Премини към съдържание

Lancer от Usa


Препоръчано мнение

Здравейте! И аз съм собственик на New Lancer 2008. Тъй като автомобилът е от САЩ, трябва да мине през Технотест. Проблемът, който възникна там е, че фаровете не отговарят на европейските изисквания и ме върнаха, за да си ги оправя. Моля, дайте ми съвет какво да направя. Един от служителите в Технотест ми подсказа да намеря същата кола и да си сменя фаровете за деня на теста в Технотест. Така че търся човек с такава кола, който е съгласен срещу заплащане да ми даде неговите фарове за един ден. Разбрах, че има и друг вариант - смяна на рефлекторите на фара. Имало сервиз в София, който прави тази смяна. Някой знае ли нещо за такъв сервиз?

Моля, помогнете ми, защото много си харесвам колата, но не мога да си я ползвам!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Алеко,

 

Поздравления за новата кола, доколкото разбрах доста хора имат проблем с минаването през Технотест. Не знам откъде са измислили, че фаровете ти не са по европейски изисквания. Качи снимка да видим каква е разликата и дали можем да помогнем. Искам да попитам какви разходи имаше с докарването от САЩ и как са ти изчислили ДДС-то, митото и акциз ако имаш или колко са ти общо разходите. Можеш да ми пуснеш лично съобщение ако не ти се пише тук.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Фаровете за Американските модели са с друга фокусировка на снопа светлина и са различни от Европейските. Иначе външният вид не е важен, рефлектора фокусира снопа на правоъгълник, а за Европейските е във форма на триъгълник (образно казано).

 

 

А на външен вид има ли разлика колата ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Фаровете за Американските модели са с друга фокусировка на снопа светлина и са различни от Европейските. Иначе външният вид не е важен, рефлектора фокусира снопа на правоъгълник, а за Европейските е във форма на триъгълник (образно казано).

Да добавя само, че "американските" :mitsu-smiley: нямат габаритни светлини в фаровете, а мигачите им са с по 2 крушки, едната от които върши работата на габарита (5w).

Можеш да вкараш в фаровете си едни малки фасунки с крушки на 5 вата. За захранване ползваш кабел от мигачите(този, който ти върши работа на габарит).

Не съм сигурен на 100% дали на Лансър е така, но съм разглеждал подробно тази интервенция на "американски" Еклипс > 2005. Имаше и други доработки, от сорта на задните мигачи(трябваше да се слага оранжева пластмаса, защото бяха червени) и трябваше да му се сложи стоп за мъгла и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни гледам един черен лансер, сигурно е неговия и ни е забравил. :D :icon_thumbup:

И една моя позната имаше подобен проблем с фаровете при вноса от америка, но го оправи по типичния за България метод. :cop: :kolet: Сещате се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...