Премини към съдържание

Проблеми с тока, празния ход и АБС


Препоръчано мнение

Днес най накрая ми направиха компютърна диагностика и резултатите са следните:

Ламбда сонда-ok

Отработени газове-ок

Стъпково моторче-ок

Дебитомер-ок

Горивен филтър-ок

Въздушен филтър-ок

Свещи-ок

Кабели-ок

и още.........и всичко ок!

Регулираха оборотите,и сега рабити нормално на 900 об.а при включени консуматори,климатик и др.на 800.Всичко точно не ги колебае перфектно!

Обаче компютара не е записал никакви грешки,а един стар проблем остава и незнам вече каде да го търся!

Като запаля колата студена оборотите отиват на 1000 и падат до 0 и колата изгасва!

А ако като запаля колата и дам гас оборотите си отиват над 1000 аха да изгасне падат до 100 и се връщат на 900 и замръзват!

Ако някои знае каде е проблема моля да помага за да го оправям и да съм спокоен :mitsu-smiley:

Ако имаш път към София - отбий се и ще ти кажа всичко, малко се съмнявам в диагностиката която са ти направили............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да нямам ще гледам да те посетя когато имам възможност,защото изглежда не всеки може и знае да пипа по тази кола!

Иначе диагностиката ми я правиха във сервиз Bocsh в Дупница за които се чуват само хубави неща,а и знам че са правили и други еклипси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да нямам ще гледам да те посетя когато имам възможност,защото изглежда не всеки може и знае да пипа по тази кола!

Иначе диагностиката ми я правиха във сервиз Bocsh в Дупница за които се чуват само хубави неща,а и знам че са правили и други еклипси.

 

 

Според мен това е от стъпковото. То може да е ок, но да е замърсено. Пробва ли да го извадиш и почистиш. Направо можеш и целия дросел да поочистиш, ако не си го правил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е от стъпковото. То може да е ок, но да е замърсено. Пробва ли да го извадиш и почистиш. Направо можеш и целия дросел да поочистиш, ако не си го правил.

Ами и дросела съм чистил и стъпковото.

Стъпковото сме го мерили както каза DJ`я и беше ок!

Днеска в сервиза направиха същото,пак чистиха дросела и пак свалиха,мериха и чистиха стъпковото моторче и пак същия резултат,обаче ми е много интересно едно нещо,там в този сервиз не ни позволиха да гледаме как се прави колата,иначе час и половина ровичкаха по нея и накрая гледах де понеже нахалствах ама...... уви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В ръководствата,където се описват възможните причини за даден проблем,почти винаги е споменат и евентуален проблем в ЕКУто.При мен например с различни ЕКУта оборотите на празен ход,при студен старт са различни/варират с 500об/мин/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,не,не не е в еку,то никой неможе да го хване този проблем,днес цял ден обикалям по майстори и си е същото.......паля оборотите падат долу аха да изгасне разтриса се и ги стабилизира на 900!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,не,не не е в еку,то никой неможе да го хване този проблем,днес цял ден обикалям по майстори и си е същото.......паля оборотите падат долу аха да изгасне разтриса се и ги стабилизира на 900!

Ако скоро да ти се намира път към София, мини да го оправим ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Има един мосфет в ECUто дето като се препече и се проявява в стъпковото, щото го управлява. Намери кой да ти разглоби компа, да го погледне. Стъпковото също се чисти трудно, с контактен спрей и играчка. Може да не са ти го направили като хората и да се заблуждаваш, че е вред срещу дадената сума :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...