Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Предни амортисьори


Препоръчано мнение

Привет, Колеги!

Първо искам да каже че преди да пусна нова тема съм проверил какво има писано по въпроса, общо взето информацията е остаряла: и в D&N, които са уж официални вносители на Sachs, както и във В&Д авто, които са още по-офицални вносители на Sachs твърдят че такива амортисьори няма. Та накратко някой сменял ли е скоро предни амортисьори? Каква марка, в кой сервиз, каква им е гаранцията, доволен ли е и т.н? Балгодаря за вниманието. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колеги!

Първо искам да каже че преди да пусна нова тема съм проверил какво има писано по въпроса, общо взето информацията е остаряла: и в D&N, които са уж официални вносители на Sachs, както и във В&Д авто, които са още по-офицални вносители на Sachs твърдят че такива амортисьори няма. Та накратко някой сменял ли е скоро предни амортисьори? Каква марка, в кой сервиз, каква им е гаранцията, доволен ли е и т.н? Балгодаря за вниманието. :mitsu-smiley:

Аз скоро не съм сменял на Каризма ,но амортесиорите са Закс-Боже.............има ги и май и аз ги имам ,но кои търсиш - предни или задни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми уж съм написал 2-3 пъти предни. Иначе имам някакви оферти: КAYABA по 187лв. парчето с 2 години гаранция и за да важала тази гаранция трябвало да има печат от сервиз който ги е монтирал; в Ратола за оригинални искат по 140 лева, което е малко странно защото в Балкан Стар и в Рубин им търсят на оригиналните по 260-265лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми уж съм написал 2-3 пъти предни. Иначе имам някакви оферти: КAYABA по 187лв. парчето с 2 години гаранция и за да важала тази гаранция трябвало да има печат от сервиз който ги е монтирал; в Ратола за оригинални искат по 140 лева, което е малко странно защото в Балкан Стар и в Рубин им търсят на оригиналните по 260-265лв.

 

 

Има няколко модела амортесьори за твоята кола. Напиши рамата и ще ти проверя точната цена на оригинални (Ратола).

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко модела амортесьори за твоята кола. Напиши рамата и ще ти проверя точната цена на оригинални (Ратола).

Поздрави! :mitsu-smiley:

XMCLRDA2AVF002754 ми е рамата. Но проблема не е толкова дали има амортисьори, а колко ще струват със смяната и др. салтанати, както и каква им е гаранцията и условията по нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Да изровя поредната тема и да питам - какви амортисьори е по-добре да си взема - SACHS BOGE или Kayaba? Има и вариант за Monroe, даже са доста по-евтини. Също така на някой подменяли ли са му гаранционно амортисьор, уж ги дават с някаква гаранция?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За BOGE да ти кажа,много добри амортисьори стига да намериш истинските. У нас по магазини,вносители и сервизи предлагат 99% ментета.Ментето с оригинала няма как да различиш,освен по кутията.На ментетата синьото по кутията е по-светло от на оригиналните,но едва ли ще имаш възможност да сравниш! Тази информация я имам на база личен опит,купувал съм поне 5-6 комплекта BOGE, всички са изкарвали между 7-8 и 15-16 месеца при разумно каране,което е нищо! Съветвам те да търсиш друга марка,пък дано и уцелиш читави,все пак сме в България-страната на чудесата!............................................доколкото разбрах и BOGE и SACHS,за вторично вграждане излизат от един и същи завод,преценявай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами водят се SACHS BOGE, явно са ги обединили. Става на въпрос да ги взема от официалните им вносители, само за Monroe-то офертата, която имам не е директно от вносителя, но ми казаха че ги подменят безпроблемно в гаранционния период от 3 години, стига стъблото да не е криво, тогава нямало начин. :shock:

За Kayaba-та някъде четох, че ги правели и в заводи из европа?

 

А ето горе-долу същата тема от нашия форум, намерена с помощта на Google: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=17922

 

Сега си мисля да гледам кое къде е произведено и колко е гаранцията и така да избирам.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

За да не създавам поредната тема за амортисьори, ще попитам тук:

 

Някой има ли впечатления от амортисьори Monroe? Питам, щото попаднах на едни такива в нета - =20&ProductAttributesFilter[carModel]=4809&ProductAttributesFilter_ProductClassID=5&page=1"]emk33

 

и понеже цената варира от 100-тина та до 160-180 лв.(Monroe Reflex), реших да попитам спецовете и препатилите тук. Иначе попитах в един два магазина и ми предложиха Kayaba за 180-200 лв./бр.

 

Митсубарата ми е Carisma 1,8GDI 2000 г. Интересуват ме предните Хамортисьори(единият ми е сдал багажа).

 

Благодаря.

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За каябата мисля, че е европейско пройзводство. (Носят се разни митове и легенди). А за Monroe за една и съща кола има 1000 вида амортисьори, нищо че тези за първоначално вграждане са само един тип. Има маслени, газови, двойнодействащи и не знам още какви и от там разликата в цените.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. А за Monroe за една и съща кола има 1000 вида амортисьори, нищо че тези за първоначално вграждане са само един тип. Има маслени, газови, двойнодействащи и не знам още какви и от там разликата в цените.

Сигурен ли си, че са само един тип за първоначално вграждане ?

Защо за другите коли има само по 2 вида на Монро, маслени и газови, а при Каризма има 6 вида амортисьори, 3 вида пружини :icon_doh: и 2 вида тампони за макферсън ? . :D

И вероятността да нацелиш грешните при поръчка е 1 към гьотере ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те нали си излизат по OEM номерата или по някакъв друг начин. Как ще се сбъркат? А има и два номера, за преди и след 03.99-та. Пише, че е "хидравличен двойнодействащ". С пружините нещата са малко по-сложни, но като имат цветна маркировка, мисля че и това не е проблем с намирането на правилните. Вече ако сбъркат нещо от магазина, може и да доставят част, която изобщо не е за тази кола, но това е друг въпрос. Моите с които си беше колата на втората година в сдадоха багажа и при поръчката на новите не знам защо, ама не ги сбъркаха, даже с безплатен монтаж бяха... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите с които си беше колата на втората година в сдадоха багажа и при поръчката на новите не знам защо, ама не ги сбъркаха, даже с безплатен монтаж бяха... :D

 

А какви бяха новите, ако не е тайна? Колко време караш с тях(новите) и има ли проблеми досега? Откъде ги взе и за колко?

 

а фабричните на моята газови ли са?

Май доста въпроси зададох..

Благодаря.

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С пружините нещата са малко по-сложни, но като имат цветна маркировка, мисля че и това не е проблем с намирането на правилните.

Та за какво викаш служат цветовете при пружините :icon_hmm:

Я обясни при Каризма кой цвят пружина с какъв диаметър е ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ами не съм се интересувал и не мисля, да го правя скоро. По принцип разликата в размерите е в предните при ръчката и автомата. За цветната маркировка някъде имаше една тема в галантния, раздел, ако ти се търси може да пуснеш един линк към нея.

 

А какви бяха новите, ако не е тайна? Колко време караш с тях(новите) и има ли проблеми досега? Откъде ги взе и за колко?

 

 

 

Boge Automatic от оторизиран вносител. Проблеми нямам никакви, много повече зор от нормалното са видели, заради нашите скапани пътища. След месец-два мисля да ги тествам и ако има нещо да се възползвам от гаранцията (2 години). Цената беше горе-долу колкото на OEM-ските ± няколко лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги ,някои били казал ако знае ,дали задните амортиьори на Спейс стара са еднакви с тея на каризмата ? Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са еднакви, но най-добре си купи нови. Амортисьора е част, която се амортизира и то много. Може и месец да не изкарат. Ако искаш виж в някой каталог, дали номерата са еднакви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям и аз нова тема някой чувал ли е за амортисьори MAGNUM TECHNOLOGY http://www.magnum-technology.com/ http://www.itsautobg.com/prod-firm.php?id_cat=14

Мнение коментари :spamer:

 

http://prikachi.com/thumbs/441/5505441.jpg

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,искам да споделя мнение за амортисьори ,,Монро''предни и задни купих ги от магазин ,,Техно-тех" т.е те са верига със 2 г.гаранция. Казват че са директен вносител на ,,Монро".Предните бяха около 130лв.задните малко по евтини,но задължително си купуваш капачките и тапите,а за да ти признят гаранцията искаха печат от сервиза където е монтажа.До сега съм нямал проблеми с тях ...държат.Да кажа за Каризмата моята не предлагат/Монро/ маслени само газови.Карам ги вече трета година

Редактирано от jimbim
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте! Ето малко помощ и от мен по-специално за хората дето пазаруват втора ръка:

Каяба са най-доброто качество според мен.

Монро е най-големият производител в европа и тук в европа имат най-добро съотношение цена/качество, което е факт.А и май каризма излиза от завода с такива.

 

А за каризма знам, че има:

2 или 3 вида предни амортисьори според конструкцията, не според това дали са маслени или газови, понеже имат 2 или 3 вида носачи, което води до същия брои биалетки :) ;

2 вида пружини;

и 2 вида тампони (горни)

 

1 вид - http://store.emk-33.com/product/644050/amortisyor-preden-desen-mitsubishi-carisma-1995-1-8-16v-optimal.html

стават за каризма, модели на volvo s40 ако не се лъжа, модели на space star и други модели на митсубиши

 

2 вид http://store.emk-33.com/product/408172/amortisyor-preden-lyav-mitsubishi-carisma-1995-1-6-monroe.html

стават за каризма 1.6 и 1.9d ,lanser ,colt (само ,че на лансера и колта ухото за биалетката е ненужно) ,space star 1.6

 

2 та вида обаче, не са взаимозаменяеми.

разликата е в леглото на пружината което е видно и от снимките, пружината, тампона на купето, диаметъра на стъблото,и начина на захващане на биалетката (едните са на амортисьора с ухо а другите са за носача с шпилка) ,а отворите за шенкела не съм ги мерил там нямам идея дали имат разлика.

..но никой завод няма да прави 1 вид амортисьор само за едни модел кола щото ше фалират :)

Редактирано от Zanev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко актуални цени за частите по ходовата част на Carisma 1,8 GDI 16V

 

Преден мост:

Амортисьори KAYABA 169лв за брой

Тампон на макферсона заедно с лагера 83лв за брой

Пружини 94лв за брой

Прахоуловители 30лв комплект МОНРО

==========================

Заден мост

Амортисьори KAYABA 120лв за брой

Пружини KAYABA 88лв за брой

Тампони комплект 6лв за 1 амортисьор

Прахоуловители 30лв комплект

============================

Тампони на задни носачи 2бр

Накрайник на кормилна рейка 1бр

шарнир преден 1бр

 

Всичко за около 120лв

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...