Премини към съдържание

Задна ходова част?


Препоръчано мнение

Колеги, някой ремонтирал ли е задната ходова част на Carisma? Какво тропа така зверски? Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, погледни в някой сервиз дали не могат да ти помогнат. Там всичко е механично, т.е няма електроника така, че няма да е много трудно за откриване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ремонтирал ли е задната ходова част на Carisma? Какво тропа така зверски? Мерси предварително!

Аз ........на много Каризми при това..........

Предполагам че освен тропане, има и скърцане, ако е така, то това значи че си за смяна на щангичките от зад ,те са 4 на брой..............2 къси и две дълги, там има е реглажни болтове ,които трябва да си ги набавиш ако се стигне до рязане..........

Другия проблем е в тампоните на амортисьорите горе, за да ги провериш, отвори багажника , отстрани на двете кори ще видиш две капачета, отвори ги и ще видиш тампоните, разлюлей колата и гледай дали има луфтове...........ако трябва сложи пръст за да го усетиш.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и на мен ми тропа страшно силно днес останових какво е,оказаха се тампоните на носачите едни такива големи и кофти за смяна,мислех да питам тук колко пари са и кои ,за колко ще ми ги смени ще нямам време

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и на мен ми тропа страшно силно днес останових какво е,оказаха се тампоните на носачите едни такива големи и кофти за смяна,мислех да питам тук колко пари са и кои ,за колко ще ми ги смени ще нямам време

Да ,може и от тях да е.........но така да гадаем................ :rolleyes: :icon_blush:

Тампоните са към 60-70 лв. единия..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако са едни вертикални и разположени към 400 мм. пред задния мост са ми познати. Един майстор в Зарата, който си бачка сам в гараж над канала ми предложи цена 50 лв. на страна за смяна, но ме успокои, че има доста да я покарам, докато сдаде багажа (при мен е само десния). Който иска подробности - в 18.30 / четвъртък на Бакарди за "аперативка" и разстановка на положението :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ........на много Каризми при това..........

Предполагам че освен тропане, има и скърцане, ако е така, то това значи че си за смяна на щангичките от зад ,те са 4 на брой..............2 къси и две дълги, там има е реглажни болтове ,които трябва да си ги набавиш ако се стигне до рязане..........

Другия проблем е в тампоните на амортесиорите горе, за да ги провериш, отвори багажника , отстрани на двете кори ще видиш две капачета, отвори ги и ще видиш тампоните, разлюлей колата и гледай дали има луфтове...........ако трябва сложи пръст за да го усетиш.........

 

Такова скърцане отзад и при мен е започнало да се появява. Преди няколко месеца бях в сервиз по друг повод и тогава като я вдигнаха на подемника - майстора каза, че по цялата задна част тампоните са за смяна.

DJ я кажи ако тръгна да си търся всички гумени тампони за отзад, това комплект ли вървят или поединично. Въпроса е да си купя всичко и да отида да ги сменят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е отделно. Но за кои тампони става въпрос? Аз имам реактивна щанга отзад, за нея тампоните са по 6-8 лв в Ратола. Тези на носачите, обаче, ще да са по-скъпи, сериозни ми се виждат!

При мен отзад видях нещо, което ме смути. Отляво има една ламарина, която се е търкала в носача. Тампоните на задната щанга са тотално за смяна. Ама от тях да се е получило - едва ли... Ще видим, ще ги сменя и ще видя дали е от тях......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова скърцане отзад и при мен е започнало да се появява. Преди няколко месеца бях в сервиз по друг повод и тогава като я вдигнаха на подемника - майстора каза, че по цялата задна част тампоните са за смяна.

DJ я кажи ако тръгна да си търся всички гумени тампони за отзад, това комплект ли вървят или поединично. Въпроса е да си купя всичко и да отида да ги сменят.

Ами ако искаш ела насам и ще я оправим колата ти........най добре всичко да смениш .........не е много по скъпо ,но поне в близките 3-5 години няма да имаш проблеми...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрсти,аз днес си смених тампоните не на задницата,без тия големите който са отппед на носачите.Значи има два варианта,на колело има по две такива щанги,който по прнцип се продават цели и ми споменаха за 60лв на щанга,аз лично си намерих само тампоните за тия щанги и ми излезе по 37лв на щанга.Много скърцаше,даже започна да ми яде гумите-сега се оправи само трябва да регулирам задницата .Смених и по два малки тампона на носач-15-20лв бройката :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрсти,аз днес си смених тампоните не на задницата,без тия големите който са отппед на носачите.Значи има два варианта,на колело има по две такива щанги,който по прнцип се продават цели и ми споменаха за 60лв на щанга,аз лично си намерих само тампоните за тия щанги и ми излезе по 37лв на щанга.Много скърцаше,даже започна да ми яде гумите-сега се оправи само трябва да регулирам задницата .Смених и по два малки тампона на носач-15-20лв бройката :mitsu-smiley:

Разликата в цената не е чак толкова голяма от оригиналните и бих предпочел да си сложа оригинални такива.............но карай, нали ще държат там 1-2 години...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ........на много Каризми при това..........

Предполагам че освен тропане, има и скърцане, ако е така, то това значи че си за смяна на щангичките от зад ,те са 4 на брой..............2 къси и две дълги, там има е реглажни болтове ,които трябва да си ги набавиш ако се стигне до рязане..........

Другия проблем е в тампоните на амортесиорите горе, за да ги провериш, отвори багажника , отстрани на двете кори ще видиш две капачета, отвори ги и ще видиш тампоните, разлюлей колата и гледай дали има луфтове...........ако трябва сложи пръст за да го усетиш.........

Благодаря за съвета, но моята само тропа и доколкото разбрах става въпрос за тампони, двата големите ги смених, остават по два на колело още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но моята само тропа и доколкото разбрах става въпрос за тампони, двата големите ги смених, остават по два на колело още.
Като си смениш тампоните, си виж и амортисьорите....Понякога и те тропат, особено ако са изпуснали част от маслото.......Тогава като минеш през дупка,гумата рязко потъва под натиска на пружината, и разтяга рязко амортисьора и се получава яко тропане..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги искам да попитам как се раздвижват реглажните болтове на задния мост ръждясали са във втулките и не може да се регулира моста. Тези болтове продават ли се отделно или с тампоните или с цангите. Някой ако е имал подобен проблем и го е разрешил моля да пише.

Благодаря предварително!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да потърсиш малко из форума...Вчера разисквахме такава тема...

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=13480

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за бързия отговор но мен ме интересува има ли някъкъв начин да се раздвижат тези болтове и да се регулира моста на мен тампоните ми са здрави. Другият вариянт да режа болтовете и да ги избивам няма ли тампона да се нарани или трябва при рязане да се сменят и тампоните на 4-те реглажни болта.

Благодаря!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...