Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Съвет за скоростна кутия моля


Препоръчано мнение

Здравейте на всички честита нова година и всичко най хубаво на клуба и членовете му.

 

 

По въпроса: Скоро ще започва и моя проект за плимута.Та интересува ме скоростната кутия на 4г63 и 4г63Т дали са еднакви и ако не са коя до колко кс издържа.Защотот моята е от 1.8 90кс и ако не я сменя ще стане страшно.А също така ако някой има представа от каде да намеря такава кутия ще съм благодарен.

Благодаря предварително на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички честита нова година и всичко най хубаво на клуба и членовете му.

 

 

По въпроса: Скоро ще започва и моя проект за плимута.Та интересува ме скоростната кутия на 4г63 и 4г63Т дали са еднакви и ако не са коя до колко кс издържа.Защотот моята е от 1.8 90кс и ако не я сменя ще стане страшно.А също така ако някой има представа от каде да намеря такава кутия ще съм благодарен.

Благодаря предварително на всички

Ако е F5M32,33 мисля че ще понесе около 250 коня...........тази кутия се слага на Еклипс Д22А или Галант Е33А с мотор 4G63 150 коня..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е F5M32,33 мисля че ще понесе около 250 коня...........тази кутия се слага на Еклипс Д22А или Галант Е33А с мотор 4G63 150 коня..........

Мерси за инфото.А каква да търся за над 300 кс за 4г63

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

F5M22 е мн. крехка вътре,с мн тънки валове.F5M31 се слага на Еклипс 1Г,на Еклипс Спайдер,Галант; F5M33 e за Еклипс 1Г Турбо FWD.Валовете на М31 и на М33 са еднакво дебели-имат разлика в предавателните числа.Има мн. вариации разбира се,но мисля,че по-често срещаната М31 е с крайно предав.число 4.95,което означава мн. къси скорости.М22 е с около 4.20. Маховиците за трите кутии също са различни.Стартера е един и същ.По-лесно ще намериш М31 от Еклипс,но мисля,че е не по-малко корава от тази на турбо модела,съдейки по еднаквите размери на "карантиите"вътре.А колко коня може да издържи една кутия?.....Преди 1-2 години наше Ево с около 500-600к.с. и със специално подсилена ск.кутия в Австралия мисля,я строши още на тренировъчния старт на драг състезанието в Гърция,понеже организаторите намазали пистата със смола за по-добро сцепление.И със сток кутията после станаха втори или трети!!!!И какъв е извода? На кола,жена и скоростна кутия-трудно можеш да случиш. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

F5M22 е мн. крехка вътре,с мн тънки валове.F5M31 се слага на Еклипс 1Г,на Еклипс Спайдер,Галант; F5M33 e за Еклипс 1Г Турбо FWD.Валовете на М31 и на М33 са еднакво дебели-имат разлика в предавателните числа.Има мн. вариации разбира се,но мисля,че по-често срещаната М31 е с крайно предав.число 4.95,което означава мн. къси скорости.М22 е с около 4.20. Маховиците за трите кутии също са различни.Стартера е един и същ.По-лесно ще намериш М31 от Еклипс,но мисля,че е не по-малко корава от тази на турбо модела,съдейки по еднаквите размери на "карантиите"вътре.А колко коня може да издържи една кутия?.....Преди 1-2 години наше Ево с около 500-600к.с. и със специално подсилена ск.кутия в Австралия мисля,я строши още на тренировъчния старт на драг състезанието в Гърция,понеже организаторите намазали пистата със смола за по-добро сцепление.И със сток кутията после станаха втори или трети!!!!И какъв е извода? На кола,жена и скоростна кутия-трудно можеш да случиш. :D

Да ,може би е така............но не става въпрос за 22 а за 32 и 33 ,може би най добре е както ти казваш 31...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи М31 слагат на 2 генерация еклипс спайдър турбо, което само по себе си значи, че си е издържлива. М33 си е яката работа. Вече има едни кодове, които са на края на номера на кутията и така и не мога да открия информация за различните видове и какви са разликите.

 

Иначе като габарити тези, които са за 1г са еднакви, стига да не са от 1.8

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лео,М22 е по-малка на габарити и по-лека естествено.Не знам дали я слагат на Еклипс,но моя Талон беше с такава.Коша мисля е еднакъв на 1.8 и 2.0 л. и трябва да влиза и по-голямата кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

полуоските са еднакви , кодовете или последните цифри показват предавателните числа на всички предавки...........вкл. и на дифа.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за този номер какво можеш да ми кажеш

F5M31-2-ZVZT

Специално за тази кутия това значи следното:

Кутията е с ръчно сменяеми скорости, 5 предавки , за Еклипс D32A 4G63 Doch Turbo ,предавателните числа са както следва:

1-ва пред. - 2.846

2-ра пред. - 1.833

3-та пред. -1.217

4-та пред. -0.888

5-та пред. -0.731

R-th пред. -3.166

Диф.-а е -4.913

спидометъра е 29/36

Доволен ли си ? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да! :) Ако споделиш къде взимаш тази информация ще съм адски доволен :)

Еми това не мога да ти кажа............конфиденциална информация е за която ми струва пари...............т.е. купуваш си каталог и така......всеки майстор си ги има тези неща ............но мога да ти кажа ако те интересува за нещо друго,, само че на лични.............. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и така обсъждате скоростни кутии за турбо да вметна едно въпросче-блокът на нормалния 4G63 и турбинизирания еднакви ли са(май се водеше 6 болтов) и разликите големи ли са? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми това не мога да ти кажа............конфиденциална информация е за която ми струва пари...............т.е. купуваш си каталог и така......всеки майстор си ги има тези неща ............но мога да ти кажа ако те интересува за нещо друго,, само че на лични.............. :yes3:

 

Аз що си мисля че всичкото service manual го има в нета?

 

Така и така обсъждате скоростни кутии за турбо да вметна едно въпросче-блокът на нормалния 4G63 и турбинизирания еднакви ли са(май се водеше 6 болтов) и разликите големи ли са? :icon_blush:

 

Мисля че единствената разлика беше в буталата... а от мен да знаеш, нормалния 4G63 е точно Т модела, другото е пълнеж ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се отклонявайте от темата. Ето една друга по твоя въпрос - в нея може да обсъждаме:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4047

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...