Премини към съдържание

Май имам проблем ...


Цвети

Препоръчано мнение

Здравейте,

Май нямам късмет с моето колтче - все нещо му се случва :icon_crying:

От вчера забелязах, че стрелката на температурата стои доста ниско, и държи високи обороти - между 1500 и 2000 ... преди това си стояха около 800 ...

Не знам дали това е някакъв сериозен проблем, но ме протеснява. Какво е вашето мнение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се окаже проблем с термостата или нещо друго по охладителната система. Колата стига ли някога работна температура?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя - от вкъщи до офиса е относително близо, 15-тина минути, но по принцип за това време си загряваше нормално - стрелката до средата, а от снощи стои малко над долната чертичка ... и държи високи обороти ...

Един въпрос - какво може да се случи ако си я карам известно време така? За няколко дни докато намеря време да я закарам на майстор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цвети я си провери нивото на охладителната течност (антифриза) .....да не направиш някоя беля.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза ми го проверяваха в понеделник - ОК е, а и днес сутринта нивото си беше ОК ...

Възможно ли е да е от охладителната течност? Колата изобщо не загрява, стрелката на температурата помръдва съвсем малко нагоре ...

Каква "беля" може да се случи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери го пак. Проверете дали не загряват и двата маркуча към радиатора, да не би да е блокирал термостата в отворено положение.

Беля може да стане ако ти е намаляло нивото на антифриза и направи въздушна възглавница. В такъв случай датчика може да не го отчете и ....примерно да спука глава. Трябва да се види и датчика и уреда дали са изправни.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, добре е да се проверят, но и според мен е останал отворен термостата и трудно загрява колата. Оттам идват и високите обороти. Но да не гадаем, майсторът ще каже.

 

Нищо не може да и стане в такъв момент. Споко. Просто си следи антифриза и това е. Но е добре да се оправи, за да не ти харчи повече. А и зима иде, парно иска....... Оправи си го....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф ... няма и един месец откакто я имам ... искам да си я карам :icon_crying: ... естествено че ще я оправя, но да намери майстора ми време ... по телефона "диагностицира" термостат за смяна, да видим ... може да се наложи да я покарам тази седмица така ...

Какво да следя на антифриза? Да не му спада нивото ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не му спада нивото - ако рязко спадне може да има опасност от въздъшен джоб както каза Милен, иначе игра с термостата не бива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да.. следи си антифриза и не се притеснявай за въздушна възглавница.. неможе датчика да отчита ниска температура и да спукаш главата.. при моето колтче ми протекла помпата и ми направи въздушна възглавница.. ефекта беше следния:

Стрелката на температурата започва да се покачва и вече не седи в хоризонтално положение а колата няма парно...

Оставих колата да истине налях течност в радиатора до горе и след това в разширителното съдче и проблема изчезна.. сега трябва да сменя помпата че вече бая време стана и доливам вода но вече става студеничко и трябва да се оправи.. пустото време се не остава :)

В твоя случай проблема е в термостата.. останал е в отворено състояние....

смяната на тази джаджа ще ти реши проблема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем,макар и с друга марка кола и то нова.Не загряваше,а компютъра изписваше,че двигателя ще прегрее.Не го правеше постоянно,но един ден без причина наистина прегря.Накрая се оказа,че датчика е дефектен,а радиатора повреден.Преди да прегрее колата ,в оторизираният сервиз казаха,че нищо и няма.После я ремонтираха 1 месец /добре че беше в гаранция/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...