото и ти се струва че бие........... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес и на мен ми шлайфаха дисковете и гадното биене при спиране изчезна....мога отново да давам газ, без да се стряскам, че после ще трябва и да спирам :D Шлайфах ги на друго място, но в случая това не е от значение. Казаха ми, че имало някакъв спрей, с който се пръскали профилактично дисковете и накладките, за да се поддържат чисти и като цяло да бъдат в по добро състояние. Има ли някой от вас информация за това, какъв е този спрей, къде може да се намери, на каква цена и най вече, дали всъщност върши някаква работа, или е поредната измишльотина, за която се хвърлят пари на вятъра? :icon_hmm:

 

Има такъв,спрей на MOTIP .Струва към 6лв. ,може и да върши някаква работа ,ама не ми се вярва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв,спрей на MOTIP .Струва към 6лв. ,може и да върши някаква работа ,ама не ми се вярва.

Благодаря ти :D И на мен ми звучи малко съмнително спрей да влияе кой знае колко на дисковете, но може и да опитам някой път

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rallyart7,ако си от София, що не прескочиш до сервиз "Рубин" да ти направят една диагностика на ходовата част. И аз ,че имам някакви проблеми ,а след диагностиката коренно различни неща излезнаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

От София съм.Колата ми е eclipse95 gs.Вчера купих 4ри предни долни носача(моите са разбити)но сигурно утре ще ги сменям дано да бие от тях. :( .Хубавото е че окачването отпред е от галант,но втулки и тампони за отзад маи ще поръчвам. Както и да е обичам си колата.Далеч не е перфектна но за мен е :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...