Премини към съдържание

2.0i Vs. 2.4 Gdi


Препоръчано мнение

Здравейте,

от опредлено време насам съм чест посетител на форума, защото смятам скоро и аз да се сдобия с Галант, но все още се колебая дали да е 2,0i (1) или 2,4 GDi (2) двигателя. Прочетох доста неща относно тях, но ако може тук в тази тема да систематизираме всичко (или поне повечето неща). За сега знам, че (1) е 136кс, а (2) е 150кс (ако не се лъжа). На (2) не може да се сложи газ, но затова пък се твърди, че харчи по-малко. Та въпросът ми е дали някой може да обясни, какви са разликите точно м/у двата двигателя, защо на единия може да се сложи газ на другия - не и каква е разликата в консумацията на бензин за двете ако има такава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликите са в системата на подаване на горивото, а и по околните системи ... с една дума нищо общо нямат.

Разкажи първо какво прочете, прочети пак ако трябва принципа - има подробни теми с картинки и тогава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в разхода на гориво е с около 0.5 литра в полза на 2.4 литровия мотор, той харчи по-малко, а върви повече. Ако искаш подробности - ползвай търсачката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...