Премини към съдържание

Препоръчано мнение

От прочетеното до сега,разбрах само едно-на атмосферен двигател почти няма смисъл да се слага "чип тунинг".И само за сведение да кажа,че въпросния чип,не е нищо повече от подмяна на оригиналната програма на работа на ЕКУ-то,с нова по-добре оптимизирана.Има доста теми разисквани във форума по този въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То смисъл има, просто е нерентабилно. Да струваше този чип 50-100 лв., съгласен съм. Ама да струва 700-1000 лв. което е значителен процент от себестойността на една стара кола...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя чип е просто пачната версия на EEPROM-а на ECU-то. Не вярвам да вземат да ти сложат някакво Racing Prototype ECU, като във NFS-то :D ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте на атмосферни коли няма смисъл, особенно ако колата е до 10000лв... най-добре се отразява на турбинираните мотори, най-масово се полза при новите дизели. Причината е в това, че дизела е тунингован на обратно, т.е. понижена му е мощността заради вредните газове и емисий който отделя. Ако на някой не му пука, че колата ще му пуши малко повече при високите обороти с/у 1000лв вдига м/у 20 и 30 коня според мотора. Мен не ми пука и Ситроена се обзаведе с такова нещо от 138 стана 168... и си се чуства доста стабилно, а й колкото и странно да звучи, почна да харчи по-малко в високите обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте на атмосферни коли няма смисъл, особенно ако колата е до 10000лв... най-добре се отразява на турбинираните мотори, най-масово се полза при новите дизели. Причината е в това, че дизела е тунингован на обратно, т.е. понижена му е мощността заради вредните газове и емисий който отделя. Ако на някой не му пука, че колата ще му пуши малко повече при високите обороти с/у 1000лв вдига м/у 20 и 30 коня според мотора. Мен не ми пука и Ситроена се обзаведе с такова нещо от 138 стана 168... и си се чуства доста стабилно, а й колкото и странно да звучи, почна да харчи по-малко в високите обороти.

Това е много хубаво, само дето как разбра колко коне си спечелил? Не ми се вярва да си се мерил на дино? Иначе съм напълно съгласен че новите комън рейли си плачат за чипване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми така го дадоха по каталог... все ми е едно честно казано :) Нали са повече и важното е, че се усеща

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...