Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Само да кажа , че открих телефона на въпросния пич, който ми фолира преди стъклата. Жоро 0888 771 118. Намира се на улица Панагюрище 42.

На всичкото отгоре открих някаква статия за него ...

 

 

"Българин стана 4-ти в състезание по затъмняване на автомобилни стъкла

 

23 Октомври 2007

 

Георги Недков стана 4-ти в състезание по затъмняване на автомобилни стъкла. Надпреварата се проведе като част от годишната конференция за Югоизточна Европа на световния лидер в производството на фолиа за стъкла LLumar на 14 и 15 октомври край езерото Балатон в Унгария.

 

Участваха 48 професионални монтажници от 7 държави - Унгария, Словения, Хърватска, Сърбия, Босна и Херцеговина, Румъния и България. Със своето 4-то място българинът се класира и за големия европейски финал през ноември в Германия."

 

Мисля днес да мина през гаража да ми даде оферта за фолиране на Колтчето :) По телефона ми каза около 180лв ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Само да кажа , че открих телефона на въпросния пич, който ми фолира преди стъклата. Жоро 0888 771 118. Намира се на улица Панагюрище 42.

На всичкото отгоре открих някаква статия за него ...

 

 

"Българин стана 4-ти в състезание по затъмняване на автомобилни стъкла

 

23 Октомври 2007

 

Георги Недков стана 4-ти в състезание по затъмняване на автомобилни стъкла. Надпреварата се проведе като част от годишната конференция за Югоизточна Европа на световния лидер в производството на фолиа за стъкла LLumar на 14 и 15 октомври край езерото Балатон в Унгария.

 

Участваха 48 професионални монтажници от 7 държави - Унгария, Словения, Хърватска, Сърбия, Босна и Херцеговина, Румъния и България. Със своето 4-то място българинът се класира и за големия европейски финал през ноември в Германия."

 

Мисля днес да мина през гаража да ми даде оферта за фолиране на Колтчето :) По телефона ми каза около 180лв ...

 

А той къде е тоя гараж, щото и аз трябва да затъмнявам и точно Llumar исках.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А той къде е тоя гараж, щото и аз трябва да затъмнявам и точно Llumar исках.

Ами нали написах адреса :) Панагюрище 42. Намира се близо до колелото на Сточна Гара. Аз съм готов :) тъкмо отидох да си взема колата. По късно днес или утре ще направя снимки и ще пусна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали написах адреса :) Панагюрище 42. Намира се близо до колелото на Сточна Гара. Аз съм готов :) тъкмо отидох да си взема колата. По късно днес или утре ще направя снимки и ще пусна.

 

Много съм разсеян изобщо не видях, извинявай. Добре ще чакаме снимките, а колко ти взе и какво фолио си избра?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола беше с 3 врати, а тази е с 5. За старата ми взе 150лв, а за тази 170. Понеже ме познава вече и знае , че съм му стар клиент може и да ми е направил някой лев отстъпка, но по-скоро не е ... както и да е.

Забравих да добавя ... фолиото което ми слага е не е Llumar, а е Madico - фирма не по- слаба от Llumar. Има и 3М, но той твърди , че не е по-добро от другите две марки, само дето е малко по-скъпо.

Не издава документ за гаранция , но щом си му бил клиент те помни (поне по физиономия) и казва , че имаш 5 години гаранция. Ако не го потърсиш за гаранция до 1-2 години , няма да го потърсиш и до 5 предполагам...

Старото ми фолио, което ми слага (на колата която продадох , но подържам контакти с купувачката) не е мръднало.

Та така :) Ако някой реши да си слага при него, му го препоръвам. Не съм ползвал услугите на по ефтини майстори , но мисля , че не съм сгрешил.

А да ... и другото което ми каза ... Американското фолио , което много хора хвалят пускало боя , докато го поставяш. Това не е нормално, а и говори , за ниско качество. lumar, Madico и 3M са утвърдени марки в продължение на много години ...

Ако карахме някой Форд-ове - да сложиш ефтино фолио, но с Mistubishi ... не ми се рискува :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега аз да се изложа. На мен ми е интересно (не, че ще слагам, просто питам) не се ли получават гънки на фолиото, все пак то е право а стъклата са с заоблени макар и с малък радиус... абе все едно да увиеш 1/2 сфера без да станат гънки което е невъзможно, освен ако фолиото е еластично (което не ми се вярва)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ми значи , фолиото си има еластичност. По време на монтажа , стъклото се мокри с вода за да може лепилото да не залепва веднага, и да има възможност за приплъзване и в същото време фолиото се нагрява с едни духалки , за да стане по-гъвкаво и разтегателно. Оформя се и се заглажда с разни пластмасови плоскости с различна твърдост според зависимост от мехура или неравността, която трябва да изгладят.

И те така :) накрая от където и да погледнеш не можеш да разбереш че е фолио ... само от вътрешната страна с продължително вглеждане можеш да откриеш ръба на фолиото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола беше с 3 врати, а тази е с 5. За старата ми взе 150лв, а за тази 170. Понеже ме познава вече и знае , че съм му стар клиент може и да ми е направил някой лев отстъпка, но по-скоро не е ... както и да е.

Забравих да добавя ... фолиото което ми слага е не е Llumar, а е Madico - фирма не по- слаба от Llumar. Има и 3М, но той твърди , че не е по-добро от другите две марки, само дето е малко по-скъпо.

Не издава документ за гаранция , но щом си му бил клиент те помни (поне по физиономия) и казва , че имаш 5 години гаранция. Ако не го потърсиш за гаранция до 1-2 години , няма да го потърсиш и до 5 предполагам...

Старото ми фолио, което ми слага (на колата която продадох , но подържам контакти с купувачката) не е мръднало.

Та така :) Ако някой реши да си слага при него, му го препоръвам. Не съм ползвал услугите на по ефтини майстори , но мисля , че не съм сгрешил.

А да ... и другото което ми каза ... Американското фолио , което много хора хвалят пускало боя , докато го поставяш. Това не е нормално, а и говори , за ниско качество. lumar, Madico и 3M са утвърдени марки в продължение на много години ...

Ако карахме някой Форд-ове - да сложиш ефтино фолио, но с Mistubishi ... не ми се рискува :rolleyes:

 

Ами по принцип и 3те фирми са Американски така че...И аз съм чувал че има много хубави немски фолия, но все пак Llumar всички в Америка слагат него най-много на коли специално (е и 3М де но не толкова мисля че, знам тъй като там съм живял) и го хвалят и там и тук. Така или иначе човека явно работи качествено, ще го пробвам и аз другата седмица сигурно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип и 3те фирми са Американски така че...И аз съм чувал че има много хубави немски фолия, но все пак Llumar всички в Америка слагат него най-много на коли специално (е и 3М де но не толкова мисля че, знам тъй като там съм живял) и го хвалят и там и тук. Така или иначе човека явно работи качествено, ще го пробвам и аз другата седмица сигурно.

Под "американско фолио" имах предвид едно дето продават ролката за около 20лв и опаковката е с американското знаме ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щях да правя снимки с фолираните стъкла, но 3 пъти мих колата (вечер) и на сутринта след дъжд и тополени пухчета не може да се познае. За това не съм пуснал още снимки ...

Ако решиш да си закараш колата колега, през някой почивен ден, кажи ако мога да дойда ;) може и да ти вземе по-тънко, затова че съм му "редовен" клиент :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щях да правя снимки с фолираните стъкла, но 3 пъти мих колата (вечер) и на сутринта след дъжд и тополени пухчета не може да се познае. За това не съм пуснал още снимки ...

Ако решиш да си закараш колата колега, през някой почивен ден, кажи ако мога да дойда ;) може и да ти вземе по-тънко, затова че съм му "редовен" клиент :)

 

Еми супер ше е ако дойдеш, да. Само да видя дали ше имам пари сега точно мама му стара. Но ще ти пиша едно ЛС ако реша да е тая събота и неделя. Иначе на снимките много добре изглежда фолийцето, и колата де. Тия джанти са си много силни. А черното е проклятие за кола в България, обаче и мойта е черна, за друг цвят трябваше да чакам общо 6 месеца, а за черната чаках 3. То черното много си ме кефи ама просто не е за кола в България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре а аз да питам все пак: Ако не ти е на врата задното стъкло можеш ли да го затъмниш? Тоест ако си нормална седан кола задното стъкло може ли да се затъмнява по закон? Щото в закона пише ако ти е на врата че може, а ако не е?

 

 

А и колега kr0tal утре отивам при твоя човек. На мен ми каза 250 лева за лансера. Ама ше ходя сутринта преди работа така че няма смисъл да идваш и ти.

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами както решиш :) начи по натам ще видим как са станали :)

Иначе относно закона, не знам какво да ти кажа. Новите модели в магазина са със затъмнени стъкла, но са само хеч-ове и комбита. Ако беше спортбек , щеше също да няма проблеми, но в твоя случай не знам какво да ти кажа ... но мисля , че няма да има проблеми (или поне се надявам :) ) Поздрави на адаша (Жоро) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами както решиш :) начи по натам ще видим как са станали :)

Иначе относно закона, не знам какво да ти кажа. Новите модели в магазина са със затъмнени стъкла, но са само хеч-ове и комбита. Ако беше спортбек , щеше също да няма проблеми, но в твоя случай не знам какво да ти кажа ... но мисля , че няма да има проблеми (или поне се надявам :) ) Поздрави на адаша (Жоро) :)

 

Май няма проблеми за задно стъкло доколкото разбрах. Аз му оставих колата преди малко, вечерта ше мина да си я взема. Проблема е че той ме предупреди че тия Лансери са с много натегнати уплътнения където се натрупвал абразив и може да се надере фолиото заради това. Каза че на един от първите Лансери, които е правил е имало някакъв такъв проблем. Така че май не трябва много много да се свалят задните стъкла. На теб каза ли ти нещо подобно, защото той май визираше всички Мицу-та?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май няма проблеми за задно стъкло доколкото разбрах. Аз му оставих колата преди малко, вечерта ше мина да си я взема. Проблема е че той ме предупреди че тия Лансери са с много натегнати уплътнения където се натрупвал абразив и може да се надере фолиото заради това. Каза че на един от първите Лансери, които е правил е имало някакъв такъв проблем. Така че май не трябва много много да се свалят задните стъкла. На теб каза ли ти нещо подобно, защото той май визираше всички Мицу-та?

Не ми е казвал нищо подобно ... но аз и моите задни стъкла не ги свалям много много ... просто рядко сяда някой отзад и за това си взех Колт, а не нещо по-голямо :)

Ами довечера ще кажеш как е ? М/у другото , ако ти остане време довечера или утре, може да пием по бира и да се похвалиш ;) ще видиш и моите как ги е направил ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз от едно известно време се замислям за затъмняване, ама много ме притеснява, че след време ще станат на балони или ще се разлепят... Като минавам покрай кола с тоя "ефект" и е отвратително. А после лесно ли се маха това фолио? Горедолу колко време издържа преди да се прецака?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е казвал нищо подобно ... но аз и моите задни стъкла не ги свалям много много ... просто рядко сяда някой отзад и за това си взех Колт, а не нещо по-голямо :)

Ами довечера ще кажеш как е ? М/у другото , ако ти остане време довечера или утре, може да пием по бира и да се похвалиш ;) ще видиш и моите как ги е направил ...

 

Вече я взех колата, с най-тъмното фолио стана много добре. Той каза че след месец ще има така от онова мъхесто нещо което се лепи на уплътненията и се решава тоя проблем с драскането, каза че ще е около 10-20лв., но някой друг ще трябва да го сложи щото се маха и кората за да се залепи хубаво. С удоволствие бих пил по бира ама ще трябва да го отложиме щото сега почнахме и ремонт вкъщи и с тая работа нямам време да се огледам, ужас е направо.

 

А относно появата на балони, ако е хубаво фолиото и монтажа добър, може да забравиш за балони. Този въпросния Жоро ми каза че на фолиото му дават 10 години и нагоре живот и каза че когато и да отида ако има балони или каквото и да е да му се обаждам и ще го оправи. А иначе ако се наложи да се маха фолиото може да се махне, трудно става но се маха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито :) ще усетиш разликата в горещите слънчеви дни ... вътре си става сянка (поне отзад) :) значителна е разликата в температурата през жегите! Вечер като има зад теб някой на фарове и свети в огледалата, няма никакво дразнене ;) Не знам само каква е видимостта с най-тъмното фолио вечерта, като караш или паркираш назад ... аз за това си сложих малко по-светлия вариант , който никак не изглежда светъл отвън ;)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито :) ще усетиш разликата в горещите слънчеви дни ... вътре си става сянка (поне отзад) :) значителна е разликата в температурата през жегите! Вечер като има зад теб някой на фарове и свети в огледалата, няма никакво дразнене ;) Не знам само каква е видимостта с най-тъмното фолио вечерта, като караш или паркираш назад ... аз за това си сложих малко по-светлия вариант , който никак не изглежда светъл отвън ;)

 

Видимостта е перфектна дори и вечера при паркиране. Няма никакви проблеми от тая гледна точка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видимостта е перфектна дори и вечера при паркиране. Няма никакви проблеми от тая гледна точка.

Да вижда се чудесно. При мене са затъмнени всички стъкла и е супер. :icon_thumbup:

Жоро Недков от София ми ги прави и съм много доволен. :icon_clap:

Сега се чудя дали и предното стъкло да не затъмня? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да вижда се чудесно. При мене са затъмнени всички стъкла и е супер. :icon_thumbup:

Жоро Недков от София ми ги прави и съм много доволен. :icon_clap:

Сега се чудя дали и предното стъкло да не затъмня? :icon_hmm:

 

На тебе ти е казал сигурно да не ги сваляш много много задните щото уплътненията са много стегнати на лансера и може да се надраска. Ти ще правиш ли нещо по въпроса, аз мисля все пак да си взема от тия неща дето се залепват на уплътнението и предпазват. Само дето ше трябва да се маха кората ама ше видиме кой ще го прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да вижда се чудесно. При мене са затъмнени всички стъкла и е супер. :icon_thumbup:

Жоро Недков от София ми ги прави и съм много доволен. :icon_clap:

Сега се чудя дали и предното стъкло да не затъмня? :icon_hmm:

Не си прави майтап ... зарежи предното. Може евентуално да му сложиш прозрачно фолио за да го заздравиш (заради камъчета и разни летящи неща) ако ти се харчат пари :)

 

afterdarq, няма ли да пуснеш една снимка да видим как е станало ;)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето снимки на мойто затъмняване. Фолиото е най-тъмното законно.

 

http://lh5.ggpht.com/_6jlZkqTD_8Q/SjiDveA3MUI/AAAAAAAAAM0/yksZbd4lhqE/s720/DSC00220.JPG

http://lh6.ggpht.com/_6jlZkqTD_8Q/SjiDv1P2C7I/AAAAAAAAAM4/Jw7bKiAGRRg/s720/DSC00221.JPG

http://lh4.ggpht.com/_6jlZkqTD_8Q/SjiDwWL6OII/AAAAAAAAANA/LuwkZ2e7TiE/s720/DSC00235.JPG

http://lh5.ggpht.com/_6jlZkqTD_8Q/SjiDw4BNdKI/AAAAAAAAANE/JIDlYoCT8Vs/s720/DSC00236.JPG

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...