Премини към съдържание

Тенекиджийски и бояджийски услуги 2


Препоръчано мнение

Привет,

 

Галантчето ми се е разболява сериозно от... ръжда. Предимно на двете задни вежди и малко на предния калник където е калобрана(предполагам там се задържа повече влага и мръсотия). Знам, че отдолу също ръждясва. В този ред на мисли исках да попитам за препоръки, къде бих могъл да закарам колата на лечение.

 

Въпросът ми също така е дали се оправят само проблемните места и дали не е по-добре цялостното пребоядисване? Това което ме притеснява при оправянето само на проблемните места е, дали ще е достатъчно трайно. Не искам разлики в цвета на боята :icon_blush:

 

Ако някой може да даде евентуално ориентировъчни цени - цена няма да има :)

 

Поздрави

 

P.S. Отварям темата, защото не намерих подобна. Прочетох тази на Big Boss, но тя е от преди 4 години :) Имаше също и как сами да се преборим с проблема, но аз по-този въпрос срам не срам съм с две леви ръце. Сигурен съм, че по въпроса си има достатъчно компетентни хора'

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега!!! ....Това с цените е относително понятие......Ако търсиш ниска цена, качеството веднага спада..... Ако търсиш качество, т.е. обработване на ламарината и от вътре, където не се вижда, цената нараства.......За цветовете, положението е същото......Дори да има минимална разлика между, нова/стара боя, ако се направи с преливане, разликата не може да се хване.....Иначе ориентировъчно, 100/150 лв. на детайл......И те така.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това дали цялата или само там ще се боядисва особено значение няма, същественото е предварителната обработка на проблемните места да е както трябва.

 

Ето тук има тема

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=5259

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега!!! ....Това с цените е относително понятие......Ако търсиш ниска цена, качеството веднага спада..... Ако търсиш качество, т.е. обработване на ламарината и от вътре, където не се вижда, цената нараства.......За цветовете, положението е същото......Дори да има минимална разлика между, нова/стара боя, ако се направи с преливане, разликата не може да се хване.....Иначе ориентировъчно, 100/150 лв. на детайл......И те така.....

 

Благодаря за инфото

 

Напълно си прав. Цената и качеството винаги вървят ръка за ръка.

Не търся задължително най-евтиният вариант - затова обмислям и цялостното боядисване. Предполагам както и повечето хора, когато питам за цени, то е най-вече да се подготвя психически :D

Те цените 100% си варират взависимост от мястото, майстора, вероятно от размера на мястото за обработване и тн.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това дали цялата или само там ще се боядисва особено значение няма, същественото е предварителната обработка на проблемните места да е както трябва.

 

Ето тук има тема

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=5259

 

Благодаря за темата.

 

Чел съм я няколко пъти, но както вече споменах аз съм с две леви ръце по този въпрос, а както ти каза обработката е съществена и успехът на начинанието зависи от качеството на работата. Аз за съжаление сам не мога да го направя качествено :) - съответно си плащам като поп, въпреки че това също не винаги е гаранция за качествено свършена работа. Затова и питам за препоръка за качествен сервиз за тенекии и боя. Някъде където някой е бил - проверено е и е доволен.

 

Поздрави

 

P.S. Имам Galant от петата генерация. Не помня точно година на производство(май беше 1985) и това което ме учудва е че по него сякаш няма толкова ръжда колкото по по-новият ми от 1998. Странно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш при моя да те заведа, и без това вече съм го специализирал по проблемите на Галант ................. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш при моя да те заведа, и без това вече съм го специализирал по проблемите на Галант ................. :D

DJ кой е твоя майстор :icon_blush: че и аз се чудя къде да ходя :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш при моя да те заведа, и без това вече съм го специализирал по проблемите на Галант ................. :D

 

Мисля че няма какво повече да искам :icon_thumbup:

Благодаря DJ! Ще ти звънна или ще пиша ЛС другата седмица да се разберем кога си по-свободен.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...