Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Този pdf го имам но там не се споменва за пиновете кои какъв е. Ето снимка да се ориентирате:

Плюса излиза на предпазителя, а масата на корпуса.

Обикновено между тях е ремута :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз и това го разглеждах и нищо не разбрах, все пак там са 2 реда пинове, подозирам че на 2-те двойки от ляво на дясно са входовете за високо ниво, масата мога да я взема от корпуса, + на бушона, само трябва да измисля remote-а къде е.

В мануала ги има като цветове, но аз като нямам буксата с каблчетата само гадая

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двойките от ляво са за сигнала от колоните, който ти ще взимаш.

Предполагам, че отгоре са плюсовете на колоните, но това няма значение защото имаш копче за фазово инвертиране.

Отдясно двойките или са свързани заедно или отдоло са само маси.

Вземи един уред и ги провери.

успех!

 

post-99-1215649144_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

:worthy: :worthy: :worthy:

Събота или неделя ще я сложа /стига да не вали/ и да я чуя вече, 2 дни я гледам като голям камък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги реших да слагам бас каса/туба в Галанта, искам да кажа, че не съм почитател на много силната музика просто искам малко по приличен бас. Вариянтите на които съм се спрял са:

1. 8" бас говорител да го монтирам на кората където е оставено място /фабрично/ с някой по мъничък усилвател

2. Активна бас каса/туба в багажника /ще взима ценно място/

Колоните не мисля да ги сменям защото оригиналните ми харесва как свирят, до преди няколко дни имах Blaupunkt но сега го смених с това Sony. Ще помоля и за малко разяснение относно свързването на допълнителния бас от къде трябва да му звема сигнал като на 4-те канала са закачени колини?

Всякакви предложения са добре дошли, за марки и модели също, не искам да правя подвижна дискотека а просто мъничко да подсиля звука.

Колега ако си с Галант мога да ти предложа готово решение.Дай си скайпа да пратя снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си с Галант мога да ти предложа готово решение.Дай си скайпа да пратя снимки.

 

Колегата не е в БГ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си с Галант мога да ти предложа готово решение.Дай си скайпа да пратя снимки.

Ако е това което видях с двойния под не ми върши работа, прекалено силно е за мен. Аз искам нещо по непретенциозно и не толкова авангардно. Навих си на пръстна да взема този JBL BTX250 и сега Sony-то ще го продавам. Като монтирам JBL-а обещавам да пусна снимки и клипчета :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сирко, сонито пробва ли го поне, как свири? Дай отзиви?

Все дребни проблеми излизат и все не достига време, едно че нямам кабели, друго предвид буксата на Sony-то малко е терсене връзването му и не съм го пробвал все още. Кабели си поръчах но най-вероятно ще дойдат след JBL-а (купих го преди малко) и тогава ще ги прабвам и двете (ако се справя с буксата на Sony-то)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее браво за JBL-a!!! Ам сонито ако свири добре, може да офертираш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз хубаво ще го офертирам но незнам дали ще имам място да го донеса до БГ, иначе няма проблем Sony-то не ми е нужно. Сега като се замислих може да имам малък проблем с remote на CD-to явно модела като не е предвиден за амп. и няма изходи. Като пусна радио вдига антената а ако слушам CD я сваля т.е. remote работи само на тунер и пуска импулс +12V (ако не се лъжа само ако е на радио) в този случай тубата ще работи само на радио ...май? Или и да ъпгрейдна CD-то с новия модел MEX-BT5100 :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми доставиха тубата, тя била с 2 баса по 10" ...малиииииии няма нищо общо със Sony-то, трябваше и кабелите да получа днес ама нямах късмет, дано утре дойдат. Пусти мерак да я чуя как бумти... вързах я към едно зарядно за акумолатор, и +12V на рамуута, пуснах и сигнал от лаптопа ииииии се разбих от кеф. Още не мога да чуя пълните и възможности, че е слабичко зарядното, но определено добих представа!

Само ме притеснява ремуута на CD-то, май работи само на тунер ...ако не пожъна успех го сменям като се върна от БГ.

Знаех си аз, че няма да ме подведете, благодаря за препоръките! :worthy:

Тубата кърти ...добре, че в стаята няма теракот :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой не е наясно, "тубата" е възможно най-лошото оформление за една колона от акустична гледна точка :)

Верно, бумти с някакви ужасни пикове в диапазона 70-100 херца, но това не е което се търси от един субууфър (никакви "буфери, туби и каси").

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си прочел това което колегата иска, то активната туба е идеалния вариант за него! Няма рязане, няма умуване, няма стъпала, говорители, кондензатори...Просто си я слага и се кефи! Като му трябва багажника, вади я и е готов! За него това е идеалния вариант ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тубата кърти ...добре, че в стаята няма теракот :giggle:

В стаята е едно озвучението, а в колата -друго!! Дано ти хареса. Ще чакаме отзиви...

За ремоте-то не се притеснявай, Сони-то има отделен кабел за ел.антена и друг за амп-а :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключих с окабеляването, както и предполагах моето CD няма remote, т.е. има но е за антена и тубата работи само на радио :icon_crying:

Също и не останах очарован от High level input-а, със съгнал от лаптопа свири чудесно. Ще сменям и CD-то, след като се върна от БГ. Спрял съм се на тези два модела:

1. Sony MEX-BT5100

2. Pioneer DEH-P5900MP

...каква стана тя, за един по-силен бас се налага да сменям сума ти неща. ето една снимка на тубата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей страхотен дизайн има тая туба :) Ся трябва и малко неонки да нахакаш в багажника :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неонките не са ми на сърце, но ще ми върши работа някоя лампа/плафон ако святка когато се отвори багажника, чак ми е станно защо галанта няма тази "екстра"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че няма? Той и колегата masterros мислеше, че няма :) Аз пък вчера разбрах, че съм имал лампа на запалката и пепелника (просто са били изгорели още като съм взел колата)...Сега си сложих диоди там (червени) ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Плафон има, но моя Галант няма, предишния собственик явно го е махнал та сега ще купувам нов...

Днес ми пристигна и новото CD, ето едно клипче което направих, ако колата беше хечбек или комби щеше да кътри здраво, но седана е с доста изолиран багажник и голяма част от звукът се губи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eeee sirko браво!!! Я кажи ся какво направи със сонито?

Ами нищо, седи под леглото и събира прах, предложих до на един приятел и каза, че ще го вземе ама ако му го пратя от тук ще излезне златно. Ще го донеса в БГ другия път като си идвам с колата (може да е чак другото лято) ...ако не го продам в ибей до тогава.

JBL-а като го усиля и ми подскача централното огледало :icon_thumbup: , това сонито не го може :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Демонтирай огледалото и го залепи със силикон директно върху предния джам.... :D

 

 

И решаваш проблема... :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...