Премини към съдържание

Лостче на чистачките?


sodar

Препоръчано мнение

Има то се вижда на 1-вата и 2-рата снимка. То е набраздено, като на парното врътките.

 

При мене няма такава екстра и затова попитах - защото имам намерение да си търся такова лостче за Space Star-а.

Че сега често ръми и много ме дразни липсата на регулиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не мисля, че е толкова фатано, ако липсва, но на практика е много удобно да се регуират чистачките. Има моменти, в които нито си да ги пуснеш, нито да ги спреш, тогава върши перфектна работа тази екстра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Pepper моето излизаше по същия начин и както ти бях писал лепиш с моментно лепило и нямаш грижи.Капваш го точно ,където трябва да влизат тези крачета.Лошото в цялата ситуация е момента,в който не даи боже се наложи да се отваря пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми Ники77, аз за това направих по-лек вариянт. Скъсах от кутия цигари мако картон и го пъхнах като подложка, легна перфектно, тъй като го нахлузих с известни усилия. Не исках да слагам лепило точно поради тази причина, като дойде момента за сваляне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто не съм се замислял за подобен вид импровизация.Хората за това казват два пъти мери един път режи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според вас какви са ми шасовете да разглобя ключа на бутона за задното стъкло, без цялостно разглобяване на лоста ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз да не отварям нова тема. Значи имам проблем с чистачките, ако някой го е имал нека сподели или ако знае от какво се получава. От известно време съм забелязал, че едната чистачка не чисти хубаво. Най-накрая смених самите чистачки, защото си мислех, че е от тях, но уви като се загледах по-детайлно, забелязах, че едното рамо е разбито в основата, не е пружинката 1000%. Та като тръгне нагоре да чисти и цялото рамо се повдига и чистачката се повдига, бърше въздуха. Та преди да съм я разпарчатосвам, кажете моля подлежи ли на ремонт или да търся по колегите на части механизъма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ти е разбита оста на чистачката - от там и движението става като по ексцентрик. Но така или иначе, дори и ново или здраво да си търсиш, то пак ще трябва да се разглоби. Че можеш и сега да го разпарчатосаш и да се види може ли да се възстанови нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или е разбито самото рамо в основата, или оста е крива или в най-лошия случай е разбито там където лагерува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сетих за още нещо. Да не са сваляни целите рамена и да са разменени по погрешка. Тъй като самите ъгли на чупене на ляво и дясно рамо - са различни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите коледи!

 

Аз определено съм склонен да вярвам, че е разбито в основата механизамчето, по простата причина, че се вижда как е измърдало от леглото си, а като го заклатя с ръка е доста хлабаво и подвижно. Ще се опитам да намеря време, за да го разглобя и ще пусна 1-2 снимки на ситуацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е разрешен вече. Той беше наистина в основата, въртеше се като ексцентрик както каза колегата Мали. Аз тъй като разглобих и разгледах внимателно мехънизъмът, но не успях да разглобя него, реших проблема с побългаряване. Нахлузих отглоре от една дебела пластмасова тръба късо парче, което набих с помоща на гумено чукче и сега се движи перфектно, както и спря да прави ексцентрични движения, в резултат на което чистачката чисти прозореца перфектно. Надявам се да не се износи прекалено бързо, защото ще трябва да търся ново решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новото решение е да се направи една втулка или нещо такова, подобно на оригиналното на което лагерува. Даже не е задължително да е от чистачки, сигурно ще може и да се изработи допълнително.

 

 

По моя проблем:

Отзад самото лостче май има две тапички и сигурно от там се отваря. Като ми остане време ще се разбере, ще кача и снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята задна чистачка нито тръгва от малкия бутон , нито пръска......подробността е че когато натисна копчето ми намаля леко осветлението на таблото ?!?! .....значи май не е бушон ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то от малкия бутон само пръска вода, иначе трябва да тръгне от копчето като го завъртиш напред. Може би е помпата изгоряла, за съжеление е малко недостъпна, трябва да свалиш десния подкалник. Аз като я купих не ми пръскаше на предния прозорец, не ми се занимаваше да търся новава помпичка само смених буксите и маркучлето на другата помпичка. Сега отзад не пръска вода, но отпред има, което е по-важно за мен. Тествай ги все пак са две, сложи на другата и тогава пак пробвай да пръскаш, ако тръгне отзад ясна е работата, поне трасето е здраво няма теч някъде да се губи вода. Купуваш си една нова и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ясно...ама нали като натисна бутона задната чистачка трябва да направи няколко маха (заедно с пръскането което го няма)....а тя и това не прави....иначе от завъртането си работят и двете й скорости....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята задна чистачка нито тръгва от малкия бутон , нито пръска......подробността е че когато натисна копчето ми намаля леко осветлението на таблото ?!?! .....значи май не е бушон ?

 

 

Всичко все още може да се спаси, просто нещо пречи на моторчето на помпичката да завърти. Гледай да не го изгориш само. Сваляй подкалника и го разглабяй и чисти...

 

П.С. Някой да знае как най-лесно мога да се добера до жицата по която се подава ток на помпичката?

(Най-накрая да мога разбера кое от двете е - копчето или помпичката);

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко все още може да се спаси, просто нещо пречи на моторчето на помпичката да завърти. Гледай да не го изгориш само. Сваляй подкалника и го разглабяй и чисти...

 

 

Абе това, че има консумация и на мен ми навява същата мисъл....ама не мога да си обясня какво пречи на чистачката, да си направи няколкото помахвания ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е само за пръскалката. Незнам. При мен ще видя тези дни къде и как отива тока от това копче и в него ли е проблема (при мен); При теб може и проводника, който е от копчето да замасява някъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв ход човеко, успокой се! Натиснеш ли бутона подава само вода, няма ходове! Ако искаш ход, си връткаш копчето и помпаш с бутона и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв ход човеко, успокой се! Натиснеш ли бутона подава само вода, няма ходове! Ако искаш ход, си връткаш копчето и помпаш с бутона и това е.

 

Точно така е и при мен.

На всички колеги на които не им работят пръскалките на чистачките, препоръчвам на първо време да си погледнете самите помпички - намират се пред предно дясно колело и зад кората на подкалника, в основата на резервоарчето за миещата течност. Там където са поставени и двете помпички са една до друга. Въпроса е такъв, че мястото където са - там винаги се замърсява, било от пръскането от гумата или от това че е много ниско и самия подкалник не ги предпазва достатъчно от локвите и прахоляка. Затова ако не работи някоя от помпичките, то може най вероятната причина да е клеясала букса или пълна с боклуци и влага. Говоря за буксата, която се надява на самата помпичка. Така че една профилактика с почистване на това място може да оправи нещата, разбира се ако не е отишло и самото моторче на помпичката и да иска подмяна. Но те не са скъпи и се намират, стават и от други коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето последователността на ремонта на помпичката за задното стъкло:

 

Изваждате най-долното копче на подкалника (няма нужда да се сваля гумата);

Развивате болтовете, които са отдолу на бронята;

Хващате и дърпате бронята, за да извадите долната част на кората на подкалника;

Помпичката за задното стъкло се пада от дясно;

Изваждате кабела и почиствате клемите;

Замервате дали отива ток до помпичката. Ако няма търсите причината някъде другаде. Лостчето за чистачките отзад има 2 тапички, пробвате се да ги извадите, да го разглобите и т.н.;

Слагате кабела обратно и се надявате да завърти. Ако не завърти си приготявяте едно маркуче и го слагате на мястото на това, което заминава за стъклото и в .някакъв съд източвате течността;

С една отвертка изкарвате долната част от помпичката от резервоарчето (захващате с отвертката в долната част);

Вадите надолу - помпичката не е залепена или закрепена по някакъв начин, просто е нанизана в нещо като улейче;

Долната част на помпичката се вади;

Завъртате на ръка, докато спре да стърже и подавате ток, може да се наложи да помогнете на моторчето да завърти;

Щом започне да се върти нормално свалете горната капачка и се опитайте да до смажете по някакъв начин (от двете страни);

Почистете добре под капачката и го напълнете със силикон;

Почистете добре долната част и сглобете помпичката;

Вкарайте първо горната част на помпичката, после долната в резервоарчето;

Свържете всичко, сглобете, налейте течноста и изпробвайте.

Ето и снимки как изглежда помпичката след ремонта:

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв ход човеко, успокой се! Натиснеш ли бутона подава само вода, няма ходове! Ако искаш ход, си връткаш копчето и помпаш с бутона и това е.

 

Аааа, не,не. Когато натиснеш бутона за задната чистачка, се подава захранване и към помпата, и към едно реле за време, и чистачката прави 5 - 7 махаслед отпускане на бутона. Същото това реле осигурява работата на интервали на задната чистачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на Спеиса как е,но на каризмата кота натиснеш бутона пръска само вода без да се задейства чистачката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на Спеиса как е,но на каризмата кота натиснеш бутона пръска само вода без да се задейства чистачката.

 

 

Да, но е добра, идея.

Може да се закачи директно за жицата на включватела на чистачката с един диод, но незнам дали водата ще стигне преди да се задвижи чистачката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...