Премини към съдържание

Фаровете на Outlander


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Първо искам да поздравя всички на този форум. И аз от извесно време съм доволен собственик на марката. ;-)

 

Въпроса ми е към вас, като към по-опитните mitsu-води, дали има начин фаровете да светват автоматично през цялото време? В MMCS намерих опции за чувствителноста на сензора (Early, Somewhat Early, Late, etc) но там няма опция Always - и в момента се налага да ги светвам ръчно, което е доста неудобно. Има ли начин това да се конфигурира по някакъв начин?

 

Питах колегите на mutsu forum'a, но и там казват, че просто ги оставят на "On" и те сами загасват. Но много се надявам, че това не е единствения начин.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че си с новия Outlander, за съжаление няма такава опция. Обаче на предишната ми кола имаше нещо и като запя винаги ми светваха фаровете, така че може да питаш в БС да ли могат да ти го направят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз наистина не виждам смисъл, при положение че фаровете сами си изгасват като излезе човек от колата.

 

Моите са си винаги на "on". Лостчето не съм го пипал изобщо от как я имам колата. Само за къси-дълги. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

 

За съжаление опцията да го държа постоянно в "on" не ми харесва особено, защото: в такъв случай радиото (MMCS) и борд-компютъра става "тъмни", което е доста неудобно през деня. Ако ги нагласям в "ръчен" режим да светят винаги силно - през ноща трябва да ги връщам обратно - че иначе става много силно. А това е голяма играчка. Опцията с допълнително реле също не ми допада, тъй като 1) има проблем с ксенона и 2) не искам да добавям нещо, което може да се активира софтуерно а и не се знае как влияе върху гаранцията.

 

Обаче на руски форум за Аутлендър намерих това нещо:

 

Или казано в общи линии в официалния вносител в Русия активират софтуерно опция, която те наричат "Евросвет" :icon_blush:

 

Работи по следния начин:

 

когато фаровете са на "Auto" и навън е светло - светят само късите (без габаритите!), съответно навигацията и борд-компютъра са в "дневнен" режим и всичко работи както трябва. При загасяне на двигателя няма съобщение "Turn Off Light". Обаче когато става тъмно автоматично светат и габаритите и също така радиото и компютъра се превключват в нощния режим.

 

Точно това искам и аз. Някой знае ли, дали в Балкан-Стар могат да го направят и колко струва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...