Премини към съдържание

Повредена ключалка за багажник


Viper

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Днес реших да видя защо не мога с ключа да си отварям багажника (заяждаше ключа) и се заех - махнах кората и видях, че плъзгача за придърпване се е откачил от самия механизъм. Мислех да го закача но видях, че задната част на механизма е направо дезинтегрирана и заради това ключа заяждаше и не можеше да се отвори. Въпросът ми е възможно ли е да се отремонтира - да се замени част от механизма или трябва направо нова, знам че ако трябва нова най-вероятно ще трябва да сменя и ключовете, което не ме радва изобщо. Казвайте и чакам идеи, че ми писна винаги да ходя до шофьорското място само и само за да отворя багажника. :(

Поздрави :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Днес реших да видя защо не мога с ключа да си отварям багажника (заяждаше ключа) и се заех - махнах кората и видях, че плъзгача за придърпване се е откачил от самия механизъм. Мислех да го закача но видях, че задната част на механизма е направо дезинтегрирана и заради това ключа заяждаше и не можеше да се отвори. Въпросът ми е възможно ли е да се отремонтира - да се замени част от механизма или трябва направо нова, знам че ако трябва нова най-вероятно ще трябва да сменя и ключовете, което не ме радва изобщо. Казвайте и чакам идеи, че ми писна винаги да ходя до шофьорското място само и само за да отворя багажника. :(

Поздрави :icon_blush:

 

А самата ключалка работи ли? Онзи ден и аз разглобявах всичко, защото отказа да се отвори с ключа и установих, че е от самият патрон. Всичко се оправи с едно пръскане със смазка ;) Иначе самият механизъм не е много сложен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заяжда, и то много здраво - просто се опасявам даже да не счупя ключа. Иначе утре сутринта ще го пръсна, но идва и проблема със задната част, която си е счупена, не може да се захване самата "тел", която е за издърпване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах такава нова ключалка с ключове, но я дадох на някой май...

 

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=58435

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заяжда и то много здраво - просто се опасявам даже да не счупя ключа. Иначе утре сутринта ще го пръсна, но идва и проблема със задната част която си е счупена, не може да се захване самата "тел", която е за издърпване.

 

 

Ами тази "тел" се пъха просто в една дупка, и се залоства от една пластмаска, която не е много здрава. Тя да сработи ключалката, а пък другото може да се купи втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами утре ще направя една интервенция да видя как е и дали ще сработи.

 

Колега, не рискувай. Най-добре изчакай понеделник и отиди на ключар, за който има добри отзиви.

 

Ако си в София, бих ти препоръчал тези ключари. Намесвали са се няколко пъти на колите ми и съм доволен:

 

Намират се на кръстовището на "Дойран" и "Гоце Делчев", вход откъм "Гоце Делчев".

 

Дано да съм бил полезен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък не съм адекватен, та да ви попитам - за ключалка на багажника на Галант 97-03 г. ли говорите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък не съм адекватен, та да ви попитам - за ключалка на багажника на Галант 97-03 г. ли говорите?

 

Да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай с прискърбие следва да отбележа, че на моя са съкратили ключалката.

Тоест как са съкратили?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто се отваря само през лостчето за шофьорската седалка. Ако искаш я свали или си купи втора употреба и я занеси на ключар, да й смени шифъра или да ремонтира твоята. Ремонта или смяната на шифъра е 10-на лева. Ако искаш да ти я свалят от колата, пак 10-на лева. Аз ти препоръчвам един ключар, който се намира в началото на бул."Дондуков", до моста Чавдар. Поне 10 ключалки ми е направил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...