Премини към съдържание

Смяна на шарнири!


Препоръчано мнение

Пиша за проблема, който реших вчера , не без помоща на Биг Боса :icon_clap: !Ставаше въпрос за горен шарнир на предна дясна гума!Отидох по препоръка на Биг Боса при сервиза на Жан "Жизет", който се намира до Окръжна болница!Очаквах там да ми се реши проблема , но ми казаха, че там само ги отремонтирват, без да извършват сервизни услуги, т.е. трябва да си го сваля и да го занеса :icon_confused: !Звъннах на Биг Боса и той ми препоръча сервиз който е близо до този на Жан.Отидох там и ми го свалиха за 15мин. след това се върнах отново при Жан и там за около час ми направиха шарнира, за цената от 20 лв .Мисля че това е разумна цена :icon_dance: !И след това пак с автобусчето, брей че съм забравил как се пътува с автобус, :D голям смях!Отидох да ми го сложат шарнира(пак за 15 мин) и така за около 2 часа и за общо точно 35 лв. си поправих шарнира!И сега съм волен и доволен шофьор на галант! :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Браво :icon_clap: Радвам се, че проблема се е разрешил за малко пари и време. Шарнира има 50 хил км гаранция. Ще ти изкара минимум три години по дуките :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

:icon_hmm: А някой може ли да ми каже дали шарнирите на долните носачи на Галант'93 2000ТДИ подлежат на рециклиране? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

:icon_hmm: А някой може ли да ми каже дали шарнирите на долните носачи на Галант'93 2000ТДИ подлежат на рециклиране? :icon_hmm:

 

Да, подлежат. При теб са два долни - на кривия, и на правия носач. Трябва да установиш кой от двата е развален (или двата). Рециклират се при Жан и изкарват много километри без проблем. Чувам оттук-оттам, че имало рекламации от него. При него сме рециклирали десетки, дори стотици шарнири без оплаквания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin

Жан вече има нови цени - 60 лева на шарнир за Галант, независимо дали е кривия или правия носач. При положение, че корейските (не тайванските) са малко над 100 лева дали си заслужава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жан вече има нови цени - 60 лева на шарнир за Галант, независимо дали е кривия или правия носач. При положение, че корейските (не тайванските) са малко над 100 лева дали си заслужава?

Аз лично вече при Жан няма да ходя.............иначе ми беше много удобно тук, и последния път му дадох единия носач за ремонт и ми резна главата............60 лв. си е бая за рециклиран шарнир, вече има и други ,които възтановяват не по лошо от Жан и все още звзимат приемливо.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично вече при Жан няма да ходя.............иначе ми беше много удобно тук, и последния път му дадох единия носач за ремонт и ми резна главата............60 лв. си е бая за рециклиран шарнир, вече има и други ,които възтановяват не по лошо от Жан и все още звзимат приемливо.......... :icon_blush:

а имаш ли им координати и какви са им цените? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жан вече има нови цени - 60 лева на шарнир за Галант, независимо дали е кривия или правия носач. При положение, че корейските (не тайванските) са малко над 100 лева дали си заслужава?

Тъкмо и аз звънях да питам днес за това и направо ме убиха с тази цена!

Ако има някой от Хасково да знае че аз там съм си правил горните носачи и ми взеха по 8 лв. на бройка :icon_thumbup: :icon_thumbup: като мисля че работата си беше свършена идеално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Както знаете при Галант от 5 - та серия и нагоре има два долни и един горен шарнир.

Двата долни имат по една втулка на носач, а горния две. При Жан излизат по 60 лева на шарнир и за втулка по 20 лева. Отделно тя струва в магазина 25 лева корейска с идеално качество. Това прави точно 85 лева за рециклиране. А както писах по горе около 100 лева струва целия прав носач и малко над 100 кривия. Преди взимаше около 30-35 лева при тежките случаи на рециклиране. При това положение коментара е излишен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При другите цените са нормални............около 35 лв. на шарнир............ :D Единия се намира в Овча Купел, на бившия бул. Комунистически манифест" сега не я знам как се казва..............там след автоморгата на италианеца ,на 100-150 метра си пише ремонт на рейки, шарнири и т.н. от дясно се намира.............там съм правил на 5-6 коли и досега няма оплаквания...........пък и моята си я правих там ( стария Галант ) и нямаше проблеми :) Другия е точно до входа на зоо градината на бул. Симеоновско шосе............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: DJ, може ли да ги напишеш тези неща и в галерията със сервизи за да е по-лесно за намиране ако на някой му дотрябва :) ? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При другите цените са нормални............около 35 лв. на шарнир............ :D Единия се намира в Овча Купел, на бившия бул. Комунистически манифест" сега не я знам как се казва..............там след автоморгата на италианеца ,на 100-150 метра си пише ремонт на рейки, шарнири и т.н. от дясно се намира.............там съм правил на 5-6 коли и досега няма оплаквания...........пък и моята си я правих там ( стария Галант ) и нямаше проблеми :) Другия е точно до входа на зоо градината на бул. Симеоновско шосе............. :D

ако имаш телефони на някой от тях, моля те остави, за да се свържем с тях и се разберем по тел. Мерси предварително :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

И аз вече имам рекламация към Жан. Горният шарнир на C-образния носач, който ми напълни за 60 лева вече "пука".

Трябваше да го занеса в Малинова Долина. Намира се след блока на Балканкар веднага след него в дясно. В малкото дворче има човек, който ги оправя без проблем по 25 лева.

Но свърши вече...

Ще си купя оригинален за 55 лева. И без това на Галант се сменят по веднъж на 10 години!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да. Добра е. Зиат ги внася много години и са доста добри заместители :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз си направих шарнирите за по 25 лв за брой. За сега /надявам се и за в бъдеще/ всичко е наред. Майстора дава и гаранция и ги направи доста стегнати. Препоръча ми го Бисер от "Автобраво" като ми каза, че доста негови клиенти е изпратил там и те нямат оплаквания. Майстора се намира в Дружба 1 бл. 61 до вх.Е тел. 088 860 26 45 - Сашо. Ще публикувам адреса и в тема - "Сервизи". :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

аз си направих шарнирите за по 25 лв за брой. За сега /надявам се и за в бъдеще/ всичко е наред. Майстора дава и гаранция и ги направи доста стегнати. Препоръча ми го Бисер от "Автобраво" като ми каза, че доста негови клиенти е изпратил там и те нямат оплаквания. Майстора се намира в Дружба 1 бл. 61 до вх.Е тел. 088 860 26 45 - Сашо. Ще публикувам адреса и в тема - "Сервизи". :good:

 

Забравих да ти кажа, като пътувахме към майстора, че не трябва да прави много стегнати шарнирите, защото натоварват доста серво помпата, като не са отпуснали. В такъв случай задължително се развиват с

гайковърт :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменях долния прав носач миналата седмица.Всичко излезе 128лв с труда и то в "Ратола" Пловдив.Преди това търсих доста из целия Пловдив и цената беше стигнала до към 200 но никой не можа да намери.Следващата седмица ще ходя да сменя и левия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги по отношение на правите носачи шарнира въври с тях. А как стои въпроса с тампона нйха този носач - той може ли да сменя отделно??? :icon_doh: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по отношение на правите носачи шарнира въври с тях. А как стои въпроса с тампона нйха този носач - той може ли да сменя отделно??? :icon_doh: :icon_bye:

Може.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

a случаино да знаете откаде да намеря тампони и втулки за задното окачване на eclipse 95 gs?

Мисля че окачването ти е като на Галант Е5_A............ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...