Премини към съдържание

Space Wagon-добър автомобил ли е?


Препоръчано мнение

Здравейте,фен сам на японските коли и карам маздичка,но семейството ми се увеличи и вече ни е малка.Много харесвам space wagon,

поглеждам често обявите и мога да кажа че се влюбих.Моля ви дайте ми всякаква информация за вагона.дизел или бензин,положителни и отрицателни качества,каквото се сетите.Благодаря ви предварително и дано скоро да стана ваш колега.Поздрави и както се казва със здраве...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, колега, чудесен въпрос!

За отрицателните качества - мога да посоча следните - пепелникът е на кофти място, но се свиква. И на задната врата няма дръжка и при кал и дъжд - като затваряш капака - се каляш.

Плюсовете се безброй!

Двигател:

2 литра, чудесен е. Еластичен и можеш да разчиташ на него във всеки режим на работа! Не е много сложен за обслужване, не са скъпи частите и ги има. Вози изключително добре, много просторен и всичко е на изключително удобно място..... Без пепелника.... Много добър автомобил!

Бензин или дизел - никой няма да ти отговори. Там ти ще си решиш. Ако питаш мен - газ. Този автомобил носи и на обикновена АГУ, никакъв проблем, макар че аз си сложих ГИ.

Още един съвет - не ограничавай изборът си само до Вагон, обърни внимание и на по-малкото му братче Ранър. Всичко написано за Вагона важи с всичка сила и за Ранърчето. Една идея по-къс, малко по-малък багажник, но е повече от достатъчен! 1.8, чудесен двигател.

Бе което и да вземеш - няма грешка! Това са железни машини!

Ходовата част (тук никой не може да даде 100% гаранция, че не се зане състоянието), но за 65 000 км съм сменил кормилни накрайници, две биалетки и тампони на реактивните щанги (общо към 400 лв)

Двулитровият двигател е с една идея по-скъпо обслужване. (има балансиращи валове)

Другото е едно и също.......

Вземай! Страхотни са!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей приятел това с пепелника ми хареса ,но при мен този минус няма да е активен защото съм непушач.Описанието ти беше много обширно за което ти благодаря.Ще се се похваля когато се сдобия с вагон.Чао и до скоро :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сериозен! Това е единственото нещо в купето, което може да ти е неудобно! След като не пушиш - няма да имаш НИКАКВИ дразнещи неща

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се сложи Газ на новите Спейс Вагони, доколкото знам са ГДИ мотори?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се сложи Газ на новите Спейс Вагони, доколкото знам са ГДИ мотори?????

Така е.ГДИ мотори са и не стават на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Rosko подробно е описал всичко. Колата е прекрасна. Много бързо се свиква с нея и после в какъвто и автомобил да седнеш имаш усещането, че нещо не е както тябва. Може би защото е малко по-висока и с прекрасна видимост както при шофиране, така също и при паркиране. Аз се сещам за още един малък недостатък. Ако си любител на високите скорости да знаеш, че след 130-140 км/ч колата става малко по шумничка. Говоря за 2 К двигаеля. На мен не ми пречи, пък и рядко я натискам толкова много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранърчето съм го изпъвал до 190....... За опит, разбира се. Верно шумничко, но е сериозно съпротивлението с въздуха! И въпреки, че е много добра аеродинамиката (рядко се залепва муха на предното стъкло) - все пак си е висок автомобил и няма как да е иначе!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. Карам спеис рънър дизел,доволен като цяло,чудесна кола.Минус е това че е шумна при по висока скорост,може би защото е дизел.Имам предвид шум от двигателя. Разход на гориво 9 на сто. :first: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също искам да ви разпитам за Спейс вагона, щото ми го предлагат на добра цена, но не съм карал Митсубиши досега и не знам дали да го взема. Здрава ли е колата, скъпа ли е поддръжката, къде бихте ми препоръчали да я правя? Колко струва подмяната на масла и ремъци и т.н. Много ще ми помогнете, благодаря

:icon_blush: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По въпросите.

1 - Да

2 - Средно скъпа

3 - При Пламен (DJ Tymbu) или Ратола-Пловдив

4- Около 500 (с оригинални) за 2к мотора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моя съвет е .............да внимаваш в какво състояние е , и задължително огледай да не е удряна, защото нашата беше удряна и сега имаме ядеве .....големи. Иначе сме много доволни от колицата, удобна, голяма, харчи сравнително малко. Нямам забележки. Вози доста добре. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази , за която говоря е 2000г. 2,4л. 150 к.с. Досега съм карал немски коли и 500лв. за обслужване ми се струват много, но пък и колите не могат да се сравняват. Притеснява ме само ( не знам дали си внушавам ) , че вътре влизат изгорели газове, от какво може да е това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.4 е ГДИ двигател. Него можеш да го обслужваш при Пламен (DJ Tumby). Не те съветвам да го даваш на друг да го пипа. И задължително преди да го купиш изчети всичко за тези двигатели, ползвай търсачката, има писано много. Свържи се с Пламен или с Milen_z и те да ти кажат какво да гледаш, че може да побелееш после.

Хайде, колега, късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази , за която говоря е 2000г. 2,4л. 150 к.с. Досега съм карал немски коли и 500лв. за обслужване ми се струват много, но пък и колите не могат да се сравняват.

 

Колега, искаш да си купиш кола втора употреба за 5 цифрена сума а 500 лв. ти се виждат много за обслужване и то с оригинални консумативи? Няма да сравняваме автомобилите, на Г2 ангренажния ремък му е 12 лв. Не знам колко ще е за 2.4 мотора но в никакъв случай няма да е под тази сума. Останалото е компромис. Както те посъветва Роско - прочети за този мотор че после да няма въпроси - ама не става за газ ;), никой не му разбира.

И да се похвалиш после с автомобила, ще видиш какво е удоволствието от шофирането и чувството зад волана, както каза един колега че после като седне в друг автомобил усеща че все нещо не му е наред :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Чудесен семеен автомобил. Имам го от една година-бензиновия вариант.Освен началното обслужване и реглаж на предница,друго не съм правил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...