Премини към съдържание

Газ за Gdi


nas69

Препоръчано мнение

Моля за съвет някой поставял ли е газов инджекцион на GDI двигател.Попитах на няколко места и никой не е поставял такъв във Варна,а и не знам дали са дотолкова компетентни специално за GDI мотор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет някой поставял ли е газов инджекцион на GDI двигател.Попитах на няколко места и никой не е поставял такъв във Варна,а и не знам дали са дотолкова компетентни специално за GDI мотор.

Няма такава АГУ която да е специално за GDI..........никой не може да сложи АГУ на този мотор защото мотора работи на друг принцип едва ли не.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет някой поставял ли е газов инджекцион на GDI двигател.Попитах на няколко места и никой не е поставял такъв във Варна,а и не знам дали са дотолкова компетентни специално за GDI мотор.

Не само във Варна,никъде не поставят на този мотор каквато и да е АГУ.Виж " Karisma с двигател GDI" в раздела за Каризма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава АГУ която да е специално за GDI..........никой не може да сложи АГУ на този мотор защото мотора работи на друг принцип едва ли не.........

 

Всъшност има.

Гледах някаде из руските сайтове.

май беше тук:

http://www.carisma-club.ru

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още се чудя какво ги чоплите тези газови за ГДИ. Да ви кажа МОЖЕ да се направи да работи на газ (ако изобщо може да се нарече работа). При слагането на газ автоматично забравяте за работата на бензин, на този двигател двете горива са абсолютно несъвместими. Четах из темите за тези системи на Волтран за смесване на двете горива, има човек които си е сложил. Вярно дюзите са изкарали с 200км повече :rolleyes: . Още нещо с слагането на газ се обърква работата и смяната на режимите (ако не знаете ГДИ-то има 4 режима на работа). Тази Каризма на която са сложили газ в момента дава 11/100 разход на газ (а ако е в ред дали на бензин няма да е по евтино). Освен това след скапването на бензиновите дюзи се налага паленето на газ, което автоматично означава че зимата тази кола няма да може да се кара.......Няма да се впускам в повече обяснения на кои режими какво е предварението на запалването и т.н. Газ се слага единственно ако се скапе работата на бензин и оправянето е свързано с много средства. А и тази Каризма която видях щом разхода и е 11/100 а моя е 5,5/100 на бензин.....не благодаря, ще си я карам на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет някой поставял ли е газов инджекцион на GDI двигател.Попитах на няколко места и никой не е поставял такъв във Варна,а и не знам дали са дотолкова компетентни специално за GDI мотор.

Може да се монтира ГИ на Каризма и на другите модели на :mitsu-smiley: единственото условие е да не се пуска двиг. да рабои на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се монтира ГИ на Каризма и на другите модели на :mitsu-smiley: единственото условие е да не се пуска двиг. да рабои на газ.

 

 

Верно за това не се бях сетил....Може да се монтира и да си седи, ако не се кара на газ няма да има проблем. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верно за това не се бях сетил....Може да се монтира и да си седи, ако не се кара на газ няма да има проблем. :icon_clap:

При мен идва един Галант ГДИ с обикн,газ. уредба и голям смях падна.Беше монтирана някъде в Варна или Бургас,в крайна сметка я свалихме и я сложихме на едно Рено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всяка Каризма която е в ред си дава без проблем този разход. Галанта естественно трудно ще го постигне.

Говорим за извънградско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай но след като сме в раздела space и си помислих че някой колега с подобен автомобил има такъв разход и се изумих направо , а и вече се убедих че няма вариант да се премине на газ ,все пак икономически е по изгодно .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми в този раздел съвсем спокоино може примерно един Space Star да даде такъв разход. Говоря за двигател 1.8 . При 2.4 нещата са малко по различни, но и купетата са доста по тежки, и двигателите са доста по здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при тези задръствания в големите градове такъв разход би бил за рекорд на Гинес ,и едва ли някой ще си помисли да си разваля двигателя с газ или метан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко по нагоре съм написал че тези разходи са за извънградско. Градското зависи от много работи. Не ми е падало под 7/100 и никога не се е качвал над 10/100 (това е при малко по-спортно каране).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за автомобила нека ти носи удоволствие и сигурност и безаварийно каране.Благодаря за съветите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен идва един Галант ГДИ с обикн,газ. уредба и голям смях падна.Беше монтирана някъде в Варна или Бургас,в крайна сметка я свалихме и я сложихме на едно Рено.

От Шумен е , и при мен идва ,но така и не се появи повече собственика, уж щяхме да я правим нещо...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми в този раздел съвсем спокоино може примерно един Space Star да даде такъв разход. Говоря за двигател 1.8 . При 2.4 нещата са малко по различни, но и купетата са доста по тежки, и двигателите са доста по здрави.

Аз съм със Спейс Стар и искам да кажа че разхода , за който говори Milen_z , е напълно реален :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези твърдят, че имат газова за GDI http://www.lpg-kits.com/vogas4.htm

Дали обаче ще намериш някой в България, да я настрои както трябва е отделна тема.

Основната разлика със стандартните газови е, че поддържа т.нар "split fuel" режим при който впръсква и малко бензин. По тоя начин се охлаждат инжекторите, които иначе биха прегрели при GDI двигателя.

:icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...