Премини към съдържание

Скоростна кутия


МИХТИ

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам проблем :help: Не знам от кое място се проверява нивото на маслото в скоростната кутия :icon_hmm: А другия ми проблем е, че искам да си сменя маслото, но не мога да разбера от кое място се налива :confused1: А поне си мисля че знам къде е пробката за оттичането му. Поправете ме ако греша, обаче мисля, че е до мястото, където влиза щангата на скоростния лост. В тази зона има един стърчащ болт и мисля, че е от там :icon_n_ermm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отивай при Пламен (DJ Tymbi) ! :)

И аз се сетих за това, ама съм много сложен с времето. А колата ми трябва :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз се сетих за това ама съм много сложен с времето,а колата ми трябва :icon_crying:

После може и да почакаш дълго време и доста пари като я скапеш ................

Пробката за източване на маслото ти е за ключ 27 (или 24, не си спомням точно) по това ще се ориентираш кой болт да развиеш.......... пробката за наливане на маслото ти е ключ 17 и се намира горе долу на една линия с долната помпа на съединителя............. с какво ще налееш новото масло???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

После може и да почакаш дълго време и доста пари като я скапеш ................

Пробката за източване на маслото ти е за ключ 27 ( или 24 , не си спомням точно) по това ще се ориентираш кой болт да развиеш..........пробката за наливане на маслото ти е ключ 17 и се намира горе долу на една линия с долната помпа на съединителя.............с какво ще налееш новото масло???

27-е точният ключ.... :D А пробката е на диференциала, под вътрешното каре.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:spam: И в тоя ред мисли харесвате ли Mobil 1 за масло за скоростите ?

Не......... недей слага това масло, каква ирония....... току-що пак си смених маслото в кутията, тъй като бях с въпросното Мобил и го траях точно 200 км. и го изхвърлих.............. просто Мобил-а е гръцко рафинирано масло.......... само така си обяснявам този факт..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Не......... недей слага това масло, каква ирония....... току-що пак си смених маслото в кутията, тъй като бях с въпросното Мобил и го траях точно 200 км. и го изхвърлих.............. просто Мобил-а е гръцко рафинирано масло.......... само така си обяснявам този факт..........

"

 

 

 

А кое масло е най-подходящо и от къде е най-добре да се вземе?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Не......... недей слага това масло, каква ирония....... току-що пак си смених маслото в кутията, тъй като бях с въпросното Мобил и го траях точно 200 км. и го изхвърлих.............. просто Мобил-а е гръцко рафинирано масло.......... само така си обяснявам този факт..........

"

А кое масло е най-подходящо и от каде е наи добре да се вземе?

Кастрол, пълна синетика. Купува се от вносителя - Мотобул. Не съм сигурен, че цената ще ти хареса....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол, пълна синетика. Купува се от вносителя- Мотобул. Не съм сигурен, че цената ще ти хареса....

 

:icon_thumbup: Благодаря за инфото, а относно цената смятам, че за Галантчето или най-доброто или нищо, тоест цената няма никакво значение.

Още веднъж хиляди благодарности за информацията. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена правих ремонт на скоростната кутия . Става въпрос за 2.5 V6 97 година . Смених всичките 6 лагера на скоростната кутия, като лагерите излязоха 740 лв всичките. Единия от тях - най-скъпия струва 170 лв, докато останалите са по-евтини. Всичките са оригинални на Митцубиши . Включително смених и комплект съединител (450 лв) и в момента колата върви като електричка, не се чува. Колкото до маслото - сложих от абсолютно същото Кастрол пълна синтетика, литъра е 27 лв, като ръчната скоростна кутия по каталог събира 2.2 литра . Ами това е от мен, хайде със здраве.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена правих ремонт на скоростната кутия . Става въпрос за 2.5 v6 97 година . Смених всичките 6 лагера на скоростната кутия като лагерите излязоха 740 лв всичките , единия от тях най-скъпия струва 170 лв докато останалите са по евтини всичките са оригинални на митцубиши . Включително смених и комплект съединител (450 лв) и вмомента колата върви като електричка , не се чува , колкото до маслото сложих от абсолютно същото Кастрол пълна синтетика литъра е 27 лв като ръчната скоростна кутия по каталог събира 2.2 литра . Ами това е от мен айде със здраве

Егати тежките цифри. Същите части, които аз си купих от САЩ, ми струваха наполовина.... също толкова оригинални и абсолютно аналогични. Имал ли бол пари, платил си, както се казва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, лека корекция. 440 лв са 6-те лагера, съжалявам, вместо 4 съм написал 7. Иначе с доливането на масло и труда на майстора тоест + 250 лв, работата пак отива нататък :) Но лагерите са 440 лв прощавайте.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не искам да обиждам никой! Карам Японски коли с автоматични скоростни кутии от 20 години, но в България мога да кажа кои са Корифеите на автоматите: Вальо - Джемини (не работи, само управлява сервиза), Коко - Бистришко шосе (не работи, само управлява сервиза) и имаше един пич в сервиз Нисан, който беше на Бистришко шосе, после се премести в сервиза в Студентски град, загубих координатитe, обаче беше УНИКАЛЕН на японските автоматици и вариоматици. Да не говорим за механичните ск. кутии. Правил ми е 3 автомата и 2 механични кутии, още работят като Швейцарски часовници и до днес. Мисля че се казваше Ивайло и ми е правил и скорости и на Инфинити . Ултра светнат, ако някой го познава да даде координати, защото се загуби този човек, а е много ценен !!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...