Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Може ли при супер селект,да се карат с 2 по 2 различни гуми? говоря само като грайфери и марка,не като размер на гумата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли при супер селект,да се карат с 2 по 2 различни гуми? говоря само като грайфери и марка,не като размер на гумата?

По принцип всичко може, но не е препоръчително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джипа главно на асфалт ще го карам,а разхода за нови гуми е доста пък и три от гумите имат доста живот но са различни..(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това правило за четири абсолютно еднакви гуми, важи ли и за Аутлендърите, ако се карат основно в режим 4WD?

 

И трябва ли след определен пробег да се въртят предни-задни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това правило за четири абсолютно еднакви гуми, важи ли и за Аутлендърите, ако се карат основно в режим 4WD?

 

И трябва ли след определен пробег да се въртят предни-задни?

 

За 4х4 е добре да се кара с еднакви гуми.

В книжката нямаше ли една схема как да се въртят гумите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 4х4 е добре да се кара с еднакви гуми.

В книжката нямаше ли една схема как да се въртят гумите?

 

Така и не ми дадоха книжка :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 4х4 е добре да се кара с еднакви гуми.

В книжката нямаше ли една схема как да се въртят гумите?

Хммм, нали основния проблем е, когато е блокиран централния диф. Тогава е кофти, ако са различни гумите, под различни обаче не знам какво влиза - размери или грайфери, марка. Ако се кара само на 4 по 4 какъв е проблема да се кара с 2 по 2 различни марки гуми, мисля е ВАЖНО да се знае...!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хммм,нали основния проблем е когато е блокиран централния диф. тогава е кофти ако са различни гумите,под различни обаче незнам какво влиза размери или грайифери,марка.Ако се кара само на 4 по 4 какъв е проблема да се кара с 2 по 2 различни марки гуми,мислъа е ВАЖНО да се знае...!!!!

 

Ами това което знам е, че различният диаметър при износване на гумите води до повишено триене в диференциала, което води до повреда.

Чел съм, че поради тази причина Jeep препоръчват да се въртят гумите през 10 000 км, като задните се поставят отпред и обратното, като не се променя това от коя страна на автомобила са монтирани.

 

Моят въпрос по повод аутлендърите е провокиран от това, че колата няма централен диференциал и по принцип водещо е предното предаване, като задното се включва рядко. Това според мен означава значително по-голямо износване на предните гуми. Затова ме интересуваше трябва ли след някакъв пробег да се местят отзад.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ХМмм вече съм с 4 еднакви гуми макар и втора ръка... поизносени, но еднакви))),така вече може да се кара нали)))

Знам от новото по-добро няма но...((((

Бриджестоун Дуелер, незнам колко са добри но стават, само са малко по-тесни(( 255/70/15

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С минималните ми познания ще се опитам да ви отговоря.

Както колегата someone написа една от причините са дифовете, другата за която съм чел е АБС-а. Ако гумите са различни, те няма да имат еднакво сцепление и при спиране това може да обърка/счупи АБС.

Другото - Аутлендъра е само с предно когато си на 2WD режим, през другото време се е full-time 4х4, но задните гуми няма да са много износени, колкото предните.

Това, което съм чел за Паджерото е че когато си на 4WD (бързи) е нещо подобно на системата на Мерцедес с отворен преден диф., който зацепва когато някое от задните колела превърти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...