Премини към съдържание

Проблем-Каризмата ми не върви на бензин...


Препоръчано мнение

Здравйте,колеги.Искам да споделя с вас огорчението си...На скоро си купих Каризма с газова уредба.Автомобилът си върви добре на газ,обаче още като го купих не вървеше на бензин...глъхне и изгасва.Помислих,че може да са дюзите,но уви оказа се ,че са чисти.Казаха ми да проверя на Елкон-може да е някаква ламбда сонда или нещо...Някой ако е имал подобен проблем или може да ме посъветва как да постъпя ще му бъда благодарен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно се е сдухала бензиновата помпа. Проверете налягането и дебита. Сменен ли е горивния филтър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно се е сдухала бензиновата помпа. Проверете налягането и дебита. Сменен ли е горивния филтър.

Възможно е да е бензиновата помпа да,макар ,че пали на бензин ,но не поддържа оборотите,а горивния филтър не е сменян ,но нали е един и същ независимо на какво гориво работи колата?Впонеделник ще карам колата на сервиз да я погледнат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горивният филтър е само за бензина! :rolleyes: Ако колата е карана дълго време с малко бензин е възможно да е задръстен с утайки от резервоара. Това е често явление, когато колата е на газ и бензин има колкото да запали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горивният филтър е само за бензина! :rolleyes: Ако колата е карана дълго време с малко бензин е възможно да е задръстен с утайки от резервоара. Това е често явление, когато колата е на газ и бензин има колкото да запали.

А възможно ли е да дава някаква грешка компютъра-казаха ми че и това е възможно и ако това е така някой знае ли в Пловдив подходящ сервиз със тестер с букса подходяща за моята кола? А относно ул."Гарибалди"-къде е това в кой град и какво има там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешките са за информация относно възникнал проблем. Сами по себе се те не влияят на работата на автомобила, и тренето им не решава проблемите, а напротив дори затруднява. Защото когато някой прехвален маистор ги изтрие, следващия след него неможе да се ориентира къде и какво да търси.......

Гарибалди е улица в Пловдив, там се подвизавам аз. Имам и диагностична апаратура и всичко необходимо да ти погледна колата, но да не е днес.......Леко съм болен, от няколо дни и си седя на топло в къщи...... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да дава някаква грешка компютъра-казаха ми че и това е възможно и ако това е така някой знае ли в Пловдив подходящ сервиз със тестер с букса подходяща за моята кола?Аотносно ул."Гарибалди"-къде е това в кой град и какво има там?

Сервиза е Мilen_z та обади му се на човека да ти каже болестите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гарибалди е улица в Пловдив, там се подвизавам аз. Имам и диагностична апаратура и всичко необходимо да ти погледна колата, но да не е днес.......Леко съм болен, от няколо дни и си седя на топло в къщи...... :icon_blush:
Еееее ... най после се престраши, да му направиш на човека предложение, на което не може да откаже......... :icon_clap: ......Два дена го държите в напрежение(и ти и Вальо), а питаш ли го той дали не е болен, след като колата му е болна........ :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешките са за информация относно възникнал проблем. Сами по себе се те не влияят на работата на автомобила, и тренето им не решава проблемите, а напротив дори затруднява. Защото когато някой прехвален маистор ги изтрие, следващия след него неможе да се ориентира къде и какво да търси.......

Гарибалди е улица в Пловдив, там се подвизавам аз. Имам и диагностична апаратура и всичко необходимо да ти погледна колата, но да не е днес.......Леко съм болен, от няколо дни и си седя на топло в къщи...... :icon_blush:

"Гарибалди" казваш...Ами, като че ли сме комшии:)Аз живея на "Владивосток". Какво ще кажеш за утре тогава по някое време? На кой номер е сервиза?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там живея..... и все още работя. Че в сервиза още няма ток.......ехх EVN..... :argue:

Че къде на Владивосток......сега да не се окаже че си гледаме в терасите..... :icon_blush: .......Я се покажи и ако видиш да махам от някъде ....идвай..... :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там живея..... и все още работя. Че в сервиза още няма ток.......ехх EVN..... :argue:

Че къде на Владивосток......сега да не се окаже че си гледаме в терасите..... :icon_blush: .......Я се покажи и ако видиш да махам от някъде ....идвай..... :hysterical:

:)На "Владивосток"6, ама сега съм на работа ,не съм вкъщи, та затова ти казвам - ако искаш утре...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В профила ми има телефона, звънни ако съм по-добре ще я погледна......

ОК, мерси! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте,колеги.Искам да споделя с вас огорчението си...На скоро си купих Каризма с газова уредба.Автомобилът си върви добре на газ,обаче още като го купих не вървеше на бензин...глъхне и изгасва.Помислих,че може да са дюзите,но уви оказа се ,че са чисти.Казаха ми да проверя на Елкон-може да е някаква ламбда сонда или нещо...Някой ако е имал подобен проблем или може да ме посъветва как да постъпя ще му бъда благодарен!

 

Ако не сте локализирали проблема, ще се радвам да помогна, като ти дам да експериментираш на втората ми Каризма. Предложението ми е да си намериш някой кадърен майстор с необходимите инструменти, да докараш колата до Перник и да почнете по метода на пробите и грешките да заменяте частите за които се съмнявате с тези от моята кола.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите бяха в ужасно състояние. Като дръпна кабелите на втора и трета дюза нямаше разлика в работата. Изчистих ги сега е много по добре но пак не е както трябва. Изключа ли дебитомера да мине в сервизен режим, двигателя започва да работи перфектно, като нов. Но закача ли дебитомера и край. А дебитомера според данните които вади е идеален, но факт е че колата е гърмяла на газ.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има клапа, има и проблем при гръм. Моята поне 10 пъти гърмя, докато и наглася дебита и нямам никакви поражения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма клапа, няма и плочка.....как е направена.....с една надупчена тръба. А относно гърменето не е нужно да гърми 100 пъти, може и само един път да докара проблеми. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разчитайте на клапите! На предишна кола имах две, но след един гърмеж събирах кутията на въздушния филтър с метла от асфалта. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,отново.Искам да ви кажа с огорчение ,че засега решение на моя проблем няма...Според Милен компютърът не е виновен,т.е. всичко е замерено и работи добре.Остава единствен заподозрян само дебитомера,но преди да предприема стъпка към закупуване на нов или втора употреба бих искал да направим една проба с Милен.Затова моля,ако има някой в Пловдив или околността с Мицубиши Каризма 98г. 1.6 GLX двигател или има дебитомер от такава кола и е съгласен да направим 5 минутна проба при Милен (ул."Гарибалди" 9) нека пише в тази тема.Ще Ви бъда много благодарен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Kолеги,проблемът е решен!Днес си купих от една морга в Пазарджик дебитомер и всичко си дойде на мястото...Дано сега и разхода да падне малко ,че без дебитомер по мои изчисления разхода беше около 12 л. на 100 км...:(Можем да затворим темата.Успех на всички ,които имат проблем и безаварийно каране :mitsu-smiley: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги,проблемът е решен!Днес си купих от една морга в Пазарджик дебитомер и всичко си дойде на мястото...Дано сега и разхода да падне малко ,че без дебитомер по мои изчисления разхода беше около 12 л. на 100 км...:(Можем да затворим темата.Успех на всички ,които имат проблем и безаварийно каране :mitsu-smiley: !

Ще падне, но все пак отиди пак до Милен.................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Няма клапа, няма и плочка.....как е направена.....с една надупчена тръба. А относно гърменето не е нужно да гърми 100 пъти, може и само един път да докара проблеми. :icon_blush:

 

Моята до сега не беше гърмяла .. е гръмна само веднъж и беше достатъчно да скапе дебитомера .. :( важното е че си намери нов :) , а до колегата Румен Стефанов имам едно питане , за колко пари си взе дебитомер-а ?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...